Jak rozuměti šachovým úlohám

Tato příručka pojednává o šachových úlohách a to především o úlohách přímých, jež i praktickému hráči jsou nejbižším, neboť předvádějí nevšední, zajímavou a skrytou matovou kombinaci, prováděnou podle všech pravidel šachové hry, skladatelem ovšem samostatně vynalezenou a zpracovanou podle určitých zásad úlohové tvorby.
Dostupnost: 1 je skladem
dodací lhůta : Ihned k odeslání
500,00 Kč

Jak rozuměti šachovým úlohám

Redaktoři šachových rubrik a časopisů dostávají někdy dopisy, které znějí asi následovně: "Zajímá se o šachové úlohy a pokusil jsem se složiti připojenou dvojtažku, která je moji první prací. Uznáte-li ji za dobrou, uveřejněte ji."
První pokus o vlastní šachovou skladbu nedopadne ovšem vždy štastně. Přes to však jest třeba dopisům tohoto druhu věnovati pozornost; neboť všichni úloháři světových jmen jistě i takto skromně začínali svou úlohářskou dráhu.

Tato příručka pojednává o šachových úlohách a to především o úlohách přímých, jež i praktickému hráči jsou nejbižším, neboť předvádějí nevšední, zajímavou a skrytou  matovou kombinaci, prováděnou podle všech pravidel šachové hry, skladatelem ovšem samostatně vynalezenou a zpracovanou podle určitých zásad úlohové tvorby.

Vlastnosti: Praha 1938, 10/17 cm 49 s
Edice Šachové umění, sv.3.
poslední strana, která je součástí přebalu (není na ní žádný text ani grafika) je potrhána

Specifikace produktů
Autor Soukup Miroslav
Stav Velmi dobrý
Jazyk Česky
Vazba Brožovaná
Počet stran 49
Obal Slušný stav
Produktová hesla