Chess Assistant 22 (download)

Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici

je jedinečný nástroj pro správu šachových partií a databází, hraní šachů přes Internet, analýzu partií nebo hraní šachů proti počítači. Chess Assistant 22 obsahuje hrací programy na velmistrovské úrovni, režim Šachová encyklopedie zahájení, výkonný vyhledávací systém, unikátní režim Strom, databáze celkem asi 8 milionů partií (1. 12. 2021), které lze automaticky aktualizovat 3000 nových partií každý týden zdarma, 3měsíční přístup ke všem kurzům na Chess King Learn (Jak aktivovat bonusové předplatné Chess King Learn) a k 7dílným Lomonosovovým tabulkám na tb7.chessok.com a další!
přeprava zdarma
dodací lhůta : 3-5 dní
Výrobce: Convekta
*
1 900,00 Kč

Novinky v aplikaci Chess Assistant 22:

Chess King Learn: 3měsíční předplatné, které poskytuje přístup k více než 75 kurzům dostupným na webových stránkách i v mobilních aplikacích! Kurzy jsou k dispozici v 9 evropských jazycích, seřazené podle kategorií a obtížnosti a zahrnují takové skvosty, jako jsou Šachová taktika pro začátečníky 2.0, Šachy: Od začátečníka ke klubovému hráči, Šachová strategie, série Šachy ve střední hře, několik kurzů ze série CT-ART a Šachová taktika v zahájení a další.

Aktualizované databáze nyní obsahují celkem 8 milionů partií!

Premium Game Service 2022 - automatická aktualizace databáze pro rok 2022
Přístup do Lomonosovových stolních databází na 1 rok! Předplatné bude aktivní po dobu 1 roku od data aktivace ve službě Tablebases.

Chess Assistant 22

je jedinečný nástroj pro správu šachových partií a databází, hraní šachů přes Internet, analýzu partií nebo hraní šachů proti počítači.

Chess Assistant 22 obsahuje hrací programy na velmistrovské úrovni, režim Šachová encyklopedie zahájení, výkonný vyhledávací systém, unikátní režim Strom, databáze celkem asi 8 milionů partií (1. 12. 2021), které lze automaticky aktualizovat 3000 nových partií každý týden zdarma, 3měsíční přístup ke všem kurzům na Chess King Learn (Jak aktivovat bonusové předplatné Chess King Learn) a k 7dílným Lomonosovovým tabulkám na tb7.chessok.com a další!

Kromě velmistrovského motoru Rybka 4, který je součástí balíčku, se při instalaci automaticky stáhne a zapojí Stockfish, potvrzená jednička mezi šachovými hracími programy.

Stockfish a Rybka mohou provádět libovolný typ analýzy: analýzu partie s více tahy, interaktivní analýzu, analýzu na pozadí.

Chess Assistant 22 můžete snadno připojit k jakýmkoli dalším programům pro hraní UCI, jako je například Komodo. Programy mohou provádět různé analytické úlohy pro libovolné potřeby:

Automatická anotace zahájení vyhledává novinky, přidává odborné anotace z Encyklopedie zahájení, hodnocení CAP, vkládá referenční partie atd.

Vyhledávání chyb odhaluje špatné tahy.

Víceprůchodová analýza partií je pokročilá metoda analýzy, která umožňuje doladit jednotlivé kroky hledání. Pro každou fázi partie si dokonce můžete zvolit jiný motor.

Značky analýzy umožňují označit vybrané pozice pro pozdější automatickou analýzu.

Interaktivní analýza umožňuje vést motor při analýze a vybírat linie a pamatovat si výsledky.

Chess Opening Encyclopedia obsahuje bohatý teoretický materiál ke všem zahájení, více než 8000 anotací GM Kalinina a 40 milionů hodnocení nejsilnějších motorů klíčových pozic. Přizpůsobitelný systém klíčů.

Pokud jde o vyhledávání, nenajdete výkonnější systém. Chess Assistant 22 nabízí vyhledávání podle pozice, záhlaví, manévrů, materiálu, komentářů, vyhledávání novinek, pokročilé vyhledávání podle materiálu ve 12 oblastech šachovnice a další!

Jazykové verze: angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština.

Systémové požadavky: V průběhu instalace a pro přístup k Lomonosovovým tabulkám je nutné připojení k internetu, 256 RAM, 4 Gb, Windows XP/Vista/7/8/10.

 

Úplný popis

Chess Assistant 22 je jedinečný nástroj pro správu šachových partií a databází, hraní šachů online, analýzu partií nebo hraní šachů proti počítači.

Chess Assistant má za sebou dlouhou historii inovativních a pokročilých analytických funkcí a nyní se díky vestavěnému vyhledávacímu systému CQL dostal na špičku i v oblasti pokročilých vyhledávacích funkcí.

Pro lepší představu o funkcích aplikace Chess Assistant se můžete podívat na krátká výuková videa.

Balíček obsahuje hrací motory na velmistrovské úrovni, encyklopedii šachových zahájení, výkonný vyhledávací systém, unikátní režim Strom, databáze celkem 8 milionů partií (k 1. prosinci 2021), roční prémiový herní servis (3000 nových partií každý týden po internetu), 3měsíční předplatné Chess King Learn s více než 75 kurzy a mnoho dalšího.

Stockfish 12 - Lídr světových žebříčků hodnocení
Chess Assistant 22 automaticky instaluje nejsilnější šachový motor Stockfish 10, kromě staré dobré Rybky 4, která je součástí balíčku. Stockfish vede ve většině nezávislých žebříčků hodnocení počítačových šachistů. Bez Stockfish se neobejde žádný seriózní šachista!

Studie zahájení - udržujte si přehled pomocí tabulek zahájení

Chess Opening Encyclopedia contains rich theoretical material on all openings. It contains over 8.000 annotations from GM Kalinin and 40 million evaluations by the strongest engines. The detailed key system for all openings can be edited to suit your needs.

Opening Tables is a revolutionary way of creating, maintaining and studying your opening repertoire. Base your studies on the Opening Encyclopedia, customize it with your own moves and evaluations, enhance your favorite variations or create your own private opening repertoire. Working on your opening repertoire finally becomes the creative and enjoyable task it should be!

Režim Testování zahájení vám umožní otestovat si své znalosti a dovednosti v zahájeních.

 

Analýza - automatická, manuální a analýza pozadí
Nekonečná analýza nabízí širokou škálu možností, jak přizpůsobit analýzu vašim potřebám:

 • Zahrnout/vynechat vybrané tahy z analýzy
 • Režim vícerozměrnosti a přerušené vícerozměrnosti
 • Analýza současně s několika různými šachovými motory
 • Kontrola tahů v partii nebo anotacích
 • Vyhledávání dalších tahů
 • Analýza pozice z obou stran současně
 • Jedno- nebo dvoupanelové zobrazení analýzy

Automatická anotace zahájení vyhledává novinky, přidává odborné anotace z Encyklopedie zahájení, hodnocení CAP, vkládá referenční partie atd.

Vyhledávání chyb automaticky analyzuje vaše partie a anotuje chyby.

Víceprůchodová analýza partií je pokročilá metoda analýzy partií s flexibilními možnostmi doladění jednotlivých kroků vyhledávání. Pro každou fázi hry si dokonce můžete zvolit jiný motor.

Značky analýzy umožňují označit vybrané pozice pro pozdější automatickou analýzu.

Interaktivní analýza vám umožňuje pracovat s motorem, nechat ho analyzovat pozici a následně ho vést při analýze, aniž byste zapomněli na jeho závěry.

Analýza pozadí je nejmocnějším nástrojem pro analýzu pozic v rozsáhlém arzenálu programu Chess Assistant. Analýza probíhá na pozadí a umožňuje vám během ní pokračovat v práci v programu Chess Assistant. Pokud narazíte na zajímavou pozici, jednoduše ji odešlete do analýzy na pozadí, zatímco budete pokračovat ve své vlastní analýze.

Analýzu na pozadí lze rozdělit mezi dva nebo více procesorů na stejném počítači nebo ji automaticky distribuovat na několik počítačů připojených k síti.

Tablebase analýza vám umožní přesné vyhodnocení koncovek s 3-6 figurami (vyžadují se stolní báze).

Vyhledávání v databázi - standardní vyhledávání a jazyk CQL
Standardní vyhledávání. Pokud jde o vyhledávání, nenajdete výkonnější systém než Chess Assistant. Nabízí všechny typy standardního vyhledávání, které byste u šachové databáze očekávali:

 • Vyhledávání podle pozice, záhlaví, manévrů, materiálu, komentářů atd.
 • Vyhledávání novinek
 • Pokročilé vyhledávání se současným určením materiálu ve 12 oblastech na šachovnici.


Vyhledávat můžete ve více databázích a vyhledávání lze uložit, což umožňuje jejich pozdější opakované spuštění. Program také uchovává poslední vyhledávání, takže je můžete rychle upravit a vyhledávat znovu.

CQL (Chess Query Language). CQL je jednoduše řečeno nejvýkonnější vyhledávací metoda, která je v současné době pro šachové databáze k dispozici. Pokud jste někdy narazili na omezení standardních vyhledávacích metod, je CQL určen právě vám. CQL v Mastering Chess Assistant vám umožní provádět vyhledávání, o kterém se vám v jiných šachových databázových systémech může jen zdát.

Kompozitní vyhledávání umožňuje ukládat a organizovat dotazy v jazyce CQL do hierachické struktury, dávat jim popisné názvy a nastavit diagram typické pozice. Díky tomu si můžete vytvořit knihovnu užitečných vyhledávacích kritérií.

 

Databáze a služba Premium Game Service
Chess Assistant 22 obsahuje dvě databáze o celkovém počtu 8 milionů:
- Databáze HugeBase (k 1. prosinci 2021) - 7 279 000 milionů partií
- Korespondenční databáze - 596 000+ partií.

Služba Premium Game Service: předplatné pro úplnou aktualizaci databáze s hrami odehranými od 1. prosince 2021 do 31. prosince 2022, ve formátech Chess Assistant a PGN (podporováno programy Fritz, Chess Base a Aquarium).

Předplaťte si předplatné a získávejte nové partie každý týden přes internet prostřednictvím aplikace Chess Assistant 22
Získejte plnou verzi databáze bez duplicitních partií.

Klasifikátory - uspořádejte svá šachová data
Databáze šachových partií je poměrně nepřehledná sbírka dat. Samozřejmě můžete partie třídit, vyhledávat atd., ale to vše je dočasné.

Při dalším otevření databáze uvidíte stejný seznam partií bez jakékoliv užitečné struktury. Pokud chcete vyhledávání zopakovat, musíte všechna kritéria zadat od začátku a pak vyhledávat znovu.

Klasifikátory umožňují uspořádat šachová data do vnořených složek podobným způsobem, jako organizujete pevný disk do složek. Každá složka v klasifikátoru může obsahovat:

 • Ikonu. Ikona slouží jako připomínka dat obsažených ve složce.
 • Text. Textový popis složky.
 • Pozice. Může se jednat například o kritickou pozici z úvodu.
 • Jakákoli kritéria vyhledávání, která umožňují automatické zařazení her pouhým kliknutím myší. To je samozřejmě velmi silná funkce. Příkladem může být klasifikátor pro koncovky (pěšcové koncovky, věžové koncovky atd.). Při každé aktualizaci databáze stačí obnovit vyhledávání, aby se klasifikovaly koncovky, které se vyskytují v nových partiích.
 • Seznam her. Hry lze do seznamu zařadit buď ručně, nebo automaticky na základě vyhledávacích kritérií.
 • Šachový strom. Šachové stromy můžete ukládat do složky klasifikátoru. Může se jednat například o podrobné výsledky analýzy varianty zahájení, zatímco v anotaci partie se zobrazí pouze nejdůležitější varianty.
 • Další klasifikátor, který umožňuje prakticky neomezenou flexibilitu ve struktuře klasifikátorů.
 • Multimediální informace: obrázky, zvuky a videa.

Šachové stromy - stav umění

Chess Assistant nabízí nejmodernější šachové stromy:

 • Transpozice jsou detekovány automaticky
 • Nové stromy lze vytvářet z libovolné sbírky partií
 • Zobrazují se podrobné informace o pozicích: Lidská hodnocení, počítačová hodnocení a různé statistiky.
 • Partie lze automaticky anotovat na základě informací ve stromu.

Anotace her a globální anotace
Chess Assistant podporuje všechny typy anotací partií, od jednoduchého textu až po multimediální obsah:

 • Přidávání a správa variant (propagace atd.).
 • Výkonný editor anotací umožňuje snadno přidávat symboly Chess Informant, hodnocení motorů a slovní komentáře.
 • Přiřaďte tahům vizuální styly, aby v notovém zápisu vynikly. Na základě stylů můžete vyhledávat partie.
 • Použijte některou z 30 standardních tříd pro klasifikaci důležitých partií nebo instruktivních pozic. Stejná partie může patřit do více tříd (např. Taktika a Královský útok). Vyhledávání partií patřících do konkrétních tříd.
 • Organizujte hry pomocí flexibilního, uživatelem definovaného klasifikátoru ve stylu Průzkumníka Windows.
 • Zobrazení grafiky šachovnice a vkládání diagramů na vybraném místě notace.
 • Přidávat k tahům multimediální anotace (obrázky, video a zvuk).
 • Referenční partie lze vkládat z databáze a informace o koncovkách z databází tabulek. To vše lze provést ručně nebo některou z metod automatické analýzy partie.
Jakkoli jsou anotace her užitečné, mají jednu nevýhodu: Jsou vázány na konkrétní hru. Když narazíte na stejnou pozici v jiné hře, jak by se vám líbilo, kdyby vám někdo připomněl, že: Hej, tuto pozici jste již dříve anotovali!". Nuže, v aplikaci Chess Assistant můžete anotovat stromy a anotace stromů jsou "globální", což znamená, že se zobrazí vždy, když se objeví stejná pozice - ve všech databázích.
 
Lomonosov Tablebases
Lomonosovovy tabulky umožňují se 100% jistotou určit, zda jakákoli pozice se 7 nebo méně figurami vede k remíze nebo zda ji může vyhrát kterákoli strana.

Pokud lze partii vyhrát, zobrazí se cesta s nejmenším počtem tahů do konce této varianty za předpokladu, že oba hráči provedou nejlepší možné tahy. Pokud prohrávající hráč provede neoptimální tah, prohraje dříve a program ukáže novou optimální cestu.

Další informace o Lomonosovových tabulkách
 
 
Herní funkce
Pokud si chcete zahrát šachy proti počítači, Chess Assistant nabízí řadu motorů a možností:
 • Široký výběr časových kontrol a dalších možností hry
 • Včetně handicapového motoru (Dragon)
 • Podpora DGT šachovnice s hlasovým oznamováním tahů
 • Výkonný editor otevíracích knih vám umožní přizpůsobit výběr zahájení šachového motoru vašim potřebám.

Kompatibilita s databázemi: Chessbase a Chess Assistant
Chess Assistant podporuje všechny nejoblíbenější formáty šachových databází, což znamená, že vaši současnou databázi lze s největší pravděpodobností použít v Chess Assistant:

 • Vlastní efektivní databázový formát Chess Assistant (CDP)
 • Chessbase (CBH, pouze pro čtení)
 • PGN (Portable Game Notation)
 • EPD (Extended Position Description)

Volitelně můžete otevírat a ukládat databáze ve formátu Zip, abyste ušetřili místo a mohli pohodlně posílat a přijímat databáze e-mailem.

Podpora silného šachového motoru
Chess Assistant je kompatibilní s většinou moderních komerčních i bezplatných šachových motorů. Podporuje řadu protokolů pro komunikaci s šachovými motory, jako jsou UCI, UCI2, WinBoard a MCS. Laicky řečeno to znamená, že Chess Assistant vám poskytuje bezkonkurenční výběr šachových motorů pro analýzu a hru.
 • Podpora všech populárních motorů
 • Podpora Winboardu - Ruffian a Crafty jsou součástí, vestavěná podpora pro více než 50 dalších, které jsou k dispozici ke stažení zdarma.
 • Stovky šachových motorů na výběr, včetně specializovaných řešitelů matů. Většina z nich je k dispozici ke stažení zdarma
 • Automatické zpracování testových sad s rozsáhlými funkcemi pro tvorbu reportů.

Kurzy Chess King LEARN
Chess Assistant 22 je dodáván s tříměsíčním přístupem ke všem kurzům dostupným na adrese learn.chessking.com.

 

Jak aktivovat bonusové předplatné Chess King Learn

Sbírka zatím obsahuje více než 75 kurzů v 9 evropských jazycích, seřazených podle kategorií a obtížnosti, a obsahuje takové skvosty jako Šachová taktika pro začátečníky 2.0, Šachy: Od začátečníka ke klubovému hráči, Šachová strategie, Šachová střední hra, několik kurzů z řady CT-ART a Šachová taktika v zahájení a další.

Dokumentace a aktualizace
Příručky
Sergej Rublevskij, ruský šachový mistr: "Šachového asistenta používám s velkým potěšením již více než 10 let."

Jazykové verze: K dispozici jsou anglické, španělské, německé, francouzské a italské verze.

Systémové požadavky: Požadavky: počítač, 256 MB RAM, 4 GB volného místa na disku, Windows 10/8/7/XP/Vista, připojení k internetu během instalace a pro přístup k Lomonosovovým tabulkám.

 

Systém Windows Vista
Systém Win 7 a vyšší
Datum vydání 2021
Systém Windows XP