Theorie moderního šachu - 4 díl - zavřené hry (1950)

Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici

Od prvého vydání čtvrtého dílu "Theorie moderního šachu" uplynuly jen tři roky. Přesto však bylo nutno některé oddíly této knihy (Němcovičova indická obrana, Grunfeldova indická obrana a královská indická obrana) od základů přepracovat a v jiných zahájeních provést velmi podstatné změny. Je to dokladem, jak rychle se vyvíjí šachová theorie zvláště na úseku moderních t.zv. zavřených systémů zahájení.....
dodací lhůta : Ihned k odeslání
€12,18
Dostupnost: není skladem

Theorie moderního šachu - 4 díl - zavřené hry

Předmluva:
Od prvého vydání čtvrtého dílu "Theorie moderního šachu" uplynuly jen tři roky. Přesto však bylo nutno některé oddíly této knihy (Němcovičova indická obrana, Grunfeldova indická obrana a královská indická obrana) od základů přepracovat a v jiných zahájeních provést velmi podstatné změny. Je to dokladem, jak rychle se vyvíjí šachová theorie zvláště na úseku moderních t.zv. zavřených systémů zahájení.
Většina materiálu, kterým jsem se snažil doplnit a zlepšit i tento díl své knihy, je čerpána ze sovětských turnajů a z mezinárodních vystoupení sovětských representantů. Za poslední léta slavila sovětská šachová škola nové velké triumfy, které dále upevnily neotřesitelné světové prvenství sovětského šachu.

Autor Luděk Pachman
Obal Natržený, v horním rohu napsané číslo
Stav Velmi dobrý
Datum vydání 1950
Vydavatel Nakladatelství Práce
Počet stran 343
Jazyk Česky
Vazba Pevná

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Theorie moderního šachu - 1 díl - otevřené hry

Šachová kniha - V tomto prvním svazku, jehož kapitoly jsou proti předchozím vydáním většinou rozšířeny, jsou podány theoretické rozbory otevřených her. Začátečníci naleznou v úvodní kapitole poučení o šachové notaci a o základních principech šachového zahájení.
€11,37