Šachové programy

Nejlepší šachové programy, šachové databáze, výukové a tréninkové programy ke stažení nebo na DVD
Můžete se naučit šachové zahájení, jak se zlepšit v koncovce nebo střední hře. Jak hrát siciliskou nebo proti sicislkou, francouzskou obranu, dámský gambit, královskou indickou...prostě všechny možné typy zahájení.
Naučíte se šachové kombinaci, taktice a strategii.

Pevná skála s Dámskou Indickou

Indická obrana je dobře známé zahájení pro černé, které je na nejvyšší úrovni populární a rozšířené již více než sto let. Má pověst solidní a v 70. letech ji jako hlavní zbraň proti 1.d4 používalo mnoho silných hráčů, včetně bývalého mistra světa Anatolije Karpova. Zahájení jako Dámská indická se nikdy nevyvrátí a lze je používat po celou šachovou kariéru. Osobně jsem měl s dámskou indickou skvělé výsledky a nadále ji často používám.
Od 922,00 Kč

Opening Encyclopaedia 2024

Encyklopedie otevření nabízí rychlý přístup ke všem zahájením. Zahájení jsou seřazena podle názvu a ECO kódu prostřednictvím nabídky pro rychlý a snadný přístup k oblíbeným zahájením. Výukové programy zahájení poskytují rychlý, ale vyčerpávající přehled všech zavedených zahájení, aby pomohly každému šachistovi najít nejvhodnější zahájení podle jeho osobních preferencí. Součástí Encyklopedie 2024 je 75 prvotřídních videí o zahájeních od našich oblíbených autorů z ChessBase. Mimo jiné Daniel King, Dorian Rogozenco, Rustam Kasimdžanov, Mihail Marin, Ivan Sokolov, Adrian Michalčišin, Leon Mendonca, Jan Werle, Luis Engel, Rainer Knaak a mnoho dalších velmistrů přehledně a názorně představují nové myšlenky zahájení. Počet článků v Encyklopedii zahájení neustále roste - nyní jich obsahuje 1463 a přiložená databáze obsahuje všechny partie ze všech článků o zahájeních. A ještě jedna zajímavost: Velmistr Dorian Rogozenco představuje zahajovací trendy v šachu světové úrovně. Těšit se můžete na celkem 9 videí o francouzském, sicilském, Najdorfském, ragozinském, nimzoindickém, anglickém, retinském, 1.d4 a 1.e4 e5 na základě vybraných klíčových variant a partií, a to od celého roku 2024 až do jara 2024. Nová Encyklopedie zahájení 2024 se tak stává nepostradatelnou příručkou pro každého turnajového hráče.
Od 3 800,00 Kč

Ostrá archangelská varianta v Ruy Lopezovi

Skvělí hráči mají v zahájení vždy své vlastní úspěšné varianty. Jednou z nich je Sharpova archangelská varianta, která vzniká po 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.O-O b5 6.Bb3 s následným Bb7 a/nebo Bc5. Je to jedna z nejsilnějších zahajovacích zbraní skvělých hráčů, jako jsou Magnus Carlsen a Fabiano Caruana. Tato varianta je velmi bohatá, protože je možné ji hrát třemi různými způsoby; to znamená, že je pro soupeře mnohem obtížnější se na ni připravit. Autor ukáže modelové partie, aby zdůraznil nápady a linie, které tato variace nabízí. Místo učení tahů nazpaměť vám koncepty a nápady dodají jistotu, že budete moci hrát zahájení proti soupeřům všech úrovní.
Od 915,00 Kč

Zvládněte Sicilský Kalašnikov

Černý ochotně činí dlouhodobé strategické ústupky, ale na oplátku nutí bílého ztrácet drahocenný čas vývojem. Toto všestranné zahájení zaujme milovníky dynamické hry a zároveň nabízí solidní strategický základ. Seznámíte se s klíčovými myšlenkami a rozhodujícími strategickými plány, takže se budete cítit pohodlněji při procházení ostrých linií. Toto zahájení, které v roce 1834 představil jeden z nejlepších hráčů své doby - Charles de La Bourdonnais, obstálo ve zkoušce času a je stále využíváno na nejvyšší úrovni špičkovými hráči. Mezi novodobými hrdiny tohoto zahájení najdete Teimoura Radžabova, Alexeje Širova a v poslední době Parhama Maghsoodlooa a Hikaru Nakamuru,
Od 890,00 Kč

Odkrytí antisiciliánů! Dynamický velmistrovský repertoár proti 1.e4 Vol.3

Kdo to nezažil? Jste připraveni na napínavou partii v otevřené Najdorfově sicilské a najednou váš soupeř položí na šachovnici jednu ze zdánlivě nesčetných vedlejších variant - aby se vyhnul hlavní Najdorfově variantě. Měli byste být frustrovaní? Rozhodně ne! Tento Fritztrainer vám nabízí perfektní doplněk ke každému repertoáru sicilské nebo Najdorfovy a pokrývá všechny menší varianty, které se bílý pokusil vyhnout otevřené sicilské. Pokud již máte oba Fritztrainery pokrývající sicilskou Najdorf po 5... a6, máte k dispozici kompletní a bezproblémový velmistrovský repertoár proti 1. e4!
Od 1 010,00 Kč

Posilněte svou obranu

Každý šachista rád útočí. Každý šachista rád vyvíjí tlak na soupeře. Když se však karta obrátí a my se staneme terčem útoku, můžeme se cítit nepříjemně, úzkostně a nejistě. Přesto můžeme zachránit neuvěřitelné množství obranných pozic, pokud známe techniky a pravidla šachu. Mezinárodní mistr Harald Schneider-Zinner se jako dlouholetý trenér rakouského národního družstva žen a certifikovaný psychologický trenér dělí o své zkušenosti a znalosti s cílem posílit vaši šachovou odolnost. Předvádí řadu metod a obranných nápadů a dává spoustu psychologických rad. Podrobně probírá témata jako "pocit nebezpečí"; "duchové"; "záchranná brzda"; "trend"; "dál a dál"; a mnoho dalších inovativních přístupů. Po prostudování se možná i vy zařadíte mezi šachisty, kteří dokáží klást úžasný odpor i ve špatných pozicích a přivádět útočníka k zoufalství!
Od 880,00 Kč

Repertoár proti odmítnutému dámskému gambitu s 4.Bg5

Odmítnutý dámský gambit (QGD) je velmi oblíbené zahájení pro hráče všech úrovní, od úplných začátečníků až po mistry světa. Toto zahájení, známé tím, že dává solidní pozici, hraje mnoho hráčů černými, nicméně věci nejsou tak jednoduché, jak se zdají být. S důrazem na 4.Bg5, což byla stará hlavní linie hraná na nejvyšší úrovni od zápasu o titul mistra světa ve dvacátých letech minulého století, odhalíme mnoho nových nápadů.
Od 935,00 Kč

Trénink kalkulace - Vylepšete svou hru!

Vyzýváme všechny ambiciózní hráče, kteří se chtějí zdokonalit ve svých výpočetních dovednostech! V knize Calculation Training - Sharpen Your Game! bylo vybráno celkem 73 příkladů, z nichž naprostá většina obsahuje více otázek, a více než 160 otázek různé obtížnosti. Kurz začíná několika relativně jednoduchými taktickými úlohami (max. 1-2 tahy), které obsahují známé taktické motivy probírané v dřívějších videokurzech série Kalkulační trénink. Poté se však úroveň obtížnosti zvyšuje! Krátké forsírované varianty je třeba vypočítat velmi přesně a vyvrátit chyby soupeře. Ve hře ''Spot the Weakness'' pomáhá nejprve určit, na který konkrétní bod je třeba se zaměřit, a teprve poté se věnovat konkrétním tahům. V oddílech ''Obrana'' a ''Hlavolamy'' budete potřebovat trochu více času, abyste dospěli ke správnému závěru, protože ani někteří z nejlepších světových hráčů nedokázali splnit svůj úkol!
Od 880,00 Kč

Věčně zelený Filidor

Obrana Philidor má dlouhou historii. Když se objevila poprvé, v době, kdy teorie (téměř) neexistovala, takticky nadaní hráči často uspěli s brzkým (a pochybným) tahem ...f5 (3...f5). Další podezřelá linie (3...exd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 g6) vzniká, když černý bere na d4 a fianchettuje svého krále-střelce. Antošin (3...exd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Be7 6.Bc4 0-0) je naopak spolehlivější. Navzdory svému pasivnímu vzhledu může vést k živým partiím, zejména pokud bílý dlouho rošáduje. Daleko populárnější Hanhamova varianta (3...Nf6 4.Nc3 Nbd7 5.Bc4 Be7) však zůstává nejsolidnějším rozestavením černého.
Od 1 010,00 Kč

Vylepšete své figurky - vítězný systém, který potřebujete znát

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zlepšit své šachové chápání, je vědět, kam patří vaše figury a jak se přizpůsobit, když se situace na šachovnici změní. Když neexistuje žádná vynucená taktika, je třeba formulovat plán, co dělat. Místo hledání výhry nebo výhody je často snazší určit figuru, která může zlepšit svou pozici a funkci. I vylepšení nejhorší figurky je jednoduchý koncept, který se vyhne nejistotě v hodnocení. A od koho jiného se učit, než od jednoho z nejlepších trenérů na světě? RB Ramesh vyškolil tisíce šachistů včetně těch nejlepších na světě.
Od 1 010,00 Kč

Ostrá Skandinávská s 3...Qd6

"Snadno se učí a snadno se hraje." To jsou dva pilíře, na kterých je moderní skandinávská hra postavena a kterým kluboví hráči v posledních desetiletích důvěřují a těží z nich. Jakou linii by měl černý přijmout po 1 e4 d5 2 exd5 Qxd5 3 Nc3? Zde se zaměříme na ostré 3...Qd6 na rozdíl od 3...Qa5 nebo 3.... Qd8. Všechny hlavní odpovědi kromě 3 Nc3 jsou ukázány ve vzorových partiích a výsledkem je zasvěcený přehled pro klubové hráče, který obstojí ve zkoušce časem a nebude vyžadovat přílišné pálení půlnočního oleje. Namísto učení se každého tahu nazpaměť se autor soustředí na ukázku modelových partií, které vysvětlí plány a nápady, které skandinávský tah s 3...Qd6 nabízí.
Od 810,00 Kč

Prémiové členství na jeden rok

Můžete poslouchat audio komentáře během významných akcí, přijímat živé školení, hrát v simultánních exhibicích proti GM, sledovat v ChessBase televizi ukázky Daniela Kinga nebo Karstena Mulleho - to vše bez dalších nákladů nebo závazků.
1 348,00 Kč

Big Database 2024

Velká databáze 2024 obsahuje více než 10,4 milionu partií z let 1475 až 2023 v nejvyšší kvalitě ChessBase. Od turnajů světové úrovně, přes mistrovství světa mládeže či seniorů až po amatérské otevřené turnaje: s touto databází je každý šachista komplexně informován.
Od 2 220,00 Kč

Corr Database 2024

Nová  Corr databáze 2024 je velká sbírka korespondenčních her ChessBase z období od roku 1804 do roku 2023. S více než 80 000 turnaji a více než 2,2 miliony korespondenčních her.
Od 4 920,00 Kč

Corr Database 2024 - update z Corr 2022

Nová  Corr databáze 2024 je velká sbírka korespondenčních her ChessBase z období od roku 1804 do roku 2023. S více než 80 000 turnaji a více než 2,2 miliony korespondenčních her.
Od 2 500,00 Kč

Fritz Powerbook 2024

Fritz Powerbook 2024 obsahuje 25 milionů zahajovacích pozic, které pocházejí z 1,7 milionu turnajových partií vysoké třídy. Spolu s každou pozicí jsou uloženy všechny důležité informace: všechny tahy, které byly v pozici zahrány, hráči s jakým průměrným ratingem, s jakou úspěšností a výkonností. Partie, z nichž byly odvozeny Fritz Powerbook 2024 (kromě Corrových partií), jsou rovněž obsaženy na DVD nebo ve verzi ke stažení. Fritz Powerbook 2024 představuje nejnovější stav současné teorie zahájení. FritzPowerbook byl odvozen také z nejlepších 100 000 partií z databáze Correspondence 2024, aby se ještě více zvýšila teoretická hodnota tahů uvedených v knize. S edicí 2024 získáte 3 knihy: Fritz Powerbook, Strongbook a CorrBook.
Od 2 220,00 Kč

Fritz Powerbook 2024 - Update z Powerbook 2023

Fritz Powerbook 2024 obsahuje 25 milionů zahajovacích pozic, které pocházejí z 1,7 milionu turnajových partií vysoké třídy. Spolu s každou pozicí jsou uloženy všechny důležité informace: všechny tahy, které byly v pozici zahrány, hráči s jakým průměrným ratingem, s jakou úspěšností a výkonností. Partie, z nichž byly odvozeny Fritz Powerbook 2024 (kromě Corrových partií), jsou rovněž obsaženy na DVD nebo ve verzi ke stažení. Fritz Powerbook 2024 představuje nejnovější stav současné teorie zahájení. FritzPowerbook byl odvozen také z nejlepších 100 000 partií z databáze Correspondence 2024, aby se ještě více zvýšila teoretická hodnota tahů uvedených v knize. S edicí 2024 získáte 3 knihy: Fritz Powerbook, Strongbook a CorrBook.
Od 1 500,00 Kč

ChessBase 17 - Mega Package - Edition 2024

ChessBase je osobní samostatná šachová databáze, která se stala standardem po celém světě. ChessBase používá každý, od mistra světa až po amatéra ze sousedství. Je to program pro každého, kdo miluje šachovou hru a chce se o ní dozvědět více. Začněte svůj osobní příběh úspěchu s ChessBase a užijte si hru ještě více.
Od 8 390,00 Kč

ChessBase 17 - PREMIUM Package - Edition 2024

ChessBase je osobní samostatná šachová databáze, která se stala standardem po celém světě. ChessBase používá každý, od mistra světa až po amatéra ze sousedství. Je to program pro každého, kdo miluje šachovou hru a chce se o ní dozvědět více. Začněte svůj osobní příběh úspěchu s ChessBase a užijte si hru ještě více.
Od 12 300,00 Kč

ChessBase 17 - Starter Package - Edition 2024

ChessBase je osobní samostatná šachová databáze, která se stala standardem na celém světě. ChessBase používá každý, od mistra světa až po amatéra ze sousedství. Je to program pro každého, kdo miluje šachovou hru a chce se o ní dozvědět více. Začněte svůj osobní příběh úspěchu s ChessBase a užijte si hru ještě více. "Vyhledávání podobností" zobrazuje všechny partie s podobnou pěšcovou strukturou, vzory obětí, pozice v koncovce atd.; "Let's check "*: přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": vyhledávání partií podle zahájení, hráčů a turnajů: Jakákoli neanotovaná partie je analyzována téměř bez prodlení ihned po načtení (volitelně). "Asistovaná analýza": při vstupu do partie se při každém kliknutí na figuru vytvoří hodnocení pro všechna její možná cílová pole; "Taktická analýza" anotuje partii, vloží komentář, varianty a diagramy, před silné tahy nebo chyby, do partie nebo celé databáze.
Od 5 920,00 Kč