Koryfejové 19. století Morphy a Anderssen

Šachová knížka o koryfejích 19. století vznikla už v roce 2011. Proto jsem se rozhodl pro její druhé vydání. Obsahuje méně partií, avšak více diagramů a rovněž je každá partie opatřena hádáním tahů s bodováním. Byly samozřejmě odstraněny některé vážné chyby a překlepy, které se vloudily do prvního vydání.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
250,00 Kč
Dostupnost: 3 je skladem

Koryfejové 19. století Morphy a Anderssen

Knížka o koryfejích 19. století vznikla už v roce 2011. Proto jsem se rozhodl pro její druhé vydání. Obsahuje méně partií, avšak více diagramů a rovněž je každá partie opatřena hádáním tahů s bodováním. Byly samozřejmě odstraněny některé vážné chyby a překlepy, které se vloudily do prvního vydání.

 Paul Morphy a Adolf Anderssen. Dvě velké legendy šachové historie. Dva hráči, kteří byli dokonalými útočníky a kombinátory, ale na rozdíl od většiny svých současníků chápali šachovou hru i z hlediska základních pozičních principů. Zatímco Andressen byl dlouho považován za jednoho z nejlepsších hráčů na světě, Morphy byl jasně nejlepší. Ale pouze asi dva roky. Jako raketa vyletěl jako mateor zase odletěl. Neměl sobě rovného, a tak šachu zanechal.

 

Autor David Kaňovský
Vazba Paperback
Jazyk Česky
Datum vydání 2020
Číslo vydání II. vydání
Počet stran 106
Autor David Kaňovský