Move by Move

Série šachových knih Move by Move - Tah po tahu

The French Defence: Move by Move

Francouzská obrana je klasické zahájení, které se objevuje v repertoáru mnoha elitních velmistrů. Černý se zpravidla vzdává mírné prostorové nevýhody na začátku partie, ale na oplátku získává pevnou strukturu a možnosti ve střední hře, jak podkopat bílé centrum. Podrobné studium francouzské obrany může být pro všechny hráče velmi přínosné, protože struktury a témata, která z ní vyplývají, se objevují v mnoha dalších zahájeních. V této knize velmistr Damian Lemos provádí čtenáře složitostí tohoto dynamického zahájení a zkoumá všechny důležité varianty.
€27,78

Nepomniachtchi: Move by Move

Ian Nepomniachtchi, vyzyvatel Magnuse Carlsena v boji o titul mistra světa v roce 2021, je mimořádný šachový talent. "Nepo", jak je všeobecně známý, je fascinující hráč a tato kniha hodnotí jeho kariéru a do hloubky analyzuje jeho originální a kreativní styl s mnoha hluboce komentovanými partiemi.
€27,78

The Réti: Move by Move

Tato kniha zkoumá to, co by se dalo označit jako "čisté" otevření Rétiho. Bílý začíná 1 Nf3 a na 1...d5 hodlá reagovat "Rétiho" odpovědí 2 c4. Jednou z hlavních výhod hraní těchto systémů je, že se mnohem více spoléhají na obecné strategické porozumění než na memorování. To však neznamená, že černému nejsou kladeny obtížné problémy k řešení. V moderní éře se o tyto linie zasazovali především Vladimir Kramnik a Lev Aronjan. Oba tito hráči svými složitými systémy často kladli svým elitním soupeřům velmi obtížné problémy.
€26,27

Ruy Lopez: Move by Move

Základní pokyny a školení v Ruy Lopezovi Důležité myšlenky osvojené trvalým cvičením Pokrývá jak hlavní linii, tak možnosti repertoáru d3 pro bílého
€18,52

The King's Indian Defence: Move by Move

Vše, co potřebujete vědět o královské indické obraně. Přístup založený na otázkách a odpovědích klade důraz na plány a strategie. Napsáno odborníkem na zahájení.
€18,52

Keres: Move by Move

Zenón Franco je paraguayský velmistr, který nyní žije ve Španělsku. Reprezentoval Paraguay na nejvyšší šachovnici na sedmi šachových olympiádách a získal individuální zlaté medaile v Lucernu 1982 a v Novém Sadu 1990. Je zkušeným trenérem a autorem řady knih o šachu.
€20,41

The Closed Sicilian: Move by Move

Vše, co potřebujete vědět o zavřené sicilské. Přístup založený na otázkách a odpovědích klade důraz na plány a strategie. Napsáno odborníkem na zahájení.
€20,41

The Catalan: Move by Move

Základní poradenství a školení Katalánské Důležité myšlenky osvojené pokračující praxí Využívá ideální přístup ke studiu šachu
€18,52

Caruana: Move by Move

Caruanův styl je univerzální. Je to velmi nebezpečný útočný hráč, který je stejně dobře doma v klidných strategických pozicích nebo v manévrování v koncovce.
€20,03

Anti-Sicilians: Move by Move

Mezinárodní mistr Cyrus Lakdawala zkoumá všechny antisicilské linie a předkládá repertoár pro černé. V této knize se dozvíte vše, co potřebujete vědět o tom, jak čelit antisicilským tahům.
€20,22