Emanuel Lasker - Psycholog na trůně

Kniha se věnuje životu a šachové tvorbě druhého mistra světa Emanuela Laskera, který vládl šachového světu celých 27 let, což je dodnes nepřekonaný rekord. Kromě partií, povídání o Laskerových turnajích a zápasech a mnoha diagramů se dozvíte také o Laskerově nešachovém životě.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
250,00 Kč
Dostupnost: 4 je skladem

šachová kniha: Emanuel Lasker - Psycholog na trůně

Šachová kniha se věnuje životu a šachové tvorbě druhého mistra světa Emanuela Laskera, který vládl šachového světu celých 27 let, což je dodnes nepřekonaný rekord. Kromě partií, povídání o Laskerových turnajích a zápasech a mnoha diagramů se dozvíte také o Laskerově nešachovém životě.

Obsah:
Život Emanulea Laskera

 1. Šachové začátky
 2. Mistrem světa skoro bez práce
 3. Lasker (ne)potvrzuje světové prvenství
 4. Odvetný zápas se Steinitzem
 5. Souboje s Marshallem a Tarraschem
 6. Petrohrad 1909
 7. Tuhý Schlechter a přiliš agresivní Janowski
 8. Petrohrad 1914
 9. První světová válka a veliký souboj s Capablancou
 10. New York 1924
 11. Neudolatelný Lasker
 12. Lasker psycholog

Vybrané partie Emanuela Laskera
Nekomentované partie
Potrénuje s Laskerem
Turnajový seznam Emanuela Laskera
Zápasový seznam Emanuela Laskera
Literatura a prameny

Autor David Kaňovský
Vazba Paperback
Jazyk Česky
Datum vydání 2018
Počet stran 157
Autor David Kaňovský

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Robert Fischer a Boris Spasskij

Držíte v rukou druhou knihu z edice Velikáni světového šachu. Tentokrát jsme se zaměřili na tvorbu legendárního amerického velmistra Roberta Fischera, jehož přínos světovému šachu je tak obrovský, že se někdy zapomíná na jeho velkého soupeře Borise Spasského. Abychom tuto "nespravedlnost" trochu napravili, zařadili jsme i jeho do této publikace.
250,00 Kč

Pěšcovky

Šachové partie se často rozhoduje v samostatném závěru, v koncovce. Každý šachista by měl ovládat základní teoretické pozice této části boje a vizitkou silných hráčů bývá právě dobrá technika hraní koncovek.
299,00 Kč

Útok na malou rošádu - Typické oběti na sloupci h

Útok na krále je nejpřirozenějším strategickým plánem, který můžeme najít v partiích velmistrů, ale také i méně pokročilých hráčů. V této příručce se můžete seznámit s různými oběťmi materiálu na sloupci h. Tyto kombinace jsou typické a často využívané při útoku na rošádové postavení. Zkušenější hráči je tedy nejspíše budou znát, ale mohou si je zopakovat a zároveň procvičit propočet. Nejprve je uvedeno 60 instruktivních příkladů, na které navazuje 256 cvičných pozic. Jejich řešení by mělo přispět k zapamatování si těchto typických obětí a k jejich lepšímu nacházení a využití ve vlastních partiích.
150,00 Kč