Play the:

Šachové knihy ze série Play the: nabízejí komplexní rozbor dané hry

Zabrazit jako Tabulka Seznam
Seřadit podle
Zobrazit na stránku

Zahrajte si Zrychleného draka

Zrychlený drak zůstává jednou z nejoblíbenějších možností černého v sicilské hře a jeho atraktivita je zřejmá. Strategie zahájení černého je snadno pochopitelná a jeho figury se rychle rozvíjejí na aktivních polích. Navíc hráči bílého, kteří doufají, že budou útočit stejným způsobem jako proti tradičnímu drakovi, budou šokováni větší flexibilitou Zrychleného draka a možnostmi rychlého protiútoku.
460,00 Kč

Play the Budapest Gambit

Budapešťský gambit 1 d4 Nf6 2 c4 e5) je agresivní, dynamický přístup k 1 d4 a je skvělou linií, která soupeře vrhá na jeho vlastní zdroje. Je jistě dvojsečná, protože černý na začátku táhne dvakrát stejnou figurou a také obětuje pěšce. Tento pěšec je často rychle získán zpět, ale jednou z velkých výhod Budapešti je, že pokud se bílý snaží pěšce udržet (a mnoho hráčů to dělá), může černý rychle vybičovat divoký útok. Mnoho materialistických, ale nepřipravených bílých hráčů se ocitlo v rychlé demolici černými nesmírně aktivními figurami. Když je bílý obezřetnější a dovolí černému získat pěšce zpět, hra pokračuje po klidnějších strategických liniích, kde si černý užívá volného a snadného vývinu.
580,00 Kč

Zahrajte si Sicilskou O Kelly

O'Kellyho varianta sicilské obrany (1 e4 c5 2 Nf3 a6) je skvělým systémem pro ty, kteří rádi hrají sicilské pozice, ale nechtějí zabřednout do těžké teorie. O'Kelly se mnohem více spoléhá na pochopení obecných strategických myšlenek a plánování střední hry než na memorování zahajovacích tahů. Jednou z výhod O'Kellyho je, že přirozené pokračování bílého 3 d4, ačkoli se hraje velmi často, umožňuje černému pohodlný vývoj a snadnou hru. V knize Zahrajte si O'Kellyho sicilskou provádí zkušený šachový autor a trenér Andrew Martin čtenáře složitostí O'Kellyho a sestavuje repertoár pro černého. Zkoumá všechny aspekty tohoto fascinujícího zahájení a poskytuje čtenáři dobře propracovanou, svěží a inovativní analýzu. Každá partie s komentářem obsahuje cenné poučení o tom, jak zahájení hrát, a poučný komentář k typickým plánům střední hry.
520,00 Kč