Nejpoučnější hry Magnuse Carlsena

Magnus Carlsen je nejlepším šachistou 21. století. Jeho taktické kouzlo, strategická vynalézavost, technické znalosti a legendární bojovný duch ho staví vysoko nad všechny ostatní hráče. Díky nim jsou jeho partie také nesmírně poučné. V každé partii Kravtsiv vybírá klíčový bod - Magnusův moment -, v němž Carlsen prokazuje zvláštní vhled, který ho odlišuje od ostatních hráčů. Třeba objasní nepřehlednou situaci, jistý si svými technickými schopnostmi. Nebo se obětuje, aby získal praktické šance v partii, která se nevyvíjela podle plánu. Po celou dobu je kladen důraz na to, jak Carlsen jakýmkoli způsobem ztěžuje život svým soupeřům, ať už je objektivní hodnocení pozice na šachovnici jakékoliv.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Gambit
490,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

Nejpoučnější hry Magnuse Carlsena

MAGNUS CARLSEN'S MOST INSTRUCTIVE GAMES

Magnus Carlsen je nejlepším šachistou 21. století. Jeho taktické kouzlo, strategická vynalézavost, technické znalosti a legendární bojovný duch ho staví vysoko nad všechny ostatní hráče. Díky nim jsou jeho partie také nesmírně poučné.

Aby z tohoto úžasného pramenného materiálu vytěžil to nejlepší poučení, pověřil Gambit Martyna Kravcova, ukrajinského velmistra ze stejné generace jako Carlsen (ve skutečnosti se narodili jen pár dní po sobě). Připravil komentáře k těmto 42 partiím z naprosto moderního pohledu a s vrozeným pochopením vlivu, který měla Carlsenova hra na moderní šachy.

V každé partii Kravtsiv vybírá klíčový bod - Magnusův moment -, v němž Carlsen prokazuje zvláštní vhled, který ho odlišuje od ostatních hráčů. Třeba objasní nepřehlednou situaci, jistý si svými technickými schopnostmi. Nebo se obětuje, aby získal praktické šance v partii, která se nevyvíjela podle plánu. Po celou dobu je kladen důraz na to, jak Carlsen jakýmkoli způsobem ztěžuje život svým soupeřům, ať už je objektivní hodnocení pozice na šachovnici jakékoliv.

Každá partie je tematickou lekcí na důležité šachové téma. Převážná část knihy se zabývá bojem o výhodu a iniciativu ve střední hře, ale nechybí ani kapitoly zaměřené na myšlenky zahájení, hru v koncovce a lidské faktory.

Martyn Kravtsiv je velmistr z ukrajinského Lvova. Mezi jeho turnajové výsledky patří vyrovnaná první místa v Cappelle v roce 2012 a na mistrovství Ukrajiny v roce 2015. Svou zemi reprezentoval na mistrovství světa družstev 2017 a byl trenérem týmu, který získal stříbrné medaile na olympiádě 2016.

rozměr (248 mm x 172 mm)

 

Autor Martyn Kravtsiv
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Autor Martyn Kravtsiv
Počet stran 176
Datum vydání 2021