Vyhrajte s Caro-Kann

Caro-Kann je mezi šachovými zahájeními vzácné zvíře. Je sice respektováno jako solidní a bezpečný způsob zahájení hry, ale zároveň se vyhýbá symetrii nebo zjednodušení. To umožňuje černému mnoho způsobů, jak udržet hru nevyrovnanou a hrát na výhru. Dva norští odborníci na zahájení nabízejí soubor možností, které tuto flexibilitu plně využívají. V hlavní linii máte na výběr mezi systémy 4...Bf5 a 5...exf6 - oba však striktně v moderní dynamické podobě! V té druhé je Hansen přední světovou autoritou, která má bohaté zkušenosti, aby vysvětlila typické chyby, jichž se bílý dopouští, když čelí této záludné linii. Studiem jeho materiálů získáte v tomto rychle se vyvíjejícím systému značný náskok. Například kritická zlepšení oproti hře Duda-Carlsen v roce 2020 byla v Hansenových souborech již o dva roky dříve.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Gambit
550,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Vyhrajte s Caro-Kann

WIN WITH THE CARO-KANN

Caro-Kann je mezi šachovými zahájeními vzácné zvíře. Je sice respektováno jako solidní a bezpečný způsob zahájení hry, ale zároveň se vyhýbá symetrii nebo zjednodušení. To umožňuje černému mnoho způsobů, jak udržet hru nevyrovnanou a hrát na výhru.

Dva norští odborníci na zahájení nabízejí soubor možností, které tuto flexibilitu plně využívají. V hlavní linii máte na výběr mezi systémy 4...Bf5 a 5...exf6 - oba však striktně v moderní dynamické podobě! V té druhé je Hansen přední světovou autoritou, která má bohaté zkušenosti, aby vysvětlila typické chyby, jichž se bílý dopouští, když čelí této záludné linii. Studiem jeho materiálů získáte v tomto rychle se vyvíjejícím systému značný náskok. Například kritická zlepšení oproti hře Duda-Carlsen v roce 2020 byla v Hansenových souborech již o dva roky dříve.

Další doporučené systémy pro černého jsou rovněž agresivní a do značné míry "Caro-Kann 21. století". Je to 3...c5 proti postupu, na který je Hansen rovněž vynikajícím specialistou. Na Panovův útok odpovídá linií ...g6 - strategicky ideální a v dnešní době podpořenou úžasnou moderní počítačovou analýzou. Proti dvěma jezdcům se nám nabízí možnost ...exf6 i postup ...Bg4. Repertoár je doplněn dobrými rozumnými doporučeními proti téměř všem dalším myslitelným tahům, které může bílý na Caro-Kanna vrhnout. Tato mimořádně aktuální kniha má inovativní strukturu s "lekcemi", modelovými hrami a teoretickými "lupami".

Sverre Johnsen je šachový analytik, výzkumník, organizátor, trenér a spisovatel z Norska. Je autorem nebo spoluautorem několika úspěšných knih o gambitu: Vítězný šachový repertoár - nové rozšířené vydání s Aaronem Summerscalem; Ruy Lopez: průvodce pro černé s Leifem Johannessenem; Vyhrajte s londýnským systémem s Vlatko Kovačevićem; Vyhrajte s holandským Stonewallem s Ivarem Bernem a Simenem Agdesteinem.

Z Norska pochází také velmistr Torbjørn Ringdal Hansen. Je jedním ze zakladatelů šachového maloobchodu Sjakkhuset a pracuje na plný úvazek jako šachový trenér. Byl prvním trenérem Magnuse Carlsena (v roce 1999) a spolupracoval s dalšími třemi hráči, kteří se stali velmistry.

 

rozměr (248 mm x 172 mm)

 

Autor Sverre Johnsen
Autor Torbjorn Ringdal Hansen
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Datum vydání 2021
Počet stran 240