Šachový program ChessOK Aquarium 2022 (download)

Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici

ChessOK Aquarium 2022 nabízí pokročilé analytické funkce, komentování partií, vyhledávání, výkonné šachové stromy, hraní, databáze a mnoho dalšího. Interaktivní hloubková analýza je nejpokročilejší metodou šachové analýzy, která je dnes k dispozici. Nekonečná analýza je flexibilnější než kdykoli předtím díky přednastaveným analýzám. Vyhledávání chyb a Analýza partie pro analýzu celých partií. Získáte roční přístup k 7dílným Lomonosovovým tabulkovým základnám koncovek prostřednictvím rozhraní Aquarium nebo na adrese tb7.chessok.com. Získáte také 3měsíční přístup ke všem kurzům na Chess King Learn. Sbírka obsahuje kurzy na všechna témata a pro všechny úrovně hry. K aktivaci předplatného použijte svůj produktový klíč jako promo kód. (Jak aktivovat bonusové předplatné Chess King Learn) ChessOK Aquarium 2022 umí automaticky vyhledávat šachové programy (včetně silného motoru Stockfish 12) na internetu, stahovat je a instalovat - to vše na několik kliknutí.
přeprava zdarma
dodací lhůta : 3-5 dní
*
€24,36

ChessOK Aquarium 2022


Rychlé, silné, pevné!
Co je nového ve hře ChessOK Aquarium 2022:

3měsíční předplatné Chess King LEARN, které poskytuje přístup k více než 75 kurzům dostupným na webu i v mobilních aplikacích! Kurzy jsou k dispozici v 9 evropských jazycích, seřazené podle kategorií a obtížnosti a zahrnují takové skvosty, jako jsou
Šachová taktika pro začátečníky 2.0,
Šachy: Od začátečníka ke klubovému hráči, Šachová strategie, série Šachy ve střední hře, několik kurzů ze série CT-ART a Šachová taktika v zahájení a další.

Aktualizované databáze nyní obsahují celkem 8 milionů partií!
Přístup do Lomonosovových stolních databází na 1 rok!
Předplatné bude aktivní po dobu 1 roku od data aktivace ve službě Tablebases.

Rychlý přehled

ChessOK Aquarium 2022 offers advanced analysis functions, game commenting, searching, powerful chess trees, playing, databases and much more.

Interactive Deep Analysis is the the most advanced chess analysis method available today.

Infinite Analysis is more flexible than ever with analysis presets.

Find Blunders and Game Analysis for analyzing whole games.

You receive 1-year access to 7-piece Lomonosov endgame tablebases via the Aquarium interface or at tb7.chessok.com.

You also receive 3-month access to all courses at Chess King Learn. The collection includes courses on all topics and for all levels of play. Use your product key as a promo code to activate the subscription. (How to activate Chess King Learn bonus subscription)

ChessOK Aquarium 2022 can auto-find chess programs (including the strong Stockfish 12 engine) on the Internet, download and install them - all in a couple of clicks.

 

Hrajte proti počítači. Vyberte si ze tří různých metod hendikepu síly, materiálového hendikepu nebo časového hendikepu. Můžete také pouze nastavit úroveň ELO, proti které chcete hrát!

Publikujte své partie, analýzy nebo dokonce celé šachové knihy! Publikovat můžete jako Aquarium iBook, na webu/blogu nebo v tištěné podobě.

Kompatibilita s hlavními formáty knih zahájení a databází.

Databáze celkem asi 8 milionů partií (do 1. prosince 2021), které lze každý týden zdarma aktualizovat z www.chessok.com o 1500 nových partií.

Jazykové verze: angličtina, němčina, španělština, italština, francouzština a ruština.

Systémové požadavky : PC, 256 MB RAM, 4 GB volného místa na disku, Windows 10/8/7 / Vista. Přístup k internetu pro přístup k Lomonosov tablebases.

Uživatelský manuál 

 

SCREENSHOTS: 

 

ChessOK Aquarium - ultimátní nástroj pro analýzu a hraní
ChessOK Aquarium je revoluční nástroj pro analýzu, databázi a publikování šachů, plně kompatibilní s nejsilnějšími šachovými hracími motory na světě, včetně Houdini 6 a Stockfish. ChessOK Aquarium kombinuje přehledné rozhraní s pokročilými analytickými funkcemi, komentováním partií, vyhledáváním, výkonnými šachovými stromy, hrou proti počítači, databázemi, pokročilými možnostmi publikování a mnoha dalšími funkcemi.

Jedna z jeho jedinečných funkcí, Interaktivní hloubková analýza, je nejpokročilejší metodou šachové analýzy, která je dnes k dispozici. Účelem IDeA je hloubkově analyzovat pozici a vrátit o ní co nejvíce informací, které uživateli umožní lépe pochopit nuance jakékoli pozice. Její jedinečný přístup z ní činí základní zbraň v arzenálu každého seriózního hráče a analytika!

ChessOK Aquarium vyvinula společnost Convekta Ltd., široce známá díky takovým známým programům, jako jsou Chess Assistant a CT-ART. Ti z vás, kteří Aquarium nikdy nepoužívali, by rozhodně měli zvážit vyzkoušení tohoto nejpokročilejšího šachového rozhraní.

 

Snadno použitelné rozhraní
Přestože má Aquarium mnoho funkcí a možností přizpůsobení, snadno se ovládá - díky modernímu rozhraní využívajícímu Ribbon - prvek, který možná znáte z nejnovějších produktů Microsoft Office a některých dalších moderních programů. Poskytuje prostředky pro snadné zpřístupnění všech možností, aniž by omezoval jejich počet.

Akvárium nabízí velký výběr možností grafického přizpůsobení, které vám umožní vybrat si styl desky a dílků.

Vizuální anotace jsou účinným nástrojem, který vám umožní vybavit si myšlenky o pozici a rychle připomenout její nejdůležitější vlastnosti. Jsou také nezbytné pro vytváření videolekcí a velmi užitečné pro živé komentování.

 

Nekonečné analytické stromy
Jednou z jedinečných funkcí systému Aquarium je ukládání výsledků nekonečných analýz. Pokud narazíte na stejnou pozici, a to i v jiné databázi, a i když vznikla jiným pořadím tahů, můžete vidět, že jste ji již dříve analyzovali. Kromě zkoumání výsledku můžete variantu a hodnocení vložit do partie, kterou si právě prohlížíte. Do stromové konfigurace můžete také přidat sloupec s nekonečným stromem analýzy, takže ve stromovém okně vždy uvidíte vyhodnocení různých tahů.

Pokud používáte více šachových motorů, lze výsledky analýzy a stromy ukládat pro každý motor zvlášť.

 

Interaktivní hloubková analýza (IDeA)


IDeA je jednou z nejpokročilejších dostupných metod analýzy šachových pozic. Ve skutečnosti se jedná spíše o analytické prostředí než o jednoduchou analytickou funkci. Podobně jako "nekonečná analýza" pokračuje IDeA v analýze, dokud se nerozhodnete ji zastavit; tím však podobnost končí.

Místo toho, aby IDeA analyzovala donekonečna stejnou pozici, chová se jako silný šachista, který analyzuje pozici. Pokud jste někdy studovali Kotovovu knihu Think Like a Grandmaster (Myslete jako velmistr), nepochybně si pamatujete na jeho známou radu identifikovat kandidáty tahů a metodicky je prozkoumat a vytvořit "strom analýzy". Takto funguje IDeA.

Účelem IDeA je proniknout do hloubky pozice a vrátit o ní co nejvíce informací. IDeA uchovává svou analýzu ve stromové struktuře, jejíž velikost je neomezená a kterou může uživatel libovolně procházet, a to i v průběhu analýzy.

Kromě toho, že má uživatel živý přehled o tom, jak se analýza vyvíjí, může také analýzu nasměrovat na nejzajímavější pozice tím, že pozice a varianty z fronty analýz vyloučí nebo přidá.

Stručně řečeno, IDeA je vysoce selektivní vyhledávání řízené systémem Aquarium (a uživatelem systému Aquarium). Zajímavé linie jsou analyzovány do hloubky, ale slabé tahy jsou zvažovány jen krátce nebo vůbec.

Není pochyb o tom, že Interaktivní hloubková analýza je v rukou seriózního šachisty velmi mocným nástrojem.

Integrace IDeA a Infinite Analysis
Největší novinkou představenou v Aquariu je vylepšená integrace IDeA a nekonečné analýzy. První kroky v tomto směru byly učiněny v Aquariu 4. Nejdůležitějším z nich bylo zavedení herních odkazů IDeA (viz Hlavní stromy IDeA a Herní odkazy IDeA), které přidaly novou úroveň pohodlí tím, že vytvořily "centrum analýz", kde je IDeA přístupná spolu s dalšími analytickými nástroji Aquaria, jako je nekonečná analýza, aniž by bylo nutné přepínat mezi hrou a IDeA.

Aquarium posouvá integraci ještě o krok dále tím, že výsledky nekonečné analýzy automaticky odesílá do fronty IDeA nebo dokonce přímo do stromu projektu IDeA, aniž by bylo nutné znovu analyzovat pozice v IDeA. To znamená, že pokud spustíte nekonečnou analýzu ve hře propojené s projektem, budou varianty vytvořené enginem porovnány s pozicemi ve stromu projektu; a pokud nebyly analyzovány, budou odeslány do IDeA.

Pro uživatele nekonečné analýzy
Nekonečná analýza v aplikaci Akvárium je stejně pevná jako kdykoli předtím. Ve skutečnosti z vylepšených funkcí analýzy v aplikaci Aquarium 2022 nejvíce získají uživatelé, kteří používají nekonečnou analýzu. Díky vylepšením v Aquarium 2022 můžete automaticky sledovat všechny své nekonečné analýzy rozdělené podle šachových motorů. Pokud si budete chtít později zkontrolovat dříve analyzovanou pozici, můžete se podívat, jak ji vyhodnotily jednotlivé šachové motory použité k analýze pozice.

I když dáváte přednost nekonečné analýze a IDeA nikdy nepoužíváte, další možnosti vám dávají dobrý důvod, proč se na IDeA ještě jednou podívat. Bez dalších časových nákladů získáte nástroj pro sledování nekonečné analýzy a trvalé zaznamenávání výsledků tak, aby byly snadno přístupné a zobrazitelné v okně Strom.

Po krátkém přizpůsobení nebude IDeA sám generovat žádné pozice a jediné pozice, které bude zpracovávat, jsou pozice, které mu pošlete buď ručně, nebo automaticky z nekonečné analýzy pomocí jedné z výše popsaných možností. V tomto případě byste přidali pozice z nekonečné analýzy přímo do stromu projektu.

Snadný HTML export iBooks a her 

 

Export iBooks a her do aplikace Aquarium je otázkou několika kliknutí, pokud to potřebujete udělat rychle, ale umožňuje také pokročilé přizpůsobení v případě, že chcete upravit design pro své stránky nebo blog. Vlastní nastavení si můžete uložit.

Další informace a podrobné návody najdete v souvisejících článcích na webu chessok.com.

Hráčský klub ChessOK
Klient ChessOK Playing Club (známý také jako Chess Planet nebo ChessOK Playing Zone) je součástí základního instalačního balíčku Aquarium.

ChessOK Playing Club je šachový server, kde můžete zdarma hrát se soupeři z celého světa. Kromě toho, že nabízí obvyklé časové kontroly pro kratší partie, má tento server velkou podporu pro korespondenční šachy, kde se neustále začínají pořádat nové turnaje. Novinkou v této verzi je podpora partií Fischerandom nebo Chess960.

Většina jeho funkcí je zcela zdarma, ale zakoupením Akvária získáte také roční bezplatné členství v ChessOK Playing Zone.

CAP
Díval jsem se na analýzu CAP, která je součástí Akvária 2022. Pro ty, kteří projekt CAP neznají, se jedná o šachový strom (databázi pozic) s vyhodnocením šachového motoru padesáti pěti milionů pozic. Každá pozice je analyzována po dobu jedné minuty a výsledky jsou minimaxovány. Uživatelé IDeA si pravděpodobně uvědomí, že kvalita takové analýzy může být poměrně dobrá a obecně se zdá, že hodnocení CAP po časném zahájení poměrně dobře odráží možnosti obou stran.

Jednou z funkcí databáze CAP Aquarium 2022 je analýza prvních pětadvaceti tahů všech vysoce hodnocených korespondenčních partií z archivu partií ICCF. Proto se vyplatí při procházení partií sledovat hodnocení CAP.

Vysoce hodnocený korespondenční hráč se samozřejmě nemůže při výběru tahů spoléhat výhradně na hodnocení CAP. Výběr tahů v korespondenčních partiích vyžaduje mnohem hlubší analýzu. Klíčovým faktorem v moderním korespondenčním šachu je však hledání pozic, které jsou šachovými motory zpočátku hodnoceny příznivě, ale po hluboké a pečlivé analýze se mohou ukázat jako nebezpečné. CAP může být při výběru takových pozic nápomocen.

Lomonosov Tablebases
Lomonosovovy tabulky umožňují se 100% jistotou určit, zda jakákoli pozice se 7 nebo méně figurami vede k remíze nebo zda ji může vyhrát kterákoli strana.

Pokud lze partii vyhrát, zobrazí se cesta s nejmenším počtem tahů do konce této varianty za předpokladu, že oba hráči provedou nejlepší možné tahy. Pokud prohrávající hráč provede neoptimální tah, prohraje dříve a program ukáže novou optimální cestu.

Další informace o Lomonosovových tabulkách

 

Chess King Výukové kurzy
ChessOK Aquarium 2022 zahrnuje tříměsíční přístup ke všem kurzům dostupným na adrese learn.chessking.com.

Jak aktivovat bonusové předplatné Chess King Learn

Sbírka zatím obsahuje 60 kurzů dostupných v 9 evropských jazycích, seřazených podle kategorií a obtížnosti, a zahrnuje takové skvosty jako Šachová taktika pro začátečníky 2.0, Šachy: Od začátečníka ke klubovému hráči, Šachová strategie, Šachová střední hra, několik kurzů z řady CT-ART a Šachová taktika v zahájení a další.

 

 


ChessOK Aquarium je nástrojem revoluční analýzy, databáze a nástrojem pro publikování, plně kompatibilní s nejsilnějšími šachovými motory na světě, včetně Houdini 6 a Stockfish. ChessOK Aquarium kombinuje snadné-rozhraní-k-navigaci s pokročilými analytickými funkcemi, komentováním her, vyhledáváním, výkonnými šachovými stromy, hraním proti počítači, databázemi, pokročilými možnostmi publikování a mnoha dalšími funkcemi.ChessOK Aquarium - Ultimate Analysis and Playing Tool

Jednou z těchto jedinečných vlastností, Interactive Deep Analysis, je nejpokročilejší metoda šachové analýzy, která je dnes k dispozici. Účelem IDeA je hloubková analýza pozice a vrácení co nejvíce informací o ní, aby uživatel mohl lépe porozumět nuancím jakékoli pozice. Jeho jedinečný přístup z něj dělá nezbytnou zbraň ve výzbroji každého seriózního hráče a analytika!

Akvárium ChessOK bylo vyvinuto společností Convekta Ltd, známou díky takovým slavným programům jako Chess Assistant a CT-ART. Ti z vás, kteří akvárium nikdy nepoužívali, by měli určitě zvážit vyzkoušení tohoto nejpokročilejšího šachového rozhraní.

Snadno použitelné rozhraní

Navzdory četným funkcím a možnostem přizpůsobení je Aquarium snadno použitelné - díky modernímu rozhraní využívajícímu pás karet - prvek, který znáte z nejnovějších produktů Microsoft Office a některých dalších moderních programů. Poskytuje prostředky pro snadnou dostupnost všech možností bez omezení počtu možností.

ribbon

Stuha

 
 
 
sachovnice

Akvárium přichází s dobrým výběrem grafických možností přizpůsobení, což vám umožňuje vybrat styly pro šachovnice a figury.

Vizuální anotace jsou účinným nástrojem, který vám připomene vaše myšlenky o poloze a rychle vám připomene nejdůležitější funkce. Je také nezbytným pro tvorbu přednášek videa a velmi užitečný pro živý komentář.

Nekonečné analytické stromy

Jednou z jedinečných vlastností akvária je to, že ukládá vaše nekonečné výsledky analýzy. Pokud narazíte na stejnou pozici, a to i v jiné databázi a i když došlo k jinému pořadí pohybu, můžete vidět, že jste ji dříve analyzovali. Kromě zkoumání výsledku můžete vložit do hry,kterou právě sledujete, variantu a vyhodnocení. Do stromové konfigurace můžete také přidat sloupec se stromem nekonečné analýzy, takže ve stromovém okně můžete vždy vidět vyhodnocení různých tahů.

Pokud používáte více šachových motorů, mohou být výsledky analýzy a stromy uloženy samostatně pro každý motor.

Interaktivní hloubková analýza (IDeA)

idea

IDeA je jednou z nejpokrokovějších dostupných metod pro analýzu šachových pozic. Ve skutečnosti jde spíše o analytické prostředí než o jednoduchou analytickou funkci. Podobně jako „nekonečná analýza“ pokračuje IDeA v analýze, dokud se nerozhodnete ji zastavit; podobnost zde však končí.

Místo toho, aby analyzoval stejnou pozici navždy, se IDeA chová jako silný šachista analyzující pozici. Pokud jste někdy studovali Kotovovy myšlenky jako velmistr, nepochybně si vzpomenete na jeho dobře známou radu, jak identifikovat kandidátské tahy a metodice jak je zkoumat tak, aby vytvořili „Analytický strom“. Takto pracuje IDeA.

Účelem IDeA je vnořit se hluboko do pozice a vrátit o ní co nejvíce informací. IDeA udržuje svoji analýzu ve stromové struktuře, která má neomezenou velikost a uživatel ji může libovolně procházet, i když probíhá analýza.

Kromě živého pohledu na to, jak se analýza vyvíjí, může uživatel také nasměrovat analýzu do nejzajímavějších pozic vyloučením nebo přidáním pozic a variací do fronty pro analýzu.

Stručně řečeno, IDeA je vysoce selektivní vyhledávání řízené akváriem (a uživatelem akvária). Zajímavé linie jsou hluboce analyzovány, ale slabé pohyby jsou zvažovány pouze stručně nebo vůbec.

Interactive Deep Analysis je bezpochyby velmi mocným nástrojem v rukou vážného šachisty.

Integrace IDeA a nekonečné analýzy

Největší novinkou představenou v akváriu je vylepšená integrace IDeA a nekonečná analýza. První kroky tímto směrem byly provedeny v akváriu 4. Nejdůležitější z nich bylo zavedení herních odkazů IDeA (viz hlavní stromy IDeA a herní odkazy IDeA), které přidaly novou úroveň pohodlí vytvořením „analytického centra“, kde IDeA je přístupná spolu s dalšími nástroji pro analýzu akvárií, jako je nekonečná analýza, bez nutnosti přepínání mezi hrou a IDeA.

Akvárium posouvá integraci o krok dále tím, že automaticky odesílá nekonečné výsledky analýzy do fronty IDeA nebo dokonce přímo do stromu projektu IDeA, aniž by bylo nutné znovu analyzovat pozice v IDeA. To znamená, že pokud spustíte nekonečnou analýzu ve hře spojené s projektem, budou variace vytvořené motorem porovnány s pozicemi ve stromě projektu; a pokud nebyly analyzovány, budou odeslány na IDeA.

Pro uživatele nekonečné analýzy

Nekonečná analýza v akváriu je stejně pevná jako vždy. Ve skutečnosti uživatelé, kteří nejvíce využívají vylepšené funkce analýzy v Aquarium 2021, jsou ti, kteří používají nekonečnou analýzu. Díky vylepšení v Aquarium 2021 můžete automaticky sledovat všechny své nekonečné analýzy členěné podle šachového motoru. Pokud chcete zkontrolovat již dříve analyzovanou pozici o něco později, můžete vidět, jak byla hodnocena všemi šachovými motory použitými k analýze pozice.

I když dáváte přednost nekonečné analýze a nikdy nepoužíváte IDeA, další možnosti vám dávají dobrý důvod prohlédnout si IDeA ještě jednou. Bez dodatečných nákladů získáte nástroj pro sledování vaší nekonečné analýzy a trvalé zaznamenávání výsledků způsobem, který jim usnadňuje přístup a prohlížení ve "Stromovém" okně.

Po krátkém přizpůsobení IDeA  nejsou vytvořeny žádné pozice samy o sobě a jediné pozice, které zpracuje, jsou pozice, které do něj pošlete, buď ručně nebo automaticky z nekonečné analýzy pomocí jedné z výše popsaných možností. V tomto případě byste přidali nekonečné analytické pozice přímo do stromu projektu.

Snadný export iBooků a her ve formátu HTML

Export iBooků a her v akváriu je otázkou několika kliknutí, pokud to potřebujete rychle, ale také umožňuje pokročilé přizpůsobení v případě, že chcete upravit vzhled svého webu nebo blogu. Můžete uložit vlastní nastavení.

Další informace a podrobné návody najdete v souvisejících článcích na adrese chessok.com .

ChessOK Playing Club

Klient ChessOK Playing Club (známý také jako Chess Planet nebo ChessOK Playing Zone) je součástí základního instalačního balíčku Aquarium.

ChessOK Playing Club je šachový server, kde můžete hrát soupeře po celém světě zdarma. Kromě nabízení obvyklých časových kontrol pro kratší hry má tato stránka také velkou podporu pro korešpondenční šachy s novými turnaje začínajícími neustále. Novinkou v této verzi je podpora pro hry Fischerandom nebo Chess960.

Většina jeho funkcí je úplná zdarma, ale nákupem akvária získáte také jeden rok bezplatného členství v herní zóně ChessOK.

CAP

Díval jsem se na analýzu CAP, která přichází s programem Aquarium 2021. Pro ty, kteří nejsou seznámeni s projektem CAP, je to šachový strom (databáze pozic) s hodnocením šachového motoru padesát pěti milionů pozic. Každá pozice je analyzována po dobu jedné minuty a výsledky jsou maximálně minimalizovány. Uživatelé IDeA si pravděpodobně uvědomí, že kvalita takové analýzy může být docela dobrá, a obecně se zdá, že hodnocení CAP (brzy po zahájení )docela dobře odrážejí možnosti obou stran.

Jednou z funkcí databáze Aquarium 2021 CAP je analýza prvních dvaceti pěti tahů ze všech vysoce hodnocených korespondenčních her z archivu her ICCF. Při prohlížení her se proto vyplatí sledovat skóre CAP.

Přirozeně, vysoce hodnocený korespondenční hráč nemůže při výběru tahů spoléhat na hodnocení CAP. Výběr tahu v korešpondenčních hrách vyžaduje mnohem hlubší analýzu. Klíčovým faktorem v moderních korespondenčních šachech je však nalezení pozic, které jsou zpočátku příznivě hodnoceny šachovými motory, ale po důkladné a důkladné analýze se mohou ukázat jako nebezpečné. CAP může být nápomocný při výběru takových pozic.

Lomonosovské Tablebases

Lomonosov Tablebases vám umožní určit, zda jakákoli pozice se 7 nebo méně figurkami vede k remíze nebo může být vyhrána kteroukoli stranou - se 100% jistotou .

Pokud lze hru vyhrát, je zobrazena cesta s nejmenším počtem tahů do konce této variace, s přihlédnutím k tomu, že oba hráči zvolí nejlepší možné tahy. Pokud prohrávající hráč provede horší než optimální tah, prohraje dříve a program ukáže novou optimální cestu.

Další informace o Lomonosov TableBases 

Chess King LEARN kursy

ChessOK Aquarium 2021 přichází s 3měsíčním přístupem ke všem kurzům dostupným na stránce learn.chessking.com .

Jak aktivovat předplatné Chess King Learn

Zatím kolekce se skládá z 60 kurzů jsou k dispozici v 9 evropských jazycích, třídil podle kategorie a úroveň obtížnosti, a zahrnuje takové skvosty, jako šachová taktika pro začátečníky 2.0 , šachy: od začátečníků až po klubového hráče , strategie šachu , střední hra, několik kurzů od CT-ART a Šachová taktika v zahájení a další.

Systém Windows Vista
Systém Win 7 a vyšší
Datum vydání 2021