Kompletní repertoar pro černé strategicky smýšlející hráče

Dvě skvělé knihy z Everyman Chess Library, Play the Grunfeld od Jeleny Dembo a Play the Sicilian Kan od Johanna Hellstena, spojené v jednom svazku. Grünfeld je vzrušující a dynamická odpověď na 1 d4, která se stala velmi populární na všech úrovních šachu. Hlavním důvodem je, že ji dlouhodobě preferuje nejsilnější šachista světa Garry Kasparov. Grünfeld se do značné míry opírá o principy hypermoderní šachové školy: černý dovoluje bílému postavit impozantně vypadající centrum s předpokladem, že by se v dlouhodobém horizontu mohlo ukázat spíše jako přítěž než výhoda. Hra se často stává velmi složitou a taktickou, což je jeden z důvodů, proč Grünfeld oslovuje ambiciózní hráče. Kan je ideální volbou jako zahajovací zbraň proti 1 e4, protože je to jedna z nejsnadněji naučitelných a hratelných variant sicilské. kan je v tradičním smyslu relativně bez teorie a úspěch se dostaví spíše díky pochopení systémů vývinu a hlubokému studiu taktických a pozičních myšlenek obou stran.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
580,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Kompletní repertoar pro černé strategicky smýšlející hráče

A Complete Repertoire for Black for Strategically Minded Players

Dvě skvělé knihy z Everyman Chess Library,
Play the Grunfeld od Jeleny Dembo a
Play the Sicilian Kan od Johanna Hellstena, spojené v jednom svazku.

Grünfeld je vzrušující a dynamická odpověď na 1 d4, která se stala velmi populární na všech úrovních šachu. Hlavním důvodem je, že ji dlouhodobě preferuje nejsilnější šachista světa Garry Kasparov. Grünfeld se do značné míry opírá o principy hypermoderní šachové školy: černý dovoluje bílému postavit impozantně vypadající centrum s předpokladem, že by se v dlouhodobém horizontu mohlo ukázat spíše jako přítěž než výhoda. Hra se často stává velmi složitou a taktickou, což je jeden z důvodů, proč Grünfeld oslovuje ambiciózní hráče.
V knize Play the Grünfeld však odbornice na zahájení Jelena Dembo tento problém obchází tím, že pro černého vytváří obsáhlý a přitom použitelný repertoár, který nabízí řešení proti každému z pokusů bílého, ať už jde o kritickou hlavní linii, nebo o záludnou vedlejší linii. Po přečtení této knihy budete mít potřebné znalosti a jistotu, abyste mohli začít hrát Grünfelda ve svých vlastních partiích.

Kan je ideální volbou jako zahajovací zbraň proti 1 e4, protože je to jedna z nejsnadněji naučitelných a hratelných variant sicilské. kan je v tradičním smyslu relativně bez teorie a úspěch se dostaví spíše díky pochopení systémů vývinu a hlubokému studiu taktických a pozičních myšlenek obou stran. Johan Hellsten v této knize čerpá ze svých bohatých zkušeností se sicilskou kan, odhaluje její tajemství a ukazuje, jak si černý může toto zahájení osvojit a hrát ho s jistotou. Poskytuje čtenáři spolehlivý repertoár a ukazuje, co dělat v hlavních liniích i jak se vypořádat se záludnými alternativami bílého.

Autor Yelena Dembo
Autor Johan Hellsten
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky