Fritz Trainer

Kategorií produktů Fritz trainer, jsou speciální šachové tréninkové programy. Tyto programy jsou navrženy tak, aby pomohly hráčům zlepšit své dovednosti a porazit soupeře.
Fritz trainer je ideální pro šachisty všech úrovní - od začátečníků až po pokročilé hráče. Obsahuje řadu interaktivních cvičení a tréninkových scénářů, které vám pomohou zlepšit své dovednosti a porazit soupeře.

Zabrazit jako Tabulka Seznam
Seřadit podle
Zobrazit na stránku

Pevná skála s Dámskou Indickou

Indická obrana je dobře známé zahájení pro černé, které je na nejvyšší úrovni populární a rozšířené již více než sto let. Má pověst solidní a v 70. letech ji jako hlavní zbraň proti 1.d4 používalo mnoho silných hráčů, včetně bývalého mistra světa Anatolije Karpova. Zahájení jako Dámská indická se nikdy nevyvrátí a lze je používat po celou šachovou kariéru. Osobně jsem měl s dámskou indickou skvělé výsledky a nadále ji často používám.
Od 922,00 Kč

Ostrá archangelská varianta v Ruy Lopezovi

Skvělí hráči mají v zahájení vždy své vlastní úspěšné varianty. Jednou z nich je Sharpova archangelská varianta, která vzniká po 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.O-O b5 6.Bb3 s následným Bb7 a/nebo Bc5. Je to jedna z nejsilnějších zahajovacích zbraní skvělých hráčů, jako jsou Magnus Carlsen a Fabiano Caruana. Tato varianta je velmi bohatá, protože je možné ji hrát třemi různými způsoby; to znamená, že je pro soupeře mnohem obtížnější se na ni připravit. Autor ukáže modelové partie, aby zdůraznil nápady a linie, které tato variace nabízí. Místo učení tahů nazpaměť vám koncepty a nápady dodají jistotu, že budete moci hrát zahájení proti soupeřům všech úrovní.
Od 915,00 Kč

Zvládněte Sicilský Kalašnikov

Černý ochotně činí dlouhodobé strategické ústupky, ale na oplátku nutí bílého ztrácet drahocenný čas vývojem. Toto všestranné zahájení zaujme milovníky dynamické hry a zároveň nabízí solidní strategický základ. Seznámíte se s klíčovými myšlenkami a rozhodujícími strategickými plány, takže se budete cítit pohodlněji při procházení ostrých linií. Toto zahájení, které v roce 1834 představil jeden z nejlepších hráčů své doby - Charles de La Bourdonnais, obstálo ve zkoušce času a je stále využíváno na nejvyšší úrovni špičkovými hráči. Mezi novodobými hrdiny tohoto zahájení najdete Teimoura Radžabova, Alexeje Širova a v poslední době Parhama Maghsoodlooa a Hikaru Nakamuru,
Od 890,00 Kč

Odkrytí antisiciliánů! Dynamický velmistrovský repertoár proti 1.e4 Vol.3

Kdo to nezažil? Jste připraveni na napínavou partii v otevřené Najdorfově sicilské a najednou váš soupeř položí na šachovnici jednu ze zdánlivě nesčetných vedlejších variant - aby se vyhnul hlavní Najdorfově variantě. Měli byste být frustrovaní? Rozhodně ne! Tento Fritztrainer vám nabízí perfektní doplněk ke každému repertoáru sicilské nebo Najdorfovy a pokrývá všechny menší varianty, které se bílý pokusil vyhnout otevřené sicilské. Pokud již máte oba Fritztrainery pokrývající sicilskou Najdorf po 5... a6, máte k dispozici kompletní a bezproblémový velmistrovský repertoár proti 1. e4!
Od 1 010,00 Kč

Posilněte svou obranu

Každý šachista rád útočí. Každý šachista rád vyvíjí tlak na soupeře. Když se však karta obrátí a my se staneme terčem útoku, můžeme se cítit nepříjemně, úzkostně a nejistě. Přesto můžeme zachránit neuvěřitelné množství obranných pozic, pokud známe techniky a pravidla šachu. Mezinárodní mistr Harald Schneider-Zinner se jako dlouholetý trenér rakouského národního družstva žen a certifikovaný psychologický trenér dělí o své zkušenosti a znalosti s cílem posílit vaši šachovou odolnost. Předvádí řadu metod a obranných nápadů a dává spoustu psychologických rad. Podrobně probírá témata jako "pocit nebezpečí"; "duchové"; "záchranná brzda"; "trend"; "dál a dál"; a mnoho dalších inovativních přístupů. Po prostudování se možná i vy zařadíte mezi šachisty, kteří dokáží klást úžasný odpor i ve špatných pozicích a přivádět útočníka k zoufalství!
Od 880,00 Kč

Repertoár proti odmítnutému dámskému gambitu s 4.Bg5

Odmítnutý dámský gambit (QGD) je velmi oblíbené zahájení pro hráče všech úrovní, od úplných začátečníků až po mistry světa. Toto zahájení, známé tím, že dává solidní pozici, hraje mnoho hráčů černými, nicméně věci nejsou tak jednoduché, jak se zdají být. S důrazem na 4.Bg5, což byla stará hlavní linie hraná na nejvyšší úrovni od zápasu o titul mistra světa ve dvacátých letech minulého století, odhalíme mnoho nových nápadů.
Od 935,00 Kč

Trénink kalkulace - Vylepšete svou hru!

Vyzýváme všechny ambiciózní hráče, kteří se chtějí zdokonalit ve svých výpočetních dovednostech! V knize Calculation Training - Sharpen Your Game! bylo vybráno celkem 73 příkladů, z nichž naprostá většina obsahuje více otázek, a více než 160 otázek různé obtížnosti. Kurz začíná několika relativně jednoduchými taktickými úlohami (max. 1-2 tahy), které obsahují známé taktické motivy probírané v dřívějších videokurzech série Kalkulační trénink. Poté se však úroveň obtížnosti zvyšuje! Krátké forsírované varianty je třeba vypočítat velmi přesně a vyvrátit chyby soupeře. Ve hře ''Spot the Weakness'' pomáhá nejprve určit, na který konkrétní bod je třeba se zaměřit, a teprve poté se věnovat konkrétním tahům. V oddílech ''Obrana'' a ''Hlavolamy'' budete potřebovat trochu více času, abyste dospěli ke správnému závěru, protože ani někteří z nejlepších světových hráčů nedokázali splnit svůj úkol!
Od 880,00 Kč

Věčně zelený Filidor

Obrana Philidor má dlouhou historii. Když se objevila poprvé, v době, kdy teorie (téměř) neexistovala, takticky nadaní hráči často uspěli s brzkým (a pochybným) tahem ...f5 (3...f5). Další podezřelá linie (3...exd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 g6) vzniká, když černý bere na d4 a fianchettuje svého krále-střelce. Antošin (3...exd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Be7 6.Bc4 0-0) je naopak spolehlivější. Navzdory svému pasivnímu vzhledu může vést k živým partiím, zejména pokud bílý dlouho rošáduje. Daleko populárnější Hanhamova varianta (3...Nf6 4.Nc3 Nbd7 5.Bc4 Be7) však zůstává nejsolidnějším rozestavením černého.
Od 1 010,00 Kč

Vylepšete své figurky - vítězný systém, který potřebujete znát

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zlepšit své šachové chápání, je vědět, kam patří vaše figury a jak se přizpůsobit, když se situace na šachovnici změní. Když neexistuje žádná vynucená taktika, je třeba formulovat plán, co dělat. Místo hledání výhry nebo výhody je často snazší určit figuru, která může zlepšit svou pozici a funkci. I vylepšení nejhorší figurky je jednoduchý koncept, který se vyhne nejistotě v hodnocení. A od koho jiného se učit, než od jednoho z nejlepších trenérů na světě? RB Ramesh vyškolil tisíce šachistů včetně těch nejlepších na světě.
Od 1 010,00 Kč

Ostrá Skandinávská s 3...Qd6

"Snadno se učí a snadno se hraje." To jsou dva pilíře, na kterých je moderní skandinávská hra postavena a kterým kluboví hráči v posledních desetiletích důvěřují a těží z nich. Jakou linii by měl černý přijmout po 1 e4 d5 2 exd5 Qxd5 3 Nc3? Zde se zaměříme na ostré 3...Qd6 na rozdíl od 3...Qa5 nebo 3.... Qd8. Všechny hlavní odpovědi kromě 3 Nc3 jsou ukázány ve vzorových partiích a výsledkem je zasvěcený přehled pro klubové hráče, který obstojí ve zkoušce časem a nebude vyžadovat přílišné pálení půlnočního oleje. Namísto učení se každého tahu nazpaměť se autor soustředí na ukázku modelových partií, které vysvětlí plány a nápady, které skandinávský tah s 3...Qd6 nabízí.
Od 810,00 Kč

Základní strategie zahájení

V tomto videokurzu se seznámíte se základními strategiemi šachových zahájení, které vám mohou pomoci při zahájení šachové hry. Seznámíte se s nejznámější šachovou pastí, která se vyhrává pouhými čtyřmi tahy: a jak se proti ní bránit. Ale je toho mnohem víc!
Od 820,00 Kč

Zbraně proti Caro Kann 1. a 2. díl

Kromě dnes již otřepaných hlavních linií (1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nc3 a 3.e5) existuje pro bílého několik dalších velmi zajímavých možností, z nichž každá má své specifické výhody a nevýhody. GM Daniel Fernandez je odborníkem, který používá Caro Kann pro svůj vlastní repertoár, takže ví, které systémy mohou černému způsobit potíže. V tomto videokurzu vysvětluje zákoutí svých oblíbených systémů. V moderní době je stále důležitější mít několik způsobů, jak čelit zahájení, protože můžete chtít soupeře překvapit nebo dokonce použít různé linie pro různé hráče nebo časové kontroly. Tento videokurz vám pomůže najít systém, který vám jako bílému nejlépe vyhovuje, ale také pro samotné hráče Caro-Kannu, protože autor vysvětluje, jaké jsou nejlepší způsoby boje černého o rovnost.
Od 1 490,00 Kč

Zbraně proti Caro Kann 1. díl: Panov a dva jezdci

Kromě dnes již otřepaných hlavních linií (1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nc3 a 3.e5) existuje pro bílého několik dalších velmi zajímavých možností, z nichž každá má své specifické výhody a nevýhody. GM Daniel Fernandez je odborníkem, který používá Caro Kann pro svůj vlastní repertoár, takže ví, které systémy mohou černému způsobit potíže. V tomto videokurzu vysvětluje zákoutí svých oblíbených systémů. V moderní době je stále důležitější mít několik způsobů, jak čelit zahájení, protože můžete chtít soupeře překvapit nebo dokonce použít různé linie pro různé hráče nebo časové kontroly. Tento videokurz vám pomůže najít systém, který vám jako bílému nejlépe vyhovuje, ale také pro samotné hráče Caro-Kannu, protože autor vysvětluje, jaké jsou nejlepší způsoby boje černého o rovnost.
Od 820,00 Kč

Zbraně proti Caro Kann 2. díl

Caro-Kannova obrana je velmi oblíbená a jako hráč s 1.e4 rozhodně potřebujete silnou zbraň proti tomuto solidnímu a zároveň nebezpečnému zahájení. Kromě dnes již otřepaných hlavních linií (1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nc3 a 3.e5) existuje pro bílého několik dalších velmi zajímavých možností, z nichž každá má své specifické výhody a nevýhody. GM Daniel Fernandez je odborníkem, který používá Caro Kann pro svůj vlastní repertoár, takže ví, které systémy mohou černému způsobit potíže. V tomto videokurzu vysvětluje zákoutí svých oblíbených systémů. Tento díl obsahuje následující systémy: 2.Nf3 d5 3.d3, 2.d4 d5 3.f3 - Fantasy variace, 2.d4 d5 3.exd5 Výměnná variace.
Od 820,00 Kč

Keymer Variation - 1.Nf3 d5 2.e3

Lidé až do nedávné doby, kdy začaly být online šachy populární kvůli pandemii, nebrali 1.Nf3 d5 2.e3 příliš vážně, protože se toto zahájení často používalo. Jak jedovaté toto zahájení je, jsem zjistil, když jsem se snažil najít způsob, jak proti němu hrát černými, a k mému překvapení to nebylo snadné. Vincent Keymer používá toto zahájení v obrovském procentu svých partií a dosahuje s nimi skvělých pozic a výsledků. S tímto zahájením se bílý vyhýbá hlavní teorii a pro každý tah existuje více než jedna možnost. V zahájení se mísí poziční a útočné prvky podle toho, jaký systém černý zvolí. Myslím, že většina hráčů na klubové úrovni by nevěděla, jak tomuto zahájení účinně čelit.
Od 870,00 Kč

Tři hvězdy z Indie

Lidé až do nedávné doby, kdy začaly být online šachy populární kvůli pandemii, nebrali 1.Nf3 d5 2.e3 příliš vážně, protože se toto zahájení často používalo. Jak jedovaté toto zahájení je, jsem zjistil, když jsem se snažil najít způsob, jak proti němu hrát černými, a k mému překvapení to nebylo snadné. Vincent Keymer používá toto zahájení v obrovském procentu svých partií a dosahuje s nimi skvělých pozic a výsledků. S tímto zahájením se bílý vyhýbá hlavní teorii a pro každý tah existuje více než jedna možnost. V zahájení se mísí poziční a útočné prvky podle toho, jaký systém černý zvolí. Myslím, že většina hráčů na klubové úrovni by nevěděla, jak tomuto zahájení účinně čelit.
Od 2 350,00 Kč

Leningrad - Holandská obrana

Leningradská holandská obrana je dynamické a agresivní zahájení pro černé, ideální pro hráče, kteří chtějí svůj repertoár obohatit o dobrodružství a pikantnosti. Na rozdíl od své příbuzné, Stonewallské holandské (...f5-e6-d5), je Leningradská holandská sestava (...f5-g6-d6) flexibilnější a riskantnější a má podobnost s oboustrannou Královskou indickou obranou.
Od 790,00 Kč

Alekhine revitalised

Alechinova partie (1.e4 Nf6) je vzácným hostem obecně a na vysoké úrovni obzvlášť. Během pandemie však bylo toto odvážné zahájení několikrát použito, zejména mistrem světa Magnusem Carlsenem. Rychlejší časová kontrola a možná i neobvyklá atmosféra, kterou vytvářejí online partie, pravděpodobně pomohly některým hráčům čas od času vypustit okrajové zahájení, aby překvapili své soupeře.
Od 800,00 Kč

Ovládněte pokročilé taktiky a výpočty jako super velmistr

Pokročilá taktika a výpočty jsou pro zlepšení šachu nesmírně důležité. Jak se počítají dlouhé varianty a kde se zastavit? Kdy se můžete spolehnout na intuici a jaké metody si můžete vybrat? Taktika se učí brzy a vede k vážnému zlepšení, když se jako začátečník učíte témata jako kolík, dvojitý útok, vidlička atd. Po dosažení určité úrovně však už není tak jednoduché jednoduše pracovat na taktice a zlepšovat se. To je důvod, proč jsme s GM Viditem Gujrathim natočili kurz Mistrovská taktika pro pokročilé a kalkulace jako supervelmistr.
Od 960,00 Kč

Rozumět strategii střední hry 1.-6.díl

Pochopení zahájení nekončí teorií. Je nezbytné porozumět myšlenkám a strukturám spojeným s tahy zahájení. Kromě toho je klíčovou složkou střední hry rozpoznání chyb soupeře, které mu umožňují získat výhodu. Zde se zabýváme různými dynamickými rozhodnutími týkajícími se pěšců. Cílem tohoto šachového programu je vybavit klubové/turnajové hráče novými nápady, které mohou využít ve své vlastní praxi.
Od 3 690,00 Kč