Přihlásit se k odběru novinek

reklama:

 

TOPlist

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin

Houdini 6 PRO Aquarium 2018 (download)

Houdini 6 PRO je opět potvrzeným šéfem mezi šachovými hrami, kdy vyhrál šampionát TCEC 2018 Championship. Houdini 6 PRO pokračuje v působivém nárůstu bodů, kdy oproti svému předchůdci má dalších 50 až 60 Elo bodů v síle navíc, čímž se opět stal nejsilnějším motorem, který lze koupit.
Doprava zdarma
Dodací doba cca: Do 1 dne po zaplacení
Výrobce: Convekta
*
2 310,00 Kč

Houdini Aquarium 2018 je revoluční nástroj pro analýzu, databáze a šachový publikační nástroj, včetně nejsilnějšího šachového motoru na světě, Houdini 6 PRO , který má 60 ELO bodů nad oproti předchůdci a podporuje až 128 jader a 128 GB hash.

Houdini Aquarium 2018 nabízí pokročilé funkce analýzy, komentování her, vyhledávání, silné šachové stromy, hru proti počítači, databáze, pokročilé funkce publikování a mnoho dalšího:

Houdini 6 PRO , v současné době nejsilnější motor na světě, pokračuje v působivém nárůstu svého předchůdce tím, že přidává dalších 50 až 60 Elo v síle, aby se stal opět nejsilnějším motorem, který lze koupit.

Interaktivní hloubková analýza je nejpokročilejší šachová metoda, která je k dnes dispozici.

Nekonečná analýza je flexibilnější než kdy jindy i s  přednastaveními analýzy.

Hledání chyb a analýza her pro analýzu celých her.

Získáte 1-roční přístup k 7-piece Lomonosov endgame přes rozhraní Aquarium nebo na tb7.chessok.com .

Dostanete také tříměsíční přístup ke všem kurzům v programu Chess King Learn . Sbírka obsahuje kurzy všech témat a všech úrovní hry. Použijte kód Product Key jako propagační kód pro aktivaci předplatného. ( Jak aktivovat Chess King Learn bonusové předplatné )

Aquarium 2016 dokáže automaticky vyhledávat šachové programy (včetně silného motoru Stockfish 8) na internetu, stahovat a instalovat je - to vše během pár kliknutí.

Hra proti počítači . Vyberte si ze tří různých forem handicapových metod, materiálního handicapu nebo časového handicapu. Můžete také nastavit úroveň ELO, kterou chcete hrát!

Publikujte své hry, analýzy nebo dokonce celé šachové knihy! Publikujte jako Aquarium iBook, na webu / blogu nebo v tištěné podobě.

Kompatibilita s hlavními zahajovacími knihami a databázovými formáty.

Databáze o celkovém počtu 6,8 milionu her celkem (do 2. listopadu 2017), které lze každý týden aktualizovat z www.chessok.com s 1500 novými hrami zdarma.

Houdini 6 PRO lze použít také v programech Fritz a jiných šachových programech.

Jazykové verze: angličtina, němčina, španělština, italština, francouzština, ruština.

Systémové požadavky: PC, 256 MB RAM, 4 GB volného místa na disku, Windows 10/8/7 / Vista. Přístup k internetu během instalace a přístup k Lomonosov Tablebases.

Jaký je v tom rozdíl? - Zkontrolujte si srovnávací tabulku, kterou jsme udělali, abychom vám pomohli vybrat nejlepší produkt pro vaše potřeby.

Kompletní přehled

V listopadu tohoto roku společnost Convekta vydala Houdini Aquarium 2018 - vynikající analytický nástroj, který kombinuje nejsilnější motor Houdini 6 PRO na světě a aktualizované rozhraní ChessOK Aquarium.

Houdini Aquarium 2018 zahrnuje nejsilnější šachový engine na světě - Houdini 6 UCI schopný podporovat 6 jader a 4 GB hash, výkonný vyhledávací systém , unikátní režim Tree , databáze celkem 6,8 milionu her (od 8. listopadu 2016), Bonus Disk Chess 1 rok členství v ChessOK Playing Zone .

Můžete připojit motor Houdini 6 PRO UCI k Chess Assistant, Fritz a ChessBase.

 

Interaktivní hloubková analýza (IDeA) je nejpokročilejší šachová metoda, která je dnes k dispozici. Účelem IDeA je hluboká poziční analýza a navrácení co nejvíce informací tak, aby uživatel mohl lépe porozumět nuancím jakékoli pozice. Tento přístup z něj dělá nezbytnou zbraň v arzenálu každého vážného hráče a analytika!

  • Souběžná analýza několika instancí Houdini. Použijte 2, 4, 10, 20 nebo dokonce i 50 šachových motorů najednou pro rychlejší výsledky!
  • Využijte sílu více počítačů pro analýzu najednou a sbírejte všechny výsledky automaticky na svém počítači!
  • Použijte počítače ve své domácí síti nebo se připojte k počítačům přes internet, abyste zvýšili výkon analýzy!

Přečtěte si více o IDeA níže.

Nekonečná analýza je flexibilnější než kdy jindy s přednastaveními analýzy. Používejte mnoho motorů najednou, všechny analyzují stejnou pozici nebo různé hry.

Hledání chyb a analýza her pro analýzu celých her.

Hra proti počítači . Vyberte si ze tří různých forem handicapových metod, materiálního handicapu nebo časového handicapu. Můžete také nastavit úroveň ELO, kterou chcete hrát!

Publikujte své hry, analýzy nebo dokonce i celé šachové knihy! Publikujte jako Aquarium iBook, na webu / blogu nebo v tištěné podobě.

Kompatibilita s hlavními zahajovacími knihami a databázovými formáty: CDP (Chess Assistant), DSN (akvárium), PGN, EPD, CTG (Chessbase) zahajovací knihy; Databáze CBH (Chessbase).

Databáze

Houdini Aquarium 2018 obsahuje dvě databáze celkem 6,8 milionu her: 
- Databáze HugeBase (od 2. listopadu 2017) - 6 200 000 her 
- Korespondenční databáze - 595 000 her.

1 rok členství v ChessOK Playing Zone .

Odkazy na články o akváriích - dozvědte se více o akváriových funkcích a jejich použití.

Interaktivní hloubková analýza

Interactive hloubková analýza , nebo prostě jen IDeA, je ochranná známka funkce Aquarium a to, co ji ve skutečnosti odlišuje od podobných programů. Od svého uvedení do provozu došlo po dlouhé cestě k akvarijnímu vydání které se stále zlepšuje. 
Seriozní hráči pravděpodobně zjistí, že je nezbytným nástrojem k tomu, aby zůstali konkurenceschopní. Vysvětlení toho, co IDeA je a jak funguje, bude v popisu produktu vyžadovat více než několik krátkých bodů. Pokud chcete vědět více, pokračujte a čtěte dále.

IDeA je jednou z nejpokročilejších šachových metod analýzy. Umožní vám použít svůj šachový motor na maximum. Účelem IDeA je hluboká analýza pozice a návrat co nejvíce informací k tomu, aby uživatel mohl lépe porozumět nuancím jakékoli pozice.

IDeA udržuje trvalý záznam o své analýze ve stromové struktuře, která nemá omezenou velikost. Uživatel může procházet analytický strom podle vlastního uvážení, a to jak během analýzy, tak i po dokončení analýzy.

Uživatel může směrovat analýzu na pozice, které jsou pro něj nejvíce zajímavé, vyloučením nebo přidáním pozic a změn analýzy.

IDeA je přírůstková metoda analýzy, což znamená, že může být zastavena kdykoli a při příštím spuštění se obnoví, kde přestala.

Uživatelé si mohou vyměňovat analytické stromy, spolupracovat na analýzách, kombinovat jejich výsledky apod.

Stručně IDeA je vysoce selektivní vyhledávání, řízené akváriem (a uživatelem). Zajímavé linie jsou hluboce analyzovány, ale slabé pohyby jsou zvažovány jen krátce nebo vůbec.

Nezapomeňte, že "I" v IDeA znamená "Interaktivní" a vaše zapojení do procesu analýzy je klíčem k pochopení a zlepšení analýzy.

notes_about_critical_positions

Do některých z pokročilých funkcí IDeA patří:

Analýza s mnoha motory . Aktuální verze IDeA může rozdělit analýzu mezi mnoho motorů. Můžete například použít čtyři instance jediného jádra Houdini pro analýzu na počítači quad, což v podstatě redukuje režii multiprocesoru na nulu. Je to jako získání jednoho extra jádra zdarma v porovnání s běžícím Houdini v režimu 4-CPU.

Analýza počítačů v síti . Tato funkce je sen, který se stává skutečností pro uživatele, analytiky a vážné hráče, kteří chtějí analyzovat novou úroveň. Pokud vlastníte dva počítače, můžete samozřejmě spustit akvárium na jednom z nich a použít je pro analýzu. V současné době můžete také přidat motory běžící na vašem druhém počítači do fondu IDEA analyzátorů. Můžete použít tolik motorů, které analyzují současně, kolik potřebujete. Motory mohou být provozovány na různých počítačích, některé v místních sítích a jiné v různých zemích - pokud jsou všechny připojeny k vašemu akvarijnímu internetu. IDeA se stará o rozdělení analýzy mezi dostupné motory.

Více projektů IDeA analyzovaných paralelně . Můžete definovat mnoho analytických projektů, každý s vlastní analýzou a nastavením stromu. IDeA může analyzovat libovolný počet těchto projektů současně. Stav jednotlivých projektů je uložen mezi relacemi, takže můžete správa více různých projektů IDeA je mnohem jednodušší než dříve.

Více kořenů analýzy pro jeden projekt . Počáteční pozice pro analýzu IDeA se nazývá "root". Pokud analyzujete pozici v IDeA, když se ve stromu objeví další zajímavá pozice, můžete ji vytvořit jako nový kořen a to aniž byste analýzu zastavili. Můžete odstranit původní kořen nebo nechat IDeA analyzovat z obou kořenů. Tuto funkci můžete použít pro zaostření IDeA na vybraných pozicích bez nutnosti restartování. IDeA může udržovat seznam všech kořenů, které byly použity v projektu.

Tvorba stromu analýzy . Akvárium má řadu nastavení, která mají významný vliv na tvar stromu analýzy IDeA.

  • Parametr "Šířka stromu" určuje, jak velký je výsledný strom IDeA.
  • Je možné definovat maximální délku změn. To vám umožní vytvořit strom v blízkosti kořene a vyhnout se velmi dlouhým změnám.
  • Analýza může být omezena na pozice v rámci určitého rozsahu hodnocení. Pozice mimo stanovený rozsah nebudou dále zkoumány.
  • Počet alternativ vygenerovaných pro Bílý / Černý může být omezen.
  • Může být nastavena "přednostní strana"; např. pro rozvíjení vašeho repertoáru.
  • Může být uveden seznam "tematických kroků". Můžete je použít, abyste zajistili, že určité pohyby budou vždy analyzovány. Například v útočné hře byste se měli ujistit, že jsou posuzovány pohyby Bxh7 + a Ng5.
  • "Falešná poplachová kontrola" okamžitě provádí další analýzu nových kroků, které vypadají "příliš dobře, než aby to byla pravda", a zabránila tak tomu, aby IDeA s nimi strávila více času, pokud se ukáží jako horší než dříve.

 

Všechna tato nastavení mohou být během relace IDeA změněna za běhu a dále zdůrazňuje, že IDeA je navržena tak, aby byla použita jako interaktivní nástroj.

Detekce opakování tahu. Úlohy IDeA nespočívají v jediné pozici, ale v plné řadě, která vede od kořenového uzlu k pozici, která má být analyzována. To umožňuje motoru hlásit 0.00 skóre pro dvojnásobné opakování a je obecně správnější. To také vede k pravidlu padesátky pohybu.

screen3_idea_note_lists

Automatické zálohování analytických stromů . Kromě robustnější manipulace se stromy v IDeA jsou stromy analýzy automaticky zálohovány. Nejenže to zabraňuje ztrátě dat, ale může se také ukázat jako užitečná i v některých jiných případech.

Procházení fronty analýzy . Zobrazí se seznam všech úkolů pro aktuální fázi. Které úkoly byly automaticky naplánovány pomocí IDeA a které jste přidali ručně. Příslušné pozice mohou být zobrazeny na desce a můžete vidět výstup motoru pro vybraný úkol, upřednostnit úkoly a odstranit nepotřebné. Pokud při ukončení analýzy čekají fronty úkoly ve frontě, budou při příštím spuštění analýzy uloženy a zpracovány, a to i v případě, že znovu aktivujete Aquarium.

Lomonosov Tablebases

Lomonosov Tablebases vám umožňují určit, zda nějaká pozice se 7 nebo méně kusy vede k remíze nebo může být vyhrána na některé ze stran - se 100% jistotou .

Pokud se dá vyhrát, zobrazí se cesta s nejmenším počtem tahů až do konce této varianty, jelikož oba hráči udělají co nejlepší tahy. Pokud ztracený hráč provede neoptimální pohyb, dřívější je zapomenuto a program zobrazí novou optimální cestu.

Další informace o Lomonosov Tablebases

Chess King LEARN Courses

Houdini Aquarium 2018 přichází s tříměsíčním přístupem ke všem kurzům dostupným na adrese learn.chessking.com .

Jak aktivovat Chess King Zjistěte bonusové předplatné

Zatím se kolekce skládá ze 60 kurzů dostupných v 9 evropských jazycích, tříděných podle kategorií a úrovně obtížnosti a zahrnuje takové klenoty, jako je Chess Tactics for Beginners 2.0 , šachy: od začátečníků po klubové hráčešachovou strategii, řadu šachů Middlegame , z CT-ART a Chess Tactics v zahajovací sérii a další.

Závěr

Pokud se cítíte ohromeni všemi funkcemi a myslíte si, že budete potřebovat roky, abyste se naučili, jak je používat, nebojte se, stačí udělat první krok a zjistíte, že IDeA může pracovat více či méně automaticky. Poté, co jste viděli, jak to funguje v automatickém režimu, možná budete chtít větší kontrolu nad analýzou. V tomto okamžiku prostě přečtěte příslušný článek z referenčního seznamu a krok za krokem budete ovládat všechny nástroje.

Je třeba zdůraznit, že každá možnost IDeA je založena na praktické potřebě a mnoho z nich bylo předloženo uživateli Aquarium. Implementace analýzy a nové funkce byly pečlivě projednány a poté testovány beta testery. Zahrnuty v akváriích jsou pouze ty rysy, které ukázaly, že zlepšují analýzu. Časem najdete své oblíbené nastavení a výrazně zvýšíte efektivitu analýzy.

AKVARIOVÉ ČLÁNKY

Podrobné informace o akváriích najdete na stránce rychlého odkazu na články Aquarium .

SCREENSHOTS:

Produktová hesla