Chess Assistant 20 (download)

Chess Assistant 20 je jedinečný nástroj pro správu šachových her a databází, hraní šachů přes internet, analýzu her nebo hraní šachů proti počítači. Chess Assistant 20 zahrnuje herní programy na úrovni velmistrů, režim Encyklopedie pro otevírání šachů, výkonný vyhledávací systém, jedinečný stromový režim, databáze přibližně 7,3 milionů her celkem (2. listopadu 2018), které lze automaticky aktualizovat 3000 nových her každý týden zdarma, 3-měsíční přístup ke všem kurzům v Chess King Learn Learn
přeprava zdarma
dodací lhůta : 3-5 dní
Výrobce: Convekta
*
€81,48

Co je nového v Chess Assistant 20:

 • Stockfish , potvrzený vůdce mezi šachovými programy s ~ 3600 Elo, bude po instalaci automaticky stažen a zapojen.
 • 3měsíční předplatné šachového krále LEARN , umožňující přístup ke všem tam dostupným kurzům (60 z prosince 2015)! Kurzy jsou k dispozici v 9 evropských jazycích, seřazené podle kategorie a úrovně obtížnosti, a zahrnují takové skvosty, jako jsou šachové taktiky pro začátečníky 2.0 , šachy: od začátečníka po hráče klubu , šachová strategie , série šachových her , několik kurzů od CT-ART a šachy Taktika v úvodním seriálu a další.

   

 • Aktualizované databáze nyní obsahují celkem 7 077 milionů her!
 • Premium Game Service 2019 - aktualizace automatické databáze pro roky 2018-2019
 • Jednoletý přístup k Lomonosovským stolům! Předplatné bude aktivní po dobu 1 roku od data aktivace u služby tablebases.

Chess Assistant 20 je jedinečný nástroj pro správu šachových her a databází, hraní šachů přes internet, analýzu her nebo hraní šachů proti počítači.

Chess Assistant 20 zahrnuje herní programy na úrovni velmistrů, režim Encyklopedie pro otevírání šachů, výkonný vyhledávací systém, jedinečný stromový režim, databáze přibližně 7,3 milionů her celkem (2. listopadu 2018), které lze automaticky aktualizovat 3000 nových her každý týden zdarma, 3-měsíční přístup ke všem kurzům v Chess King Learn Learn ( Jak aktivovat předplatné Chess King Learn bonus ) a na 7dílné stolky Lomonosov na tb7.chessok.com a další!

Kromě motoru úrovně velmistra Rybka 4 přicházejícího s balíčkem bude Stockfish , potvrzený vůdce mezi šachovými hranými programy, po instalaci automaticky stažen a zapojen.

Stockfish a Rybka mohou provádět jakýkoli typ analýzy: víceprůchodová herní analýza, interaktivní analýza, analýza pozadí.

Chess Assistant 20 můžete snadno připojit k jakémukoli jinému UCI programům, jako je Komodo. Programy mohou provádět různé úkoly analýzy pro jakékoli potřeby:

Automatické otevírání anotací hledá novinky, přidává odborné anotace z úvodní encyklopedie, hodnocení CAP, vkládá referenční hry atd.

Hledání chyb odhaluje špatné pohyby.

Multi-pass herní analýza je pokročilá analytická metoda pro jemné doladění každého kroku vyhledávání. Můžete si dokonce vybrat různé motory pro každou fázi hry.

Značky analýzy vám umožní označit vybrané pozice pro automatickou analýzu později.

Interaktivní analýza umožňuje vést motor v jeho analýze a vybrat řádky, pamatovat si na výsledky.

Encyklopedie pro otevírání šachů obsahuje bohatý teoretický materiál o všech otvorech, více než 8 000 anotací od GM Kalinina a 40 milionů hodnocení podle klíčových pozic nejsilnějších motorů. Přizpůsobitelný systém klíčů.

Pokud jde o vyhledávání , nenajdete výkonnější systém. Chess Assistant 20 nabízí vyhledávání podle pozice, záhlaví, manévrů, materiálu, komentářů, vyhledávání novinek, pokročilého vyhledávání podle materiálu ve 12 regionech rady a dalších!

Jazykové verze: angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština.

Požadavky na systém: 256 RAM, 4 Gb, Windows XP / Vista / 7/8/10, připojení k internetu během instalace a pro přístup k tabulkám stolů Lomonosov.

Úplná recenze

Chess Assistant 20 je jedinečný nástroj pro správu šachových her a databází, hraní šachů online, analýzu her nebo hraní šachů proti počítači.

 

Chess Assistant má dlouhou historii inovativních a pokročilých analytických funkcí a nyní se zabudovaným vyhledávacím systémem CQL také zaujal vedoucí postavení v pokročilých funkcích vyhledávání.

Chcete-li získat lepší představu o funkcích pomocníka šachu, můžete si prohlédnout krátká tréninková videa .

Balíček zahrnuje herní motory na úrovni velmistrů, Encyklopedie šachových otevírání , výkonný vyhledávací systém , jedinečný stromový režim , databáze celkem 7,3 milionů her (od 18. listopadu 2019), jednoletý prémiový herní servis (3000 nových her) každý týden na internetu), 3 měsíční předplatné Chess King Learn s 60+ kurzy a mnohem více.

Stockfish 10 - světový žebříček hodnocení

Chess Assistant 20 automaticky nainstaluje nejsilnější šachový motor Stockfish 10, kromě dobrého starého Rybka 4, který je součástí balení. Stockfish vede ve většině nezávislých seznamů počítačových šachů. Žádný vážný šachista nemůže být bez Stockfish!

Zahraniční studie - Zůstaňte organizovaní s otevíracími tabulkami

Encyklopedie otevírání šachů obsahuje bohatý teoretický materiál o všech otvorech. Obsahuje přes 8 000 anotací od GM Kalinin a 40 milionů hodnocení nejsilnějšími motory. Podrobný systém klíčů pro všechny otvory lze upravit podle vašich potřeb.

Otvírací tabulky jsou revolučním způsobem vytváření, údržby a studia vašeho otevíracího repertoáru. Založte své studie na úvodní encyklopedii, přizpůsobte ji svým vlastním tahům a hodnocením, vylepšte své oblíbené variace nebo vytvořte svůj vlastní soukromý úvodní repertoár. Práce na vašem úvodním repertoáru se konečně stává tvůrčím a příjemným úkolem, kterým by mělo být!

Režim Otevřený test vám umožní otestovat své znalosti a dovednosti při otevření.

Analýza - automatická, manuální a analýza pozadí

Nekonečná analýza nabízí širokou škálu možností přizpůsobení analýzy vašim potřebám:
 • Zahrnout / vyloučit vybrané tahy z analýzy
 • Multivariační a přerušovaný multivariační režim
 • Analyzujte současně s několika různými šachovými motory
 • Zkontrolujte pohyby ve hře nebo anotace
 • Vyhledejte další tahy
 • Analyzujte polohu z obou stran současně
 • Jedno nebo dvou panelové zobrazení analýzy

Automatické otevírání anotací hledá novinky, přidává odborné anotace z úvodní encyklopedie , hodnocení CAP, vkládá referenční hry atd.

Hledání chyb automaticky analyzuje vaše hry a anotuje chyby.

Multi-pass game analysis je pokročilá metoda analýzy her s flexibilními možnostmi doladění každého kroku vyhledávání. Můžete si dokonce vybrat různé motory pro každou fázi hry.

Značky analýzy vám umožní označit vybrané pozice pro automatickou analýzu později.

Interaktivní analýza vám umožní pracovat s motorem, umožnit mu analyzovat polohu a poté jej ve své analýze vést, aniž by zapomněla na své závěry.

Background Analysis je nejúčinnějším nástrojem pro analýzu polohy v rozsáhlém arzenálu Chess Assistant. Analýza probíhá v pozadí, což vám umožní pokračovat v práci v Chess Assistant během analýzy. Pokud narazíte na zajímavou pozici, jednoduše ji pošlete na analýzu pozadí, zatímco budete pokračovat ve své vlastní analýze.

Analýza pozadí může být rozdělena mezi dva nebo více procesorů na stejném počítači nebo distribuována automaticky do několika počítačů v síti.

Tablebase analýza vám dává přesné vyhodnocení koncových her s 3-6 kousky (povinné tablebases).

Hledání databáze - standardní vyhledávání a CQL

Standardní vyhledávání . Pokud jde o vyhledávání, nenajdete mocnější systém než Chess Assistant. Nabízí všechny typy standardních vyhledávání, která byste očekávali od šachové databáze:

 • Vyhledávání podle pozice, záhlaví, manévrů, materiálu, komentářů atd.
 • Nové vyhledávání
 • Rozšířené vyhledávání se současnou specifikací materiálu ve 12 regionech na desce

Můžete prohledávat více databází a vyhledávání je možné uložit, což vám umožní je znovu spustit později. Program také sleduje vaše nejnovější vyhledávání, takže je můžete rychle upravit a znovu vyhledat.

CQL (Chess Query Language) . CQL je prostě nejsilnější vyhledávací metoda, která je v současné době k dispozici pro šachové databáze. Pokud jste někdy narazili na omezení standardních metod vyhledávání, CQL je pro vás. Mastering Chess Assistant's CQL vám umožňuje provádět vyhledávání, o kterých byste mohli jen snít s jakýmkoli jiným systémem šachové databáze.

Složené vyhledávání vám umožňuje ukládat a organizovat vaše dotazy CQL do hierarchické struktury, dát jim popisná jména a nastavit diagram typické pozice. To vám umožní vytvořit knihovnu užitečných vyhledávacích kritérií.

Databáze a služba prémiových her

Šachový asistent 20 obsahuje dvě databáze celkem 7 077 milionů her:
- databáze HugeBase (od 2. listopadu 2018) - 6,8 milionů her
- databáze korespondence - 596 000+ her.

Prémiová herní služba: předplatné úplných aktualizací databáze s hrami od 2. listopadu 2018 do 31. prosince 2019 ve formátech Chess Assistant a PGN (podporované Fritzem, šachovou základnou a akváriem ).

 • Přihlaste se k odběru a získejte každý týden nové hry prostřednictvím Internetu pomocí Chess Assistant 20
 • Získejte plnou verzi databáze bez duplicitních her.

Klasifikátory - organizujte svá šachová data

Databáze šachových her je poměrně těžkopádná sbírka dat. Můžete samozřejmě třídit hry, hledat atd., Ale to vše je dočasné.

Při příštím otevření databáze uvidíte stejný seznam her bez užitečné struktury. Pokud chcete vyhledávání opakovat, musíte od začátku zadat všechna kritéria vyhledávání a poté znovu hledat.

Klasifikátory umožňují organizovat vaše šachová data do vnořených složek stejným způsobem, jako organizujete pevný disk do složek. Každá složka v klasifikátoru může obsahovat:

 • Ikona . Ikona slouží jako připomenutí pro data obsažená ve složce.
 • Text . Textový popis složky.
 • Pozice . Může to být například kritická pozice z otvoru.
 • Jakákoli vyhledávací kritéria , která umožňují automatickou klasifikaci her pouhým kliknutím myši. Toto je samozřejmě velmi výkonná funkce. Příkladem je klasifikátor pro endgames (pěšecké endgames, rook endgames atd.). Kdykoli aktualizujete databázi, vše, co musíte udělat, je obnovit hledání, aby se klasifikovaly koncové hry, které se vyskytují v nových hrách.
 • Seznam her . Hry mohou být zařazeny do seznamu ručně nebo automaticky na základě vyhledávacích kritérií.
 • Šachový strom . Šachové stromy můžete ukládat do složky klasifikátoru. Mohly by to být například výsledky podrobné analýzy pro variantu otevření, zatímco v anotaci hry jsou uvedeny pouze nejdůležitější variace.
 • Další klasifikátor umožňující prakticky neomezenou flexibilitu ve struktuře klasifikátorů.
 • Multimediální informace : obrázky, zvuk a video.

Šachy - nejmodernější

Šachový asistent nabízí nejmodernější šachové stromy:
 • Transpozice jsou detekovány automaticky
 • Nové stromy lze vytvořit z libovolné kolekce her
 • Jsou zobrazeny podrobné informace o pozicích: Hodnocení lidí, počítačová hodnocení a různé statistiky
 • Hry lze anotovat automaticky na základě informací ve stromu.

Herní anotace a globální anotace

Chess Assistant podporuje všechny typy anotací her, od jednoduchého textu po multimediální obsah:

 • Přidávání a správa variant (propagace atd.).
 • Výkonný editor anotací usnadňuje přidání symbolů Chess Informant, hodnocení motoru a verbální komentář.
 • Přiřaďte vizuální styly k pohybům tak, aby vynikly v zápisu. Můžete hledat hry na základě stylů.
 • K klasifikování důležitých her nebo instruktážních pozic použijte některou z 30 standardních tříd. Stejná hra může patřit do několika tříd (např. Tactics a Kingside). Hledejte hry patřící do konkrétních tříd.
 • Uspořádejte hry pomocí flexibilního, uživatelsky definovaného klasifikátoru stylu Průzkumníka Windows.
 • Zobrazte grafiku desky a vložte diagramy ve vybraném bodě notace.
 • K pohybům můžete přidat multimediální anotace (obrázky, video a zvuk).
 • Referenční hry lze vkládat z databáze a informace o koncových hrách z tabulkových základen. To vše lze provést ručně nebo pomocí kterékoli z automatických metod analýzy her.

Jako užitečné jsou anotace hry, mají jednu nevýhodu: jsou vázány na konkrétní hru. Když narazíte na stejnou pozici v jiné hře, jak byste chtěli získat připomenutí: Hej, už jste tuto pozici anotovali dříve! “No, v Chess Assistant můžete anotovat stromy a anotace stromů jsou„ globální “, což znamená že se zobrazí vždy, když se objeví stejná pozice - ve všech databázích.

Lomonosovské tabulky

Tabulka stolů Lomonosov vám umožní určit, zda jakákoli pozice se 7 nebo méně figurkami vede k remíze nebo může být vyhrána na obou stranách - se 100% jistotou .

Pokud lze hru vyhrát, je zobrazena cesta s nejmenším počtem tahů do konce této variace, vzhledem k tomu, že oba hráči umožňují nejlepší možné tahy . Pokud prohrávající hráč provede suboptimální tah, prohraje dříve a program ukáže novou optimální cestu.

Další informace o stolních počítačích Lomonosov

Funkce hraní

Pokud si chcete zahrát šachovou hru proti počítači, Chess Assistant nabízí celou řadu motorů a možností:

 • Široký výběr ovládacích prvků času a dalších možností hraní
 • Včetně hendikepového motoru (Dragon)
 • Podpora desky DGT s hlasovým oznamováním pohybů
 • Výkonný editor úvodních knih vám umožňuje přizpůsobit výběr šachového motoru vašim potřebám.

Kompatibilita databáze: Chessbase a Chess Assistant

Chess Assistant podporuje všechny nejoblíbenější formáty šachové databáze, což znamená, že vaši současnou databázi lze s největší pravděpodobností použít v Chess Assistant:

 • Chess Assistant vlastní efektivní databázový formát (CDP)
 • Chessbase (CBH, readonly)
 • PGN (Portable Game Notation)
 • EPD (Extended Description Description)

Volitelně můžete otevírat a ukládat databáze ve formátu Zip, abyste ušetřili místo a pohodlně odesílali a přijímali databáze e-mailem.

Silná podpora šachového motoru

Šachový asistent je kompatibilní s nejmodernějšími komerčními a bezplatnými šachovými motory. Podporuje celou řadu protokolů pro komunikaci s šachovými motory, jako jsou UCI, UCI2, WinBoard a MCS. To znamená, že Chess Assistant vám dává bezkonkurenční výběr šachových motorů pro analýzu a hru.

 • Podpora všech populárních motorů
 • Podpora Winboard - jsou zahrnuty Ruffian a Crafty, vestavěná podpora pro více než 50 dalších, dostupná zdarma ke stažení
 • Stovky šachových motorů z čeho vybírat, včetně specializovaných partnerských řešitelů. Většina z nich je k dispozici ke stažení zdarma
 • Automatické zpracování testovací sady s komplexními funkcemi hlášení.

Kurzy šachového krále LEARN

Chess Assistant 20 přichází s 3měsíčním přístupem ke všem kurzům dostupným na stránce learn.chessking.com .

Jak aktivovat předplatné Chess King Learn

Zatím kolekce se skládá z 60 kurzů jsou k dispozici v 9 evropských jazycích, třídil podle kategorie a úroveň obtížnosti, a zahrnuje takové skvosty, jako šachy Tactics pro začátečníky 2.0 , šachy: od začátečníků až po Club Player , strategie šachu , střední hra série, několik hřišť od CT-ART a Chess Tactics v úvodním seriálu a další.

Dokumentace a aktualizace

Příručky

Sergey Rublevsky, ruský šachový šampion: „Chess Assistant používám s velkým potěšením již více než 10 let.“

Jazykové verze: K dispozici jsou anglická, španělská, německá, francouzská a italská verze.

Systémové požadavky: PC, 256 MB RAM, 4 GB volného místa na disku, Windows 10/8/7 / XP / Vista, připojení k internetu během instalace a přístup k tabulkám stolů Lomonosov.