Moderní šachový repertoár pro bílé

Hrajte zahájení, kde máte relativně bezpečného krále. Berte dvojici střelců v polootevřené pozici, pokud se vám nabízí. Vyvarujte se vytváření zbytečných slabin ve vlastní pozici. Přijímejte sporné gambity a materiální oběti. Absorbujte jakoukoli prostorovou výhodu, kterou vám soupeř přizná. Jeho výběr doporučených linií vychází z těchto zásad a je podpořen podrobnou prací se současnými špičkovými počítačovými motory. I když seriózní práce o šachových zahájeních potvrzuje základní pravdu, že bílý si nemůže jednoduše vynutit velkou výhodu ze startovní pozice, můžeme černému značně zúžit cestu k bezpečí a naklonit praktický boj v náš prospěch. Aby měl náš soupeř šanci na půl bodu, bude muset řešit složité taktické a strategické problémy hluboko ve střední hře.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Gambit
460,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Moderní šachový repertoár pro bílé

MODERN CHESS OPENING REPERTOIRE FOR WHITE

Cílem Jamese Rizzitana v této knize je poskytnout vám jednosvazkový, teoreticky podložený, dynamický repertoár zahájení začínajících na 1 e4.

Studiem volby současných špičkových hráčů identifikuje tato tajemství jejich úspěchu:

Hrajte zahájení, kde máte relativně bezpečného krále.
Berte dvojici střelců v polootevřené pozici, pokud se vám nabízí.
Vyvarujte se vytváření zbytečných slabin ve vlastní pozici.
Přijímejte sporné gambity a materiální oběti.
Absorbujte jakoukoli prostorovou výhodu, kterou vám soupeř přizná.
Jeho výběr doporučených linií vychází z těchto zásad a je podpořen podrobnou prací se současnými špičkovými počítačovými motory. I když seriózní práce o šachových zahájeních potvrzuje základní pravdu, že bílý si nemůže jednoduše vynutit velkou výhodu ze startovní pozice, můžeme černému značně zúžit cestu k bezpečí a naklonit praktický boj v náš prospěch. Aby měl náš soupeř šanci na půl bodu, bude muset řešit složité taktické a strategické problémy hluboko ve střední hře.

Hlavní doporučené linie jsou následující:

Giuoco Piano (přes tahové pořadí zahájení střelcem)
Moderní postup Caro-Kann
Tarraschova francouzská
Rossolimo a Moskevský Sicilián a 2...e6 3 c3
Tradiční hlavní linie proti skandinávské a alechinské
Záludné možnosti figurální hry proti Pirčovi a Moderně
Mezinárodní mistr James Rizzitano dominoval šachu v Nové Anglii v letech 1976-1989 a vyhrál 157 z 336 soutěží, v nichž startoval. K vrcholům jeho kariéry patří vítězství nad Alburtem, Benjaminem, Benkem, Christiansenem, Dlugým, I. Gurevičem a Wolffem. V posledních letech se Rizzitano vrátil k soutěžnímu šachu a pro nakladatelství Gambit napsal pět knih, mimo jiné Jak porazit 1 d4 a Hrát Najdorfovu sicilskou.

 

rozměr (248 mm x 172 mm)

 

Autor Rizzitano James
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Počet stran 176
Datum vydání 2021
Autor Rizzitano James