Šachové knihy v češtině
Šachové knihy českých autorů
nejnovější a nejlepší šachové knihy českých autorů (Dejf Kaňovský, Richard Biolek, Vlastimil Hort,...). Životopisy slavných šachistů a šachových mistrů, trénink šachové strategie a taktiky.
šachové knížky popisují šachová zahájení, šachové koncovky i střední hru. Věnují se šachové kalkulaci a kombinaci.
Francouzská obrana, Gambit, Sicilská hra, Holandská, Ryu lopez, Královská indická i vedlejší zahájení - to vše u nás můžete najít.
Hledáte šachovou knihu, napište nám a my se ji pokusíme sehnat.
Cvičebnice pro pokročilé 5
Držíte v rukou sbírku taktických příkladů pro pokročilé- již 5. díl. Řečeno slovy klasika - "řešení taktických úloh je denním chlebem šachisty", proto dobrých příkladů není nikdy dost. Cvičebnice má osvědčený formát - na úvod dvacet příkladů na rozehřátí, které ale není radno podceňovat! Dále 12 pozic ze zahájení a 60 koncovek. Následují především pozice ze střední hry, ačkoliv pár koncovek a zahájení ještě najdete. Obtížnost pomalu stoupá, i když záměrně je i ve druhé polovině zařazeno pár jednodušších kousků testující především postřeh.
Učebnice šachu pro mírně pokročilé 2. díl
Držíte v rukou 2. díl Učebnice šachu pro mírně pokročilé. V 1. díle jste se seznámili se základními taktickými prostředky a koncovkami. Nyní na to navážeme výukou dalších důležitých fází šachové partii. Úvodních sedm kapitol je věnováno zahájení. Zahájení je nejsložitější fází šachové hry, neboť na šachovnici jsou takřka všechny figury a možnosti obou stran jsou pro člověka nekonečné. Proto není možné naučit se zahájení "našprtáním se" několika variant. Vždyť již po třetím tahu bílého může vzniknout více než milion různých pozic. I kdybychom 70% z nich prohlásili za silně nepravděpodobné, pořád je počet možných pozic a dalších rozvětvení tolik, že to přesahuje možnosti lidské paměti. Proto je třeba pochopit zásady zahájení a umět je automaticky uplatňovat v praxi.
Umíš koncovky II?
Je všeobecně známo, že znalost koncovek je jedním z pilířů úspěšného hraní šachu. Naučit se dobře zvládat koncovky není jednoduché, jistě nestačí bezduše memorovat několik set typových pozic. Klíčová je schopnost své znalosti aplikovat v praxi. Ve vlastních partiích často na koncovku ani nedojde, proto je nutné neustále čerpat poznatky z partií ostatních hráčů. Povzbudivé může být i to, že ani velmistři se často nevyvarují chybám.
Zahrej jako čeští a slovenští (vel)mistři I
Dostává se Vám do ruky sbírka taktických příkladů vybraných z partií nejlepších československých hráčů historie (1.část). Každý z našich reprezentantů (jsou seřazeni dle roku narození) je zde prezentován 8 příklady ze svých partií. Záměrně jsem vybíral spíše jednodušší kombinace (celá příručka je určená především hráčům přibližné výkonnosti 1500 až 1800), ale samozřejmě najdete i obtížnější příklady. Celkem je k rozlousknutí 200 oříšků, určitě lze vyřešit více (5 až 10) během jednoho tréninku.
Kouzelný svět šachových kombinací
Třetí díl je určený pro středně pokročilé hráče a věnuje se šachové taktice. Obtížností je na úrovni od dvoutahových matů, přes maty 3. tahem, po méně komplikované 4-5 tahové kombinace. Jaké jsou základní prvky kombinací? V čem spočívá útočná síla jednotlivých figur? Jaké jsou nejdůležitější myšlenky kombinací a jak je správně použít? Na tyto a mnohé další otázky ohledně taktiky, útoků na krále i kombinačních zisků najdete v knize odpovědi hravou formou s řadou příkladů a procvičování, názornými ukázkami a množstvím obrázků.
Malé představení šachových kouzel
Velké množství oblíbených šachových obrázků Vlasty Pospíšilové je vhodné i jako omalovánky pro děti. Cvičebnice je vhodná pro práci v kroužcích, oddílech i samostatnému studiu. Základy šachu se z ní mohou naučit i dospělí zájemci o šachovou hru.
Šachová cvičebnice, 1. díl
První díl cvičebnice se věnuje úplným základům šachu: 1. lekce: Šachovnice a označení polí 2. lekce: Šachové kameny a jejich pohyb 3. lekce: Proměna pěšce, braní mimochodem a srovnatelná hodnota figur 4. lekce: šachová notace.
Šachová cvičebnice, 2. díl
Druhý díl cvičebnice pokračuje ve výuce základů šachu: 5. lekce: Šach, mat 6. lekce: Pat 7. lekce: Další herní situace 8. lekce: Matové vedení – dvěma věžemi, dámou 9. lekce: Matové vedení - věží, dvěma střelci 10. lekce: Další případy remízy.
Šachová cvičebnice, 3. díl
Třetí díl pokračuje ve výuce základních prvků šachové hry: 11. lekce: Obecné zásady zahájení - slabý bod f7 (f2) 12. lekce: Dvojí úder 13. lekce: Odtažný šach, dvojitý šach 14. lekce: Kombinace, mat na poslední řadě 15. lekce: Úvod do pěšcových koncovek - pravidlo čtverce 16. lekce: Pěšcové koncovky - opozice, kritická pole, diagonála.
Šachová cvičebnice, 4. díl
Čtvrtý díl pokračuje výukou kombinačních prvků šachu: 17. lekce: Střelcové kombinace 18. lekce: Kombinace těžkých figur 19. lekce: Jezdcové kombinace 20. lekce: Pěšcové kombinace 21. lekce: Kombinace na zavlečení (přilákání) figury a blokádu pole 22. lekce: Kombinace na odvlečení (odlákání) a uvolnění pole nebo linie.
Šachová cvičebnice, 5. díl
Pátý díl pokračuje výukovou dalších prvků šachové hry: 23. lekce: Kombinace na rozrušení obrany 24. lekce: Kombinace na překrytí a dobytí pole 25. lekce: Šachové úlohy a léčky 26. lekce: Hlavní zásady zahájení - útok na krále ve středu šachovnice 27. lekce: Útok na krále při stejných i různých rošádách 28. lekce: Pěšcové koncovky - uplatnění pěšcové převahy.
Šachová cvičebnice, 6. díl
Šestý díl je zaměřený především na koncovky: 29. lekce: Pěšcové koncovky - vzdálený a krytý volný pěšec 30. lekce: Dáma proti pěšci v koncovce 31. lekce: Věžové koncovky - postavení mostu 32. lekce: Věžové koncovky - základní principy 33. lekce: Střelec proti jezdci v koncovce 34. lekce: Koncovky stejnobarevných střelců.
Šachová cvičebnice, 7. díl
Sedmý díl cvičebnice už míří k pokročilejším tématům: 35. lekce: Koncovky různobarevných střelců 36. lekce: Základy strategie - silné a slabé body, pěšcové slabiny 37. lekce: Strategie - volné sloupce a sedmá (druhá) řada 38. lekce: Přehled zahájení 39. lekce: Jak studovat zahájení I 40. lekce: Jak studovat zahájení II
Tři části šachové partie
Druhý díl série je určený pro mírně pokročilé hráče a věnuje se hlavním zásadám pro hraní šachové partie. Jak správně zahajovat své partie? Jak útočit na soupeřova krále? Jaké jsou potřeby šachových figur? Na tyto a mnohé další otázky najdete v knize odpovědi hravou formou s řadou příkladů a procvičování, názornými ukázkami a množstvím obrázků.
Sám sobě trenérem - Robert Cvek
Tato kniha není určena šachovým profesionálům a špičkovým hráčům, ačkoliv některé věci budou i pro ně užitečné. Tuto knihu jsem psal pro všechny šachisty, kteří mají rádi šachy, chtějí se zlepšit, nebo více porozumět této báječné hře. Tato kniha je pro všechny z vás, kteří chcete jít na dalekou cestu vlastního sebe mistrovství. Bavil jsem se spousty šachistů a jen hrstka zhruba věděla jak správně má trénovat. Drtivá většina to nevěděla. Měli nějaké povědomí o tom, že by se měly přehrávat partie, studovat zahájení a cvičit taktiku, ale to bylo asi tak všechno. Tato kniha je také „pomocná ruka“ všem těm, kteří jste s tréninkem hodně krát začali, ale ještě vícekrát skončili.
Cvičebnice pro pokročilé 4
Držíte v rukou sbírku taktických příkladů pro pokročilé- již 4. díl. Řečeno slovy klasika - "řešení taktických úloh je denním chlebem šachisty", proto dobrých příkladů není nikdy dost. Cvičebnice má osvědčený formát - na úvod dvacet příkladů na rozehřátí, které ale není radno podceňovat! Dále 8 pozic ze zahájení a 64 koncovek. Následují především pozice ze střední hry, ačkoliv pár koncovek a zahájení ještě najdete. Obtížnost pomalu stoupá, i když záměrně je i ve druhé polovině zařazeno pár jednodušších kousků testující především postřeh.
Učebnice šachu pro mírně pokročilé 1. díl
Prvních 10 kapitol je věnováno šachovým kombinacím, jejich motivům, idejím a provedením. Příklady nejsou obtížné, přesto vyžadují zamyšlení a je dobré se je snažit pochopit. Druhá polovina knihy je věnována šachovým koncovkám. Koncovky nejsou moc oblíbené, ale je dokázáno, že kdo nedokáže úspěšně hrát pozice s menším počtem figur, nemá šanci se zorientovat ve složitých pozicích střední hry.
100+1 "NEJKRÁSNĚJŠÍCH" MATŮ
Drobná knížečka, která má 60 stran a obsahuje 100+1 matů k řešení. Je určena praktickým šachistům mimo jiné k tomu, aby do svého tréninku zařadili něco trochu jiného, než je obvyklé. I proto jsou v knížce zejména úlohy, kde není mnoho figur, a dá se tudíž v dané pozici dobře zorientovat.
Pěšcové koncovky od A do Z na Flashdisku
Vynikající video-seriál o pěšcových koncovkách na flashdisku o velikosti 16GB obdržíte 22 kapitol o všech základních i pokročilejších kapitolách pěšcovek v celkové délce skoro 7,5 hodiny!! Stačí poslouchat a učit se aneb síla šachisty tkví v koncovkách!
Michail Botvinnik - Mistr odvetných zápasů
Michail Botvinnik. Veliký vědátor a urputný bojovník, který dokázal titul mistra světa získat hned třikrát, což se nikomu jinému nepodařilo! V této knížce se dozvíte nejen o všech jeho zápasech o šachovou korunu, ale také o mnoha dalších turnajích i Botvinnikově nešachovém životě.