Excelling at

Série šachových knih Excelling at - Vynikající ve

Kategorie "Excelling at Chess" představuje soubor knih zaměřených na zdokonalení hráčů ve třech klíčových oblastech šachu. Knižní série, kterou napsal Jacob Aagaard, nabízí:
Učení se umění šachové kalkulace s důrazem na praktické otázky a klíčové nástroje pro úspěch u šachovnice. Poskytuje čtenářům strategii koncovek a dovednosti, jako je schematické myšlení, dominace a prevence protihry. Zaměřuje se na zlepšení poziční hry hráčů prostřednictvím originálních příkladů a cvičení, které kombinují kalkulaci s hodnocením.

Tato série je ideální pro hráče na všech úrovních, kteří chtějí posílit své dovednosti a dosáhnout vynikajících výsledků na šachovnici.

Taktický trénink v koncové hře

Taktické znalosti jsou pochopitelně obecně spojovány s pozicemi ve střední hře (a někdy i v zahájení). Taktika je však klíčová i v koncovkách - což se někdy přehlíží. Dokonce i některé poměrně jednoduše vypadající pěšcové koncovky mohou obsahovat složité taktické myšlenky. Taktika v koncovkách se také obvykle velmi liší od taktiky ve střední hře. Kromě známých témat pěšců, štychů a vidliček se v koncovkách objevují také jedinečné koncepty, které se ve středních hrách vyskytují jen zřídka, jako jsou pěšcové průlomy, manévry pro zugzwang a aktivní využití krále jako agresivní jednotky.
580,00 Kč

Trénink Taktiky

Je těžké podcenit význam taktických schopností pro celkovou šachovou zdatnost. Důležité jsou samozřejmě i další prvky, jako je znalost zahájení a pochopení strategie. Je však nepochybné, že 99 % partií je vyhráno nebo prohráno proto, že jeden z hráčů buď přehlédne, nebo přehlédne nějakou taktiku. Zamyslete se nad svými vlastními partiemi a představte si, o kolik byste byli silnější, kdybyste nikdy nepřehlédli nějakou taktickou myšlenku. Dobrou zprávou je, že vaše taktické schopnosti nejsou nějakou geneticky získanou nezměnitelnou vlastností. Taktické schopnosti lze vždy vylepšit pilným tréninkem. Taktické náměty se opakují. Stejná uspořádání figur se objevují znovu a znovu a neustálé studium jemných interakcí mezi silami nevyhnutelně povede k větší ostrosti ve skutečné hře.
760,00 Kč

Excelling at Combinational Play :Learn to Identify and Exploit Tactical Chances

Schopnost řešit hádanky a kombinace je jednou z hlavních složek úspěšného šachisty. Ale jak můžeme zlepšit tak důležité dovednosti? Jak člověk může získat kombinační vidění? Odpověď se skrývá uvnitř stránek této knihy! Zkušený šachový spisovatel Jacob Aagaard vysvětluje, jak taktická intuice a schopnost se vyvíjet a použití rozpoznávání vzorů vede ke zlepšení taktických dovedností. Není také žádným tajemstvím, že pokračující praxe hádanek a kombinací pomáhá zaostřit šachový mozek a právě tady je nepřeberné množství cvičení a problémů k řešení spolu s komplexními řešeními a vysvětlení. Tato kniha je určena pro vážné soutěžní hráče.
490,00 Kč

Excelling at Chess

Někteří hráči se stali dobrými v šachu, někteří velmi dobří, přičemž jiní vynikají ve hře. V této knize Jacob Aagaard identifikuje klíčové faktory, které oddělují velmi silné hráče od ostatních. V knize Vynikat v Šachu / Excelling at Chess jsou kapitoly o tom, kdy provádět výpočet, jak hodnotit pozici, jak studovat teorii, jak studovat koncovky a kdy si vynutit pozici. Každý, kdo sleduje doporučení v této knize, nemůže selhat při zlepšování citu pro hru.
550,00 Kč 490,00 Kč

Excelling at Chess Volume 1: Technical and Positional Chess

Ideální pro klubové a turnajové hráče Obsahuje všechny hlavní nástroje techniky Napsáno zkušeným odborníkem na endgames
580,00 Kč

Excelling at Chess Volume 2: Combination Play and Calculation

Ve druhém díle knihy Excelentní šachy vydáváme knihu mezinárodního mistra Jacoba Aagaarda Excelentní kombinační hra: Naučte se rozpoznávat a využívat taktické šance a Vynikající šachová kalkulace: Vycházejte z taktických šancí. Schopnost řešit hádanky a kombinace je jednou ze základních složek úspěšného šachisty.
580,00 Kč 540,00 Kč

Excelling at Positional Chess: How the Best Players Plan and Manoeuvre

Poziční šachy zůstávají záhadou pro mnoho hráčů a přesto pochopení jemnějších detailů ze hry tak často dělá rozdíl mezi dvěma stejně porovnávanými hráči. Zlepšete svou poziční hru a uvidíte šachy ve zcela nové dimenzi! V této jedinečné knize, mezinárodní mistr Jacob Aagaard, vybírá mnoho originálních příkladů pozičního šachu, z nich třešničkou na dortu ty jenž on používá pro školení a studium.
490,00 Kč

Excelling at Technical Chess

"A to ostatní je záležitostí techniky" je nechutně běžný výraz používaný v šachové literatuře. Implikace od autora je, že úkolem konverze typicky výherní pozice do plného bodu nebo do patu na půl-bod, je poměrně jednoduchá. Nicméně, jak si každý z nás praktických hráčů uvědomuje, že to není vždy jednoduché a mnoho těžce získaných bodů jsou promrhané skrz "nedostatek techniky
490,00 Kč

Chess Genius

Otestujte si své taktické a poziční šachové dovednosti ve dvou kvízových knihách s rozdílem! Velmistr James Plaskett, hráč s vynikajícími taktickými schopnostmi, pečlivě sestavil množství šachových hádanek, které prověří hráče všech úrovní.
520,00 Kč