Šachový trénink

Šachové knihy nabízející mnoho testů zaměřených na obranu či útok

Najdete zde knihy s cvičeními pro zlepšení vaší taktiky, strategie a koncovek, ale také knihy s analýzou partií slavných hráčů nebo s ukázkami šachové kombinace.

Hrajte šachy netradičně a vyhrajte

V této knize čtenář objeví, jakou neuvěřitelnou sílu mohou mít netradiční tahy. Tyto tahy odporují nejzákladnějším principům "starých šachů", a přesto většinu z nich hrají přední velmistři. Počítač změnil způsob, jakým špičkoví hráči přemýšlejí o šachu. Křemíková mysl nemá žádné psychologické bariéry. Je "ochotná" prověřit tahy, které většina lidí, včetně špičkových hráčů, považuje za absurdní a okamžitě je odmítá. Tato odvážná nová éra počítačů tak nevyhnutelně vede k přehodnocení starých axiomů, principů a hodnocení.
€23,55

Kompletní šachový trénink: Trénujte svůj mozek pomocí 1200 hádanek!

Nehledejte nic jiného než Kompletní šachový trénink. Richard Palliser, odborník na taktiku, v této knize předkládá čtenářům obrovské množství 1 200 hádanek, které jsou prověřeny nejnovějšími počítačovými motory. Na své si zde přijdou hráči všech úrovní: obrovské množství základních taktik
€21,11

Porazte Sicislkou!

Bývalý mistr US Open Timothy Taylor představuje repertoár bílého proti nejpopulárnějšímu zahájení v šachu - sicilské obraně. Taylorův repertoár vychází především z otevřené sicilské, která je považována za nejambicióznější a nejnáročnější odpověď bílého na sicilskou. Zaměřuje se na klasické linie Be2, které zpopularizoval svými úspěchy bývalý mistr světa a šachová legenda Anatolij Karpov. Tyto linie se snadno učí a zpravidla vedou k solidní poziční hře, ovšem s kapkou jedovatosti. Taylor se zabývá tím, co dělat proti všem sicilským variantám. Zkoumá nejdůležitější partie, podrobně studuje hlavní plány a taktiku obou stran a upozorňuje na klíčové praktické otázky. Přečtěte si tuto knihu a budete připraveni sicilskou zabíjet!
€19,89

Šachy - Umění analýzy

Všichni velmistři jsou schopni věnovat se tělem i duší skutečné šachové hře, ale jen málo z nich je schopno udělat totéž při analýze partií svých kolegů velmistrů. Právě touto metodou se však Timman podle Botvinnikova učení vycvičil v jednoho z nejlepších analytiků na světě - a právě proto jsou jeho poznámky k této pečlivě vybrané sbírce partií uznávány za tak hluboké a kvalitní, jaké se v šachové literatuře vyskytují jen zřídka.
€17,46

Šachy - Umění obrany

Většina hráčů raději útočí než brání, což má za následek, že obranná technika je často nejslabší částí jejich hry. Tato kniha v překladu Kena Neata vysvětluje základy obranné hry a obsahuje mnoho testů, na kterých se čtenáři mohou procvičit.
€18,68

Šachy - Umění útoku

Jedna z nejlepších šachových knih, která kdy byla napsána, nyní v revidované algebraické edici. Autor vysvětluje jak základní principy a nejsložitější formy útoku na krále. Studium tohoto mistrovského díla dodá sílu a lesk na všechny hry šachových nadšenců.
€19,89