Starting Out

Šachové knihy série Starting out

Hledáte vhodné šachové knihy pro začátečníky? Vyberte si ze širokého výběru šachové literatury pro začátečníky. Naše stránka je určená pro všechny, kteří se chtějí naučit základy šachu a postupně se zlepšovat.

Dámský Gambit - starting out

Dámský gambit je jedním z nejoblíbenějších a nejzákladnějších šachových zahájení všech dob a v historii šachu se stal bojištěm nesčetných střetnutí světové úrovně. Mezi jeho zastánce patří dlouhá řada mistrů světa, včetně Garryho Kasparova, Anatolije Karpova a Vladimira Kramnika. Prvními dvěma tahy si černý vytvoří v centru superpevnou oporu, kterou je neuvěřitelně obtížné prolomit. V této knize se John Shaw vrací k základním principům dámského gambitu a jeho mnoha variantám. V celé této čtivé příručce čtenářům pomáhá množství autorových poznámek, rad a upozornění, zatímco klíčové strategie, nápady a taktiky pro obě strany jsou přehledně ilustrovány. Tato kniha je ideální pro zlepšující se hráče.
490,00 Kč

Kompletní průvodce Benoni systémy a strukturami

V knize: Benoniho systémy jsou popsány všechny klíčové benoniho systémy kromě moderního benoniho. Představuje rozmanité a praktické možnosti proti zahájení dámským pěšcem jak pro dynamické, taktické hráče, tak pro solidní poziční hráče. Zahrnuty jsou odvážné obrany jako kontroverzní Blumenfeldův kontrgambit a Benkův gambit, oblíbený u nekompromisních velmistrů, jako jsou Veselin Topalov a Vasilij Ivančuk. Moderní Benoni je jednou z nejambicióznějších a nejodvážnějších obran černého proti zahájení dámským pěšcem, kterou se zničujícím účinkem používaly takové legendy jako Michail Tal, Bobby Fischer a Garry Kasparov. Od samého začátku vytváří černý v pozici výjimečnou nerovnováhu, která vede k dynamické hře a dává černému reálné šance převzít iniciativu.
580,00 Kč

Zvládnutí zahájení

Tyto tři knihy jsou ideální pro nadšené klubové hráče, kteří se chtějí zlepšovat a chtějí lépe porozumět třem klíčovým fázím šachové partie: zahájení, kdy se rýsují bitevní linie, střední hra, kdy armády zahajují boj zblízka, a koncovka, kdy teoretické znalosti mohou rozhodnout o výhře a prohře.
430,00 Kč

Agresivní protiútočný repertoár založený na ...g6

Dvě skvělé knihy Everyman chess sloučené do jedné: Starting Out: The King’s Indian od Joe Gallaghera a Starting Out: The Sicilian Dragon od Andrew Martina
550,00 Kč

Improve Your Chess

Improve Your Opening Play (Zlepšete své zahájení) od Chris Warda Improve Your Middlegame Play (Zlepšete svou hru ve střední hře) od Andrew Kinsmana Improve Your Endgame Play (Zlepšete svou hru v koncovce) od Glenn Fleara Tyto tři tituly, poprvé spojené v jednom svazku, vysvětlují důležité myšlenky každého významného zahájení, poskytují porozumění střední hře začínajícím hráčům a rady všem hráčům, kteří chtějí zlepšit svou hru v koncovce.
580,00 Kč

It's Your Move x 3

It's Your Move nabízí čtenáři výběr hádanek k řešení. Na rozdíl od jiných knih typu "Bílý na tahu a mat ve třech tazích" však simuluje skutečné herní scénáře, nabízí čtenářům výběr z lákavých alternativ a vyžaduje, aby si vybrali tu nejlepší. V knize It's Your Move Improvers jsou pozice zaměřeny na zlepšující se hráče, konkrétně na klubové hráče na nízké úrovni, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti, aby mohli stoupat dále po šachovém žebříčku. It's Your Move Tough Puzzles. Velmistr Chris Ward představuje výběr pečlivě vybraných hádanek k řešení.
580,00 Kč

Jak hrát proti 1d4 a 1e4

Najít vhodnou obranu proti 1 d4 není snadný úkol, zejména pokud nemáte k dispozici nekonečné množství času na studium všech teoretických novinek. Není snadné najít dobré zahájení ani proti 1 e4, zejména pokud - jako většina šachistů - nemáte k dispozici nekonečné množství času na studium nejnovějšího teoretického vývoje.
580,00 Kč

Kompletní průvodce dámským gambitem

Tři klasické tituly ze série Everyman Chess Starting Out v jednom svazku. Starting Out: přijatý dámský gambit od Alexander Raetsky a Maxim Chetverik Starting Out: odmítnutý dámský gambit od Neila McDonalda Starting Out: Slav Semi Slav od Glenna Fleara
580,00 Kč

Kompletní průvodce Pirc/Moderní komplex

Do jednoho svazku sloučeno: Starting Out: The Pirc/Modern od Joe Gallagher a Starting Out: The Modern od Nigel Davies
550,00 Kč

Kompletní repertoár pro černé s použitím nejostřejších systémů

V jednom svazku v rámci série kompilačních knih Everyman Chess: Hrajte Najdorf: Hrajte královskou indickou: Scheveningenský styl od Johna Emms a Hrajte královskou indickou: Kompletní repertoár pro černé v tomto nejdynamičtějším zahájení od Joe Gallaghera.
520,00 Kč

Kompletní repertoar pro černého s použitím pevných systémů

V jednom svazku v rámci nové série kompilačních knih Everyman Chess: Hrajte Caro-Kann a Hrajte Slovanskou. V knize Hrajte Caro-Kann mezinárodní mistr Jovanka Houska předkládá čtenáři stručný a důvěryhodný repertoár v rámci tohoto tahu, poskytuje řešení proti všem hlavním možnostem bílého a účinné metody, jak se vypořádat se záludnými vedlejšími tahy. V knize "Hrajte Slovanskou" James Vigus představuje komplexní a důvěryhodný repertoár pro černého. Uvádí hlavní myšlenky pro obě strany a upozorňuje na taktiky, na které je třeba si dát pozor. Tato kniha vám poskytne dostatek znalostí a dovedností k tomu, abyste mohli hrát Slovana s jistotou ve svých vlastních partiích.
520,00 Kč

Základní koncové hry

Tři klasické tituly ze série Everyman Chess Starting Out v jednom svazku. Pěšcové koncovky od Glenn Flear Menší figurkové koncovky od Johna Emmse Věžové koncovky od Chrise Warda
580,00 Kč

Zvládnutí zahájení a střední hry

Dvě skvělé knihy z Everyman Chess Library, Mastering the Opening od Byrona Jacobse a Mastering the Middlegame od Anguse Dunningtona v jednom svazku. Tyto knihy jsou ideální pro nadšené klubové hráče, kteří se chtějí zlepšovat a snaží se lépe porozumět těmto klíčovým fázím šachové partie: zahájení, kdy se rýsují bitevní linie, a střední hře, kdy armády zahajují boj zblízka. Obě knihy jsou psány uživatelsky přívětivým stylem s množstvím poznámek, tipů a upozornění, které ilustrují klíčové body. Autoři mají zkušenosti s psaním pro hráče všech úrovní a vyznačují se zejména schopností vysvětlovat myšlenky srozumitelně a přímočaře. Knihy jsou užitečné zejména pro ty hráče, kteří se zdokonalili v dřívějších knihách Everyman Chess Zlepšete si hru v zahájení a Zlepšete si hru ve střední hře.
520,00 Kč