Kompletní průvodce Benoni systémy a strukturami

V knize: Benoniho systémy jsou popsány všechny klíčové benoniho systémy kromě moderního benoniho. Představuje rozmanité a praktické možnosti proti zahájení dámským pěšcem jak pro dynamické, taktické hráče, tak pro solidní poziční hráče. Zahrnuty jsou odvážné obrany jako kontroverzní Blumenfeldův kontrgambit a Benkův gambit, oblíbený u nekompromisních velmistrů, jako jsou Veselin Topalov a Vasilij Ivančuk. Moderní Benoni je jednou z nejambicióznějších a nejodvážnějších obran černého proti zahájení dámským pěšcem, kterou se zničujícím účinkem používaly takové legendy jako Michail Tal, Bobby Fischer a Garry Kasparov. Od samého začátku vytváří černý v pozici výjimečnou nerovnováhu, která vede k dynamické hře a dává černému reálné šance převzít iniciativu.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
580,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Kompletní průvodce Benoni systémy a strukturami

A COMPLETE GUIDE TO BENONI SYSTEMS AND STRUCTURES

Dvě skvělé knihy z edice Everyman Chess Library,

  • Starting Out: Benoni Systems od Alexandra Raetského a Maxima Chetverika
  • Starting Out: The Modern Benon od Endre Vegha.

V knize: Benoniho systémy jsou popsány všechny klíčové benoniho systémy kromě moderního benoniho.
Představuje rozmanité a praktické možnosti proti zahájení dámským pěšcem jak pro dynamické, taktické hráče, tak pro solidní poziční hráče.
Zahrnuty jsou odvážné obrany jako kontroverzní Blumenfeldův kontrgambit a Benkův gambit, oblíbený u nekompromisních velmistrů, jako jsou Veselin Topalov a Vasilij Ivančuk.
Na druhou stranu má černý také možnost přijmout solidní, úctyhodné obrany, jako je český Benoni a Schmidův Benoni.

Moderní Benoni je jednou z nejambicióznějších a nejodvážnějších obran černého proti zahájení dámským pěšcem, kterou se zničujícím účinkem používaly takové legendy jako Michail Tal, Bobby Fischer a Garry Kasparov. Od samého začátku vytváří černý v pozici výjimečnou nerovnováhu, která vede k dynamické hře a dává černému reálné šance převzít iniciativu.
Oba hráči musí být ve svém přístupu nebojácní, protože váhání v moderním Benoni často vede ke katastrofě!
V této uživatelsky přívětivé knize se mezinárodní mistr Endre Vegh vrací k základům a studuje základní principy Moderního Benoni a jeho mnoha variant. V celé knize je množství poznámek, tipů, upozornění a cvičení, které pomáhají zlepšujícímu se hráči, zatímco klíčové strategie, nápady a taktiky pro obě strany jsou přehledně ilustrovány.

Autor Alexander Raetsky
Autor Maxim Chetverik
Autor Endre Vegh
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Počet stran 402