ChessOK Aquarium 2020 (download)

Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici

ChessOK Aquarium 2020 nabízí pokročilé analytické funkce, komentování her, vyhledávání, výkonné šachové stromy, hraní, databáze a mnoho dalšího. Interaktivní hloubková analýza je nejpokročilejší metoda šachové analýzy, která je dnes k dispozici. Nekonečná analýza je flexibilnější než kdy jindy s předvolbami analýzy. Hledání chyb a Analýza hry pro analýzu celých her. Jednoletý přístup k 7-piece Lomonosov endgame
přeprava zdarma
dodací lhůta : 3-5 dní
Výrobce: Convekta
*
925,00 Kč

Akvárium 2020

Rychlý, silný, solidní!

Co je nového v akváriu ChessOK 2020:

  • 3 měsíční předplatné Chess King LEARN , umožňující přístup k 60+ kurzům dostupným na webu i v mobilních aplikacích! Kurzy jsou k dispozici v 9 evropských jazycích, seřazené podle kategorie a úrovně obtížnosti, a zahrnují takové skvosty, jako jsou šachové taktika pro začátečníky 2.0 , Šachy: od začátečníka po klubového hráčešachová strategie , série šachová střední hra, několik kurzů od CT-ART a Šachová taktika v zahájení a další.
     
  • Aktualizovaná databáze nyní obsahuje celkem 7 324 000 milionů her!

  • Jednoletý přístup k Lomonosov Tablebase! Předplatné bude aktivní po dobu 1 roku od data aktivace u služby tablebases.

Rychlý přehled

ChessOK Aquarium 2020 nabízí pokročilé analytické funkce, komentování her, vyhledávání, výkonné šachové stromy, hraní, databáze a mnoho dalšího.

Interaktivní hloubková analýza je nejpokročilejší metoda šachové analýzy, která je dnes k dispozici.

Nekonečná analýza je flexibilnější než kdy jindy s předvolbami analýzy.

Hledání chyb a Analýza hry pro analýzu celých her.

Jednoletý přístup k 7-piece Lomonosov endgame přes rozhraní Aquarium nebo na tb7.chessok.com. 

Také získáte přístup na všechny kurzy v Chess King Learn na 3 měsíce. Sbírka obsahuje kurzy na všechna témata a pro všechny úrovně hry. K aktivaci předplatného použijte svůj kód Product Key jako propagační kód. ( Jak aktivovat předplatné bonusu Chess King Learn )

ChessOK Aquarium 2020 dokáže na internetu automaticky najít šachové programy (včetně silného motoru Stockfish 8), stáhnout je a nainstalovat - vše na pár kliknutí.

Hrajte proti počítači . Vyberte si ze tří různých metod handicapu, materiálního nebo časového handicapu. Můžete také jednoduše nastavit úroveň ELO, proti kterému chcete hrát!

Publikujte své hry, analýzy nebo dokonce celé šachové knihy! Publikovat na Aquarium iBook, na webu / blogu nebo v tištěné podobě.

Kompatibilita s hlavními zahajovacími knihami a databázovými formáty.

Databáze asi 7 324 000 her celkem (do 1. prosince 2019), které lze každý týden aktualizovat z www.chessok.com o 1500 nových her zdarma.

Jazykové verze: angličtina, němčina, španělština, italština, francouzština a ruština.

Systémové požadavky : PC, 256 MB RAM, 4 GB volného místa na disku, Windows 10/8/7 / Vista. Přístup k internetu pro přístup k Lomonosov tablebases.

 

 

SCREENSHOTS: 

ChessOK Aquarium - Ultimate Analysis and Playing Tool

ChessOK Aquarium je nástrojem revoluční analýzy, databáze a nástrojem pro publikování, plně kompatibilní s nejsilnějšími šachovými motory na světě, včetně Houdini 6 a Stockfish. ChessOK Aquarium kombinuje snadné-rozhraní-k-navigaci s pokročilými analytickými funkcemi, komentováním her, vyhledáváním, výkonnými šachovými stromy, hraním proti počítači, databázemi, pokročilými možnostmi publikování a mnoha dalšími funkcemi.

Jednou z těchto jedinečných vlastností, Interactive Deep Analysis, je nejpokročilejší metoda šachové analýzy, která je dnes k dispozici. Účelem IDeA je hloubková analýza pozice a vrácení co nejvíce informací o ní, aby uživatel mohl lépe porozumět nuancím jakékoli pozice. Jeho jedinečný přístup z něj dělá nezbytnou zbraň ve výzbroji každého seriózního hráče a analytika!

Akvárium ChessOK bylo vyvinuto společností Convekta Ltd, známou díky takovým slavným programům jako Chess Assistant a CT-ART. Ti z vás, kteří akvárium nikdy nepoužívali, by měli určitě zvážit vyzkoušení tohoto nejpokročilejšího šachového rozhraní.

Snadno použitelné rozhraní

Navzdory četným funkcím a možnostem přizpůsobení je Aquarium snadno použitelné - díky modernímu rozhraní využívajícímu pás karet - prvek, který znáte z nejnovějších produktů Microsoft Office a některých dalších moderních programů. Poskytuje prostředky pro snadnou dostupnost všech možností bez omezení počtu možností.

ribbon

Stuha

 
 
 
sachovnice

Akvárium přichází s dobrým výběrem grafických možností přizpůsobení, což vám umožňuje vybrat styly pro šachovnice a figury.

Vizuální anotace jsou účinným nástrojem, který vám připomene vaše myšlenky o poloze a rychle vám připomene nejdůležitější funkce. Je také nezbytným pro tvorbu přednášek videa a velmi užitečný pro živý komentář.

Nekonečné analytické stromy

Jednou z jedinečných vlastností akvária je to, že ukládá vaše nekonečné výsledky analýzy. Pokud narazíte na stejnou pozici, a to i v jiné databázi a i když došlo k jinému pořadí pohybu, můžete vidět, že jste ji dříve analyzovali. Kromě zkoumání výsledku můžete vložit do hry,kterou právě sledujete, variantu a vyhodnocení. Do stromové konfigurace můžete také přidat sloupec se stromem nekonečné analýzy, takže ve stromovém okně můžete vždy vidět vyhodnocení různých tahů.

Pokud používáte více šachových motorů, mohou být výsledky analýzy a stromy uloženy samostatně pro každý motor.

Interaktivní hloubková analýza (IDeA)

idea

IDeA je jednou z nejpokrokovějších dostupných metod pro analýzu šachových pozic. Ve skutečnosti jde spíše o analytické prostředí než o jednoduchou analytickou funkci. Podobně jako „nekonečná analýza“ pokračuje IDeA v analýze, dokud se nerozhodnete ji zastavit; podobnost zde však končí.

Místo toho, aby analyzoval stejnou pozici navždy, se IDeA chová jako silný šachista analyzující pozici. Pokud jste někdy studovali Kotovovy myšlenky jako velmistr, nepochybně si vzpomenete na jeho dobře známou radu, jak identifikovat kandidátské tahy a metodice jak je zkoumat tak, aby vytvořili „Analytický strom“. Takto pracuje IDeA.

Účelem IDeA je vnořit se hluboko do pozice a vrátit o ní co nejvíce informací. IDeA udržuje svoji analýzu ve stromové struktuře, která má neomezenou velikost a uživatel ji může libovolně procházet, i když probíhá analýza.

Kromě živého pohledu na to, jak se analýza vyvíjí, může uživatel také nasměrovat analýzu do nejzajímavějších pozic vyloučením nebo přidáním pozic a variací do fronty pro analýzu.

Stručně řečeno, IDeA je vysoce selektivní vyhledávání řízené akváriem (a uživatelem akvária). Zajímavé linie jsou hluboce analyzovány, ale slabé pohyby jsou zvažovány pouze stručně nebo vůbec.

Interactive Deep Analysis je bezpochyby velmi mocným nástrojem v rukou vážného šachisty.

Integrace IDeA a nekonečné analýzy

Největší novinkou představenou v akváriu je vylepšená integrace IDeA a nekonečná analýza. První kroky tímto směrem byly provedeny v akváriu 4. Nejdůležitější z nich bylo zavedení herních odkazů IDeA (viz hlavní stromy IDeA a herní odkazy IDeA), které přidaly novou úroveň pohodlí vytvořením „analytického centra“, kde IDeA je přístupná spolu s dalšími nástroji pro analýzu akvárií, jako je nekonečná analýza, bez nutnosti přepínání mezi hrou a IDeA.

Akvárium posouvá integraci o krok dále tím, že automaticky odesílá nekonečné výsledky analýzy do fronty IDeA nebo dokonce přímo do stromu projektu IDeA, aniž by bylo nutné znovu analyzovat pozice v IDeA. To znamená, že pokud spustíte nekonečnou analýzu ve hře spojené s projektem, budou variace vytvořené motorem porovnány s pozicemi ve stromě projektu; a pokud nebyly analyzovány, budou odeslány na IDeA.

Pro uživatele nekonečné analýzy

Nekonečná analýza v akváriu je stejně pevná jako vždy. Ve skutečnosti uživatelé, kteří nejvíce využívají vylepšené funkce analýzy v Aquarium 2020, jsou ti, kteří používají nekonečnou analýzu. Díky vylepšení v Aquarium 2020 můžete automaticky sledovat všechny své nekonečné analýzy členěné podle šachového motoru. Pokud chcete zkontrolovat již dříve analyzovanou pozici o něco později, můžete vidět, jak byla hodnocena všemi šachovými motory použitými k analýze pozice.

I když dáváte přednost nekonečné analýze a nikdy nepoužíváte IDeA, další možnosti vám dávají dobrý důvod prohlédnout si IDeA ještě jednou. Bez dodatečných nákladů získáte nástroj pro sledování vaší nekonečné analýzy a trvalé zaznamenávání výsledků způsobem, který jim usnadňuje přístup a prohlížení ve "Stromovém" okně.

Po krátkém přizpůsobení IDeA  nejsou vytvořeny žádné pozice samy o sobě a jediné pozice, které zpracuje, jsou pozice, které do něj pošlete, buď ručně nebo automaticky z nekonečné analýzy pomocí jedné z výše popsaných možností. V tomto případě byste přidali nekonečné analytické pozice přímo do stromu projektu.

Snadný export iBooků a her ve formátu HTML

Export iBooků a her v akváriu je otázkou několika kliknutí, pokud to potřebujete rychle, ale také umožňuje pokročilé přizpůsobení v případě, že chcete upravit vzhled svého webu nebo blogu. Můžete uložit vlastní nastavení.

Další informace a podrobné návody najdete v souvisejících článcích na adrese chessok.com .

ChessOK Playing Club

Klient ChessOK Playing Club (známý také jako Chess Planet nebo ChessOK Playing Zone) je součástí základního instalačního balíčku Aquarium.

ChessOK Playing Club je šachový server, kde můžete hrát soupeře po celém světě zdarma. Kromě nabízení obvyklých časových kontrol pro kratší hry má tato stránka také velkou podporu pro korešpondenční šachy s novými turnaje začínajícími neustále. Novinkou v této verzi je podpora pro hry Fischerandom nebo Chess960.

Většina jeho funkcí je úplná zdarma, ale nákupem akvária získáte také jeden rok bezplatného členství v herní zóně ChessOK.

CAP

Díval jsem se na analýzu CAP, která přichází s programem Aquarium 2020. Pro ty, kteří nejsou seznámeni s projektem CAP, je to šachový strom (databáze pozic) s hodnocením šachového motoru padesát pěti milionů pozic. Každá pozice je analyzována po dobu jedné minuty a výsledky jsou maximálně minimalizovány. Uživatelé IDeA si pravděpodobně uvědomí, že kvalita takové analýzy může být docela dobrá, a obecně se zdá, že hodnocení CAP (brzy po zahájení )docela dobře odrážejí možnosti obou stran.

Jednou z funkcí databáze Aquarium 2020 CAP je analýza prvních dvaceti pěti tahů ze všech vysoce hodnocených korespondenčních her z archivu her ICCF. Při prohlížení her se proto vyplatí sledovat skóre CAP.

Přirozeně, vysoce hodnocený korespondenční hráč nemůže při výběru tahů spoléhat na hodnocení CAP. Výběr tahu v korešpondenčních hrách vyžaduje mnohem hlubší analýzu. Klíčovým faktorem v moderních korespondenčních šachech je však nalezení pozic, které jsou zpočátku příznivě hodnoceny šachovými motory, ale po důkladné a důkladné analýze se mohou ukázat jako nebezpečné. CAP může být nápomocný při výběru takových pozic.

Lomonosovské Tablebases

Lomonosov Tablebases vám umožní určit, zda jakákoli pozice se 7 nebo méně figurkami vede k remíze nebo může být vyhrána kteroukoli stranou - se 100% jistotou .

Pokud lze hru vyhrát, je zobrazena cesta s nejmenším počtem tahů do konce této variace, s přihlédnutím k tomu, že oba hráči zvolí nejlepší možné tahy. Pokud prohrávající hráč provede horší než optimální tah, prohraje dříve a program ukáže novou optimální cestu.

Další informace o Lomonosov TableBases 

Chess King LEARN kursy

ChessOK Aquarium 2020 přichází s 3měsíčním přístupem ke všem kurzům dostupným na stránce learn.chessking.com .

Jak aktivovat předplatné Chess King Learn

Zatím kolekce se skládá z 60 kurzů jsou k dispozici v 9 evropských jazycích, třídil podle kategorie a úroveň obtížnosti, a zahrnuje takové skvosty, jako šachová taktika pro začátečníky 2.0 , šachy: od začátečníků až po klubového hráče , strategie šachu , střední hra, několik kurzů od CT-ART a Šachová taktika v zahájení a další.

Datum vydání 2019