Revoluce umělé inteligence v šachu

V roce 2018 společnost DeepMind zveřejnila šokující výsledky svého softwaru pro umělou inteligenci pro hraní šachů AlphaZero. Šachisté nevěřícně koukali a hned je napadlo, jak umělá inteligence ovlivní budoucnost šachu. O necelý rok později se objevila zcela nová vlna šachových motorů, které byly založeny na využití neuronových sítí k hodnocení pozic zcela novým způsobem. Tato kniha je o mimořádném dopadu, který má umělá inteligence na moderní šachy.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
550,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Revoluce umělé inteligence v šachu

THE AI REVOLUTION IN CHESS

V roce 2018 zveřejnila společnost DeepMind šokující výsledky svého softwaru AlphaZero, který hraje šachy. Šachisté nevěřícně koukali a okamžitě se ptali, jak umělá inteligence ovlivní budoucnost šachu. O necelý rok později se objevila celá nová vlna šachových motorů, které byly založeny na využití neuronových sítí k vyhodnocování pozic zcela novým způsobem. Tato kniha pojednává o mimořádném vlivu, který měla umělá inteligence na moderní šachy.

Partie špičkových šachistů od konce roku 2018 odrážejí využití těchto nových motorů při analýze domácích pozic. Významně rozvinuly teorii zahájení i obecné chápání konceptů střední hry. Na základě analýzy těchto partií pomocí motorů neuronových sítí mistr FIDE Joshua Doknjas rozebírá řadu zajímavých myšlenek a zkoumá oblasti šachu, které byly dříve přehlíženy. Díky důkladnému vysvětlení, otázkám a cvičením poskytuje tato kniha fascinující materiál jak pro mistry, tak pro méně zkušené hráče.

Joshua Doknjas je kanadský mistr FIDE, který sklízí úspěchy v mezinárodních soutěžích. Získal sedm národních titulů pro svůj věk a remizoval na 1. místě na Mistrovství Severní Ameriky mládeže do 18 let 2019.

 

Extrakt v pdf

Extract v pgn

Vazba Paperback