Upgrade Chess Assistant z 20 na 21 (download)

Chess Assistant 21 je jedinečný nástroj pro správu šachových her a databází, hraní šachů přes internet, analýzu her nebo hraní šachů proti počítači. Chess Assistant 21 zahrnuje herní programy na úrovni velmistrů, režim Encyklopedie pro zahájení šachů, výkonný vyhledávací systém, jedinečný stromový režim, databáze přibližně 7,555 milionů her celkem (1. prosinec 2020), které lze automaticky aktualizovat (3000 nových her každý týden zdarma), 3-měsíční přístup ke všem kurzům v Chess King Learn Learn
přeprava zdarma
dodací lhůta : 3-5 dní
Výrobce: Convekta
*
1 591,00 Kč

Co je nového v Chess Assistant 21:

 • Speciální nabídka platná pouze do 15.12.2020: Jednoleté předplatné Chess King LEARN  (po 15.12.2020 pouze 3měsíční), což umožnuje přístup k více než 60 kurzům dostupných na webu i v mobilních aplikacích. Kurzy jsou dostupné v 9 evropských jazycích seřazených podle kategorií a úrovní obtížnosti a zahrnují takové skvosty jako Šachová taktika pro začátečníky 2.0, Šachy od začátečníka po klubového hráče, Šachová strategie, Šachová řada Middlegame, několik kurzů od CT-ART a Šachy a Taktika v úvodní sérii a další.

 • Aktualizované databáze nyní obsahují celkem 7 555 milionů her!

 • Premium Game Service 2021 - aktualizace automatické databáze pro rok 2021

 • Jednoletý přístup k Lomonosovským stolům! Předplatné bude aktivní po dobu 1 roku od data aktivace u služby tablebases.

Chess Assistant 21 je jedinečný nástroj pro správu šachových her a databází, hraní šachů přes internet, analýzu her nebo hraní šachů proti počítači.

Chess Assistant 21 zahrnuje herní programy na úrovni velmistrů, režim Encyklopedie šachového zahájení, výkonný vyhledávací systém, jedinečný stromový režim, databáze přibližně 7,55 milionů her celkem (1. listopadu 2020), které lze automaticky aktualizovat (3000 nových her každý týden zdarma), 3-měsíční přístup ke všem kurzům v Chess King Learn Learn ( Jak aktivovat předplatné Chess King Learn bonus ) a na 7-piece Lomonosov tablebases na tb7.chessok.com a další!

Kromě motoru úrovně velmistra Rybka 4 (který je dodávan s balíčkem) bude Stockfish, potvrzený vůdce mezi šachovými hranými programy, po instalaci automaticky stažen a připojen k použití.

Stockfish a Rybka mohou provádět jakýkoli typ analýzy: víceprůchodová herní analýza, interaktivní analýza, analýza pozadí.

Chess Assistant 21 můžete snadno připojit k jakémukoli jinému UCI programům, jako je Komodo. Programy mohou provádět různé úkoly analýzy pro jakékoli potřeby:

Automatické anotace zahájení  - vyhledává novinky, přidává odborné anotace z encyklopedie zahájení, hodnocení CAP, vkládá referenční hry atd.

Hledání chyb - odhaluje špatné pohyby.

Multi-pass herní analýza - je pokročilá analytická metoda pro jemné doladění každého kroku vyhledávání. Můžete si dokonce vybrat různé motory pro každou fázi hry.

Značky analýzy - vám umožní označit vybrané pozice pro automatickou analýzu později.

Interaktivní analýza - umožňuje vést motor v jeho analýze a vybrat řádky, pamatovat si na výsledky.

Šachová encyklpedie zahájení - obsahuje bohatý teoretický materiál o všech zahájeních, více než 8 000 anotací od GM Kalinina a 40 milionů hodnocení podle klíčových pozic nejsilnějších motorů. Přizpůsobitelný systém klíčů.

Pokud jde o vyhledávání , nenajdete výkonnější systém. Chess Assistant 21 nabízí vyhledávání podle pozice, záhlaví, manévrů, materiálu, komentářů, vyhledávání novinek, pokročilého vyhledávání podle materiálu ve 12 regionech šachovnice a další!

Jazykové verze: angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština.

Požadavky na systém: 256 RAM, 4 Gb, Windows XP / Vista / 7/8/10, připojení k internetu během instalace a pro přístup Lomonosov tablebases.

Úplná recenze

Chess Assistant 21 je jedinečný nástroj pro správu šachových her a databází, hraní šachů online, analýzu her nebo hraní šachů proti počítači.

 

Chess Assistant má dlouhou historii inovativních a pokročilých analytických funkcí a nyní se zabudovaným vyhledávacím systémem CQL také zaujal vedoucí postavení v pokročilých funkcích vyhledávání.

Chcete-li získat lepší představu o funkcích pomocníka šachu, můžete si prohlédnout krátká tréninková videa .

Balíček zahrnuje herní motory na úrovni velmistrů, Encyklopedie šachových zahájení, výkonný vyhledávací systém, jedinečný stromový režim, databázi s celkem 7,555 milionů her (k 1.12.2020), jednoletý prémiový herní servis (3000 nových her každý týden na internetu), 3 měsíční předplatné Chess King Learn s 60+ kurzy a mnohem více.

Stockfish 12 - Vůdce světového žebříčku

Chess Assistant 21 automaticky nainstaluje nejsilnější šachový motor Stockfish 12, kromě dobrého starého Rybky 4, který je součástí balení. Stockfish vede ve většině nezávislých šachových počítačovýchhodoceních. Žádný opravdový šachista nemůže nemít Stockfish!

Studie zahájení - Zůstaňte organizovaní s zahajovacími tabulkami

Encyklopedie šachových zahájení obsahuje bohatý teoretický materiál o všech zahájeních. Obsahuje přes 8 000 anotací od GM Kalinina a 40 milionů hodnocení nejsilnějšími motory. Podrobný systém klíčů pro všechny zahájení lze upravit podle vašich potřeb.

Zahajovací tabulky jsou revolučním způsobem vytváření, údržby a studia vašeho zahajovacího repertoáru. Založte své studie na Zahajovací encyklopedii, přizpůsobte ji svým vlastním tahům a hodnocením, vylepšte své oblíbené variace nebo vytvořte svůj vlastní soukromý úvodní repertoár. Práce na vašem úvodním repertoáru se konečně stává tvůrčím a příjemným úkolem, a tak by to mělo být!

Zahajovací testovací mód vám umožní otestovat své znalosti a dovednosti při zahájení.

Analýza - automatická, manuální a analýza na pozadí

Nekonečná analýza nabízí širokou škálu možností přizpůsobení analýzy vašim potřebám:
 • Zahrnout / vyloučit vybrané tahy z analýzy
 • Multivariační a přerušovaný multivariační režim
 • Analyzujte současně s několika různými šachovými motory
 • Zkontrolujte pohyby ve hře nebo anotace
 • Vyhledejte další tahy
 • Analyzujte pozici z obou stran současně ve stejný čas
 • Jedno nebo dvou panelové zobrazení analýzy

Automatická zahajovací anotace hledá novinky, přidává odborné anotace z Encyklopedie zahájení, hodnocení CAP, vkládá referenční hry atd.

Hledání chyb automaticky analyzuje vaše hry a anotuje chyby.

Multi-pass game analysis je pokročilá metoda analýzy her s flexibilními možnostmi doladění každého kroku vyhledávání. Můžete si dokonce vybrat různé motory pro každou fázi hry.

Značky analýzy vám umožní označit vybrané pozice pro pozdější automatickou analýzu.

Interaktivní analýza vám umožní pracovat s motorem, umožnit mu analyzovat polohu a poté jej ve své analýze vést, aniž by zapomněla na své závěry.

Background Analysis je nejúčinnějším nástrojem pro analýzu polohy v rozsáhlém arzenálu Chess Assistant. Analýza probíhá na pozadí, což vám umožní pokračovat v práci v Chess Assistant během analýzy. Pokud narazíte na zajímavou pozici, jednoduše ji pošlete na analýzu v pozadí, zatímco budete pokračovat ve své vlastní analýze.

Analýza na pozadí může být rozdělena mezi dva nebo více procesorů na stejném počítači nebo distribuována automaticky do několika počítačů v síti.

Tablebase analýza vám dává přesné vyhodnocení koncových her s 3-6 kusové (tablebases vyžadované).

Databáze vyhledávání - standardní vyhledávání a CQL

Standardní vyhledávání. Pokud jde o vyhledávání, nenajdete mocnější systém než Chess Assistant. Nabízí všechny typy standardních vyhledávání, která byste očekávali od šachové databáze:

 • Vyhledávání podle pozice, záhlaví, manévrů, materiálu, komentářů atd.
 • Vyhledávání novinek
 • Rozšířené vyhledávání se současnou specifikací materiálu ve 12 regionech na desce

Můžete prohledávat více databází a vyhledávání je možné uložit, což vám umožní je znovu spustit později. Program také sleduje vaše nejnovější vyhledávání, takže je můžete rychle upravit a znovu vyhledat.

CQL (Chess Query Language) . CQL je prostě nejsilnější vyhledávací metoda, která je v současné době k dispozici pro šachové databáze. Pokud jste někdy narazili na omezení standardních metod vyhledávání, CQL je pro vás. Mastering Chess Assistant's CQL vám umožňuje provádět vyhledávání, o kterých byste mohli jen snít s jakýmkoli jiným systémem šachové databáze.

Složené vyhledávání vám umožňuje ukládat a organizovat vaše dotazy CQL do hierarchické struktury, dát jim popisná jména a nastavit diagram typické pozice. To vám umožní vytvořit knihovnu užitečných vyhledávacích kritérií.

Databáze a Prémium Game Service

Šachový asistent 21 obsahuje dvě databáze celkem 7 555 milionů her:
- databáze HugeBase (k 1. listopadu 2010) - 6,95 milionů her
- korespondenční databáze - 596 000+ her.

Prémiová game service: předplatné úplných aktualizací databáze s hrami od 1. prosinci 2020 do 31. prosince 2021 ve formátech Chess Assistant a PGN (podporované Fritzem, ChessBase a Akváriem).

 • Přihlaste se k odběru a získejte každý týden nové hry prostřednictvím Internetu pomocí Chess Assistant 21
 • Získejte plnou verzi databáze bez duplicitních her.

Klasifikátory - organizujte svá šachová data

Databáze šachových her je poměrně těžkopádná sbírka dat. Můžete samozřejmě třídit hry, hledat atd., Ale to vše je dočasné.

Při příštím otevření databáze uvidíte stejný seznam her bez užitečné struktury. Pokud chcete vyhledávání opakovat, musíte od začátku zadat všechna kritéria vyhledávání a poté znovu hledat.

Klasifikátory umožňují organizovat vaše šachová data do vnořených složek stejným způsobem, jako organizujete pevný disk do složek. Každá složka v klasifikátoru může obsahovat:

 • Ikona . Ikona slouží jako připomenutí pro data obsažená ve složce.
 • Text . Textový popis složky.
 • Pozice . Může to být například kritická pozice ze zahájení.
 • Jakákoli vyhledávací kritéria, která umožňují automatickou klasifikaci her pouhým kliknutím myši. Toto je samozřejmě velmi výkonná funkce. Příkladem je klasifikátor pro koncovky (pěšcové koncovky, věžové koncovky atd.). Kdykoli aktualizujete databázi, vše, co musíte udělat, je obnovit hledání, aby se klasifikovaly koncovky, které se vyskytují v nových hrách.
 • Seznam her. Hry mohou být zařazeny do seznamu ručně nebo automaticky na základě vyhledávacích kritérií.
 • Šachový strom. Šachové stromy můžete ukládat do složky klasifikátoru. Mohly by to být například výsledky podrobné analýzy pro variantu zahájení, zatímco v anotaci hry jsou uvedeny pouze nejdůležitější variace.
 • Další klasifikátor umožňující prakticky neomezenou flexibilitu ve struktuře klasifikátorů.
 • Multimediální informace : obrázky, zvuk a video.

Šachové stromy - zůstaňte v obraze

Šachový asistent nejmodernější šachové stromy:
 • Transpozice jsou detekovány automaticky
 • Nové stromy lze vytvořit z libovolné kolekce her
 • Jsou zobrazeny podrobné informace o pozicích: Hodnocení lidí, počítačová hodnocení a různé statistiky
 • Hry lze anotovat automaticky na základě informací ve stromu.

Herní anotace a globální anotace

Chess Assistant podporuje všechny typy anotací her, od jednoduchého textu po multimediální obsah:

 • Přidávání a správa variant (propagace atd.).
 • Výkonný editor anotací usnadňuje přidání symbolů Chess Informant, hodnocení motoru a verbální komentář.
 • Přiřaďte vizuální styly k pohybům tak, aby vynikly v zápisu. Můžete hledat hry na základě stylů.
 • K klasifikování důležitých her nebo instruktážních pozic použijte některou z 30 standardních tříd. Stejná hra může patřit do několika tříd (např. Tactics a Kingside). Hledejte hry patřící do konkrétních tříd.
 • Uspořádejte hry pomocí flexibilního, uživatelsky definovaného klasifikátoru stylu Průzkumníka Windows.
 • Zobrazte grafiku desky a vložte diagramy ve vybraném bodě notace.
 • K pohybům můžete přidat multimediální anotace (obrázky, video a zvuk).
 • Referenční hry lze vkládat z databáze a informace o koncových hrách z tabulkových základen. To vše lze provést ručně nebo pomocí kterékoli z automatických metod analýzy her.

Jako užitečné jsou anotace hry, mají jednu nevýhodu: jsou vázány na konkrétní hru. Když narazíte na stejnou pozici v jiné hře, jak byste chtěli získat připomenutí: Hej, tuhle pozici už jste anotovali dříve! “No, v Chess Assistant můžete anotovat stromy a anotace stromů jsou„ globální “, což znamená že se zobrazí vždy, když se objeví stejná pozice - ve všech databázích.

Lomonosov tablebases

Lomonosov tablebases vám umožní určit, zda jakákoli pozice se 7 nebo méně figurkami vede k remíze nebo může být vyhrána na obou stranách - se 100% jistotou .

Pokud lze hru vyhrát, je zobrazena cesta s nejmenším počtem tahů do konce této variace, vzhledem k tomu, že oba hráči umožňují nejlepší možné tahy. Pokud prohrávající hráč provede suboptimální tah, prohraje dříve a program ukáže novou optimální cestu.

Další informace o Lomonosov tablebases

Funkce hraní

Pokud si chcete zahrát šachovy proti počítači, Chess Assistant nabízí celou řadu motorů a možností:

 • Široký výběr ovládacích prvků času a dalších možností hraní
 • Včetně hendikepového motoru (Dragon)
 • Podpora desky DGT s hlasovým oznamováním pohybů
 • Výkonný editor úvodních knih vám umožňuje přizpůsobit výběr šachového motoru vašim potřebám.

Kompatibilita databáze: Chessbase a Chess Assistant

Chess Assistant podporuje všechny nejoblíbenější formáty šachové databáze, což znamená, že vaši současnou databázi lze s největší pravděpodobností použít v Chess Assistant:

 • Chess Assistant vlastní efektivní databázový formát (CDP)
 • Chessbase (CBH, readonly)
 • PGN (Portable Game Notation)
 • EPD (Extended Description Description)

Volitelně můžete otevírat a ukládat databáze ve formátu Zip, abyste ušetřili místo a pohodlně odesílali a přijímali databáze e-mailem.

Silná podpora šachových motorů

Šachový asistent je kompatibilní s nejmodernějšími komerčními a bezplatnými šachovými motory. Podporuje celou řadu protokolů pro komunikaci s šachovými motory, jako jsou UCI, UCI2, WinBoard a MCS. To znamená, že Chess Assistant vám dává bezkonkurenční výběr šachových motorů pro analýzu a hru.

 • Podpora všech populárních motorů
 • Podpora Winboard - jsou zahrnuty Ruffian a Crafty, vestavěná podpora pro více než 50 dalších, dostupná zdarma ke stažení
 • Stovky šachových motorů z čeho vybírat, včetně specializovaných partnerských řešitelů. Většina z nich je k dispozici ke stažení zdarma
 • Automatické zpracování testovací sady s komplexními funkcemi hlášení.

Kurzy Chess King LEARN

Chess Assistant 21 přichází s 3měsíčním přístupem ke všem kurzům dostupným na stránce learn.chessking.com .

Jak aktivovat předplatné Chess King Learn

Tato kolekce se skládá z 60 kurzů jsou k dispozici v 9 evropských jazycích, řazené podle kategorie a úroveň obtížnosti a zahrnuje takové skvosty, jako Šachová taktika pro začátečníky 2.0 , Šachy: od začátečníků až po klubového hráčestrategie šachu, série střední hry, několik kurzů od CT-ART a Šachové taktiky v zahájenía další.

Dokumentace a aktualizace

Příručky

Sergey Rublevsky, ruský šachový šampion: „Chess Assistant používám s velkým potěšením již více než 10 let.“

Jazykové verze: K dispozici jsou anglická, španělská, německá, francouzská a italská verze.

Systémové požadavky: PC, 256 MB RAM, 4 GB volného místa na disku, Windows 10/8/7 / XP / Vista, připojení k internetu během instalace a přístup k tabulkám stolů Lomonosov.

Datum vydání 2020