Kompletní průvodce systémy kde se černý potkává s 1.e4 podporou pěšce na d5

Francouzská je jednou z nejpevnějších obran černého proti 1 e4 a je velmi oblíbená na všech úrovních šachu. Kluboví hráči si užívají její superpevnou strukturu, zatímco na vrcholové úrovni ji hrají slavní velmistři jako Viši Anand a mladá ruská hvězda Alexandr Morozevič. Prvními dvěma tahy získává černý značnou oporu v centru a strukturu, kterou je neuvěřitelně obtížné rozbít. Caro-Kannova obrana má zaslouženou a zavedenou pověst neuvěřitelně pevné a zároveň dynamické obrany na 1 e4. Caro-Kannova obrana oslovuje všechny typy hráčů, ale je užitečná zejména pro hráče černé barvy, kteří dávají přednost solidní platformě, na níž mohou stavět, a kteří jsou vynalézaví v obraně i protiútoku. Mezi hvězdné hráče, kteří s oblibou používají Caro-Kann, patří Viši Anand, Michael Adams a legendární Anatolij Karpov.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
520,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Kompletní průvodce systémy kde se černý  potkává s 1.e4 podporou pěšce na d5

A Complete Guide to Systems Where Black Meets 1 e4 by Supporting a Pawn on d5

Dvě skvělé knihy z edice Everyman Chess Library,
Starting Out: Francouzská od Byrona Jacobse a
Starting Out: Caro Kann od Joea Gallaghera, spojené v jednom svazku.

Francouzská je jednou z nejpevnějších obran černého proti 1 e4 a je velmi oblíbená na všech úrovních šachu. Kluboví hráči si užívají její superpevnou strukturu, zatímco na vrcholové úrovni ji hrají slavní velmistři jako Viši Anand a mladá ruská hvězda Alexandr Morozevič. Prvními dvěma tahy získává černý značnou oporu v centru a strukturu, kterou je neuvěřitelně obtížné rozbít. V této uživatelsky přívětivé knize se mezinárodní mistr Byron Jacobs vrací k základním principům francouzské obrany a všech jejích variant. Čtenáři v celé knize pomáhá množství poznámek, rad, upozornění a cvičení. Tato kniha je ideální pro zlepšující se hráče.

Caro-Kannova obrana má zaslouženou a zavedenou pověst neuvěřitelně pevné a zároveň dynamické obrany na 1 e4. Caro-Kannova obrana oslovuje všechny typy hráčů, ale je užitečná zejména pro hráče černé barvy, kteří dávají přednost solidní platformě, na níž mohou stavět, a kteří jsou vynalézaví v obraně i protiútoku. Mezi hvězdné hráče, kteří s oblibou používají Caro-Kann, patří Viši Anand, Michael Adams a legendární Anatolij Karpov. V této čtivé příručce se velmistr Joe Gallagher vrací k základům Caro-Kannu a studuje klíčové principy jeho mnoha variant. V celé knize je množství poznámek, tipů, upozornění a cvičení, které pomáhají zlepšujícímu se hráči, zatímco důležité strategie, nápady a taktiky pro obě strany jsou přehledně ilustrovány.

Autor Joe Gallagher
Autor Byron Jacobs
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Datum vydání 2019
Počet stran 384