Vymáčknout hru

Hrdina nemá vůbec žádnou výhodu, ale nějak se mu daří neustále dělat soupeři problémy. Soupeř mírně zabloudí a najednou má hrdina drobnou výhodu. Není to mnoho, ale teď, když mají něco málo, s čím mohou pracovat, jsou ve svém živlu. Hrají přesně a neúprosně a svému soupeři neuvěřitelně ztěžují život. Náhle a téměř nepozorovaně se jejich výhoda zvyšuje. Následují další drobné nepřesnosti, hrdina otáčí šroubem a pytlíkuje plný bodový zisk. Soupeř kroutí hlavou a přemýšlí, kde proboha udělal chybu. Jak to dělají? Jak se jim daří nastolovat problémy ve zdánlivě sterilních pozicích? Jak se jim neustále daří porážet soupeře světové úrovně z pozic, které by jiní jednoduše vzdali jako remízové?
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
580,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Vymáčknout hru

Squeeze Play

Jak často jste viděli takovou hru?

Hrdina nemá vůbec žádnou výhodu, ale nějak se mu daří neustále dělat soupeři problémy. Soupeř mírně zabloudí a najednou má hrdina drobnou výhodu. Není to mnoho, ale teď, když mají něco málo, s čím mohou pracovat, jsou ve svém živlu. Hrají přesně a neúprosně a svému soupeři neuvěřitelně ztěžují život. Náhle a téměř nepozorovaně se jejich výhoda zvyšuje. Následují další drobné nepřesnosti, hrdina otáčí šroubem a pytlíkuje plný bodový zisk. Soupeř kroutí hlavou a přemýšlí, kde proboha udělal chybu.

Tohle je squeeze a velcí šampioni dokázali soupeře vyždímat k smrti. José Capablanca, Tigran Petrosjan, Anatolij Karpov a v současné éře Magnus Carlsen jsou v tomto ohledu legendární.

Jak to dělají? Jak se jim daří nastolovat problémy ve zdánlivě sterilních pozicích? Jak se jim neustále daří porážet soupeře světové úrovně z pozic, které by jiní jednoduše vzdali jako remízové?

Cyrus Lakdawala v této knize vysvětluje mechanismy běžně používané ve squeeze hrách. Na příkladech největších světových strategických mistrů odhaluje tajemství squeeze.

Ukázka v pdf

Autor Cyrus Lakdawala
Vazba Paperback
Datum vydání 2022
Počet stran 464
Jazyk Anglicky