Klidná síla - Pepa Obšivač

Pepa Obšívač se narodil 2. června 1968. Celý život bydlí ve Valašské Bystřici. Zde se také naučil hrát šachy, ale brzy neměl sobě rovného soupeře (oddíl ve Valašské Bystřici byl založen až později). Proto ve svých 14 letech sestoupil z drsných valašských kopců do údolí a stal se členem š.o. v Rožnově pod Radhoštěm. Během dvou let patřil k nejlepším hráčům nejen v Rožnově, ale v celém vsetínském okrese. Získal 1. výkonnostní třídu, což tehdy bylo značkou kvality. Roku 1986 ještě stihl soutěže dorostu. Poprvé startoval v krajském přeboru Severomoravského kraje. Tento kraj patřil ke špičce v mládežnických kategoriích. Ale Pepa se nedal, získal bronzovou medaili a postoupil do Mistrovství ČR, které bylo zároveň kvalifikací do přeboru Československa. Zde už tak úspěšný nebyl a skončil v polovině startovního pole.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
150,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Klidná síla - Pepa Obšivač

Pepa Obšívač se narodil 2. června 1968. Celý život bydlí ve Valašské Bystřici. Zde se také naučil hrát šachy, ale brzy neměl sobě rovného soupeře (oddíl ve Valašské Bystřici byl založen až později).

Proto ve svých 14 letech sestoupil z drsných valašských kopců do údolí a stal se členem š.o. v Rožnově pod Radhoštěm. Během dvou let patřil k nejlepším hráčům nejen v Rožnově, ale v celém vsetínském okrese. Získal 1. výkonnostní třídu, což tehdy bylo značkou kvality.  Roku 1986 ještě stihl soutěže dorostu.
Poprvé startoval v krajském přeboru Severomoravského kraje. Tento kraj patřil ke špičce v mládežnických kategoriích. Ale Pepa se nedal, získal bronzovou medaili a postoupil do Mistrovství ČR, které bylo zároveň kvalifikací do přeboru Československa. Zde už tak úspěšný nebyl a skončil v polovině startovního pole.

Roku 1986 začal studovat VŠ v Brně. Brno bylo tehdy šachově na výši - bohatý klubový život, množství turnajů - to vše pohltilo Pepu natolik, že trošku podcenil studium a první ročník si musel zopakovat. V tétop chvíli se projevila Pepova zodpovědnost a cílevědomost a další komplikace ve studiu už nepřipustil. To ale neznamená, že by se vzdal šachu - na podzim 1987 vyhrává B - skupinu Gargulákova memoriálu se 100% ziskem, v červenci 1988 plní normu KM na turnaji v Přerově a v srpnu 1988 dělí 6.místo mezi 148 učastníky velkého mezinárodního turnaje v Šumperku....

 

Kniha obsahuje 40. partií včetně komentářů, tabulku výsledků, 7 fotografií

Rozměr A6

Autor Biolek Richard ml
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 32
Datum vydání 2018
Číslo vydání I. vydání