Komodo 8 (download)

Komodo je šachový program, který je odlišný od ostatních. Komodo často vidí hlouběji než ostatní...
Výrobce: ChessBase
Dostupnost: 1 je skladem
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
*
2 200,00 Kč
2 160,00 Kč

Komodo 8 (download)

Komodo je šachový program, který se od ostatních liší. Jeho vyhledávání využívá ve větší míře než kterýkoli jiný špičkový vyhledávač rozšíření, díky čemuž Komodo často vidí hlouběji než ostatní, i když zobrazuje o něco menší hloubku vyhledávání. Hodnocení se od svých hlavních soupeřů liší tím, že představuje směs jak automatického ladění, tak úsudku velmistra a počítačového experta (Larry Kaufman). Plně automatizovaná hodnocení jsou zatížena poměrně velkou výběrovou chybou a použití určitého šachového úsudku je přínosné jak z hlediska výsledků, tak z hlediska přiměřenosti uváděných hodnocení.
Komodo je známé především vynikající poziční hrou. Samozřejmě patří také mezi několik málo nejlepších motorů v taktické síle, ale programátoři nebyli ochotni obětovat poziční hru jen proto, aby dosáhli lepších výsledků v taktických úlohách. Všechny dobré motory jsou po taktické stránce mnohem silnější než kterýkoli lidský hráč, ale pokud jde o poziční úsudek, špičkoví velmistři jsou stále lepší. Proto má smysl klást důraz spíše na poziční hru než na taktické dovednosti; je lepší zlepšit svou nejslabší stránku než jen dále zlepšovat nejsilnější vlastnost.
Komodo je obzvláště užitečné pro analýzu zahájení, protože jeho programátor, velmistr, vždy dbal na to, aby se hodnocení programu obecně shodovala s přijatou teorií. Komodo také vyniká v hodnocení pozic s materiální nerovnováhou, které zvládá správněji než ostatní špičkové motory. Koncovka programu Komodo byla vylepšena použitím tabulkových základen Syzygy, které poskytují pouze nejnutnější informace, aby se ušetřil čas a paměť. Samozřejmě lze stále používat i Nalimovovy tabulkové báze
Další jedinečnou vlastností systému Komodo je jeho vynikající výkon při použití osmi a více jader. Není pochyb o tom, že Komodo 8 bude nejlépe hodnoceným komerčním šachovým motorem na většině hodnotících listin.

Obsahuje:

  • Komodo 8 engine může podporovat až 64 procesorových jader a 16 GB hash paměti.
  • Nové 64bitové programové rozhraní Deep Fritz (+ 32bitové programové rozhraní)
  • Online přístup do největší světové analytické databáze "Let's Check" s více než 200 miliony rozsáhle analyzovaných pozic**.
  • Přístup ke cloudu motoru ChessBase
  • Prémiové členství na Playchess.com (6 měsíců)
  • Databáze s více než 1,5 milionu partií atd.

Systémové požadavky

Minimum: Pentium III 1 GHz, 2 GB RAM, Windows Vista, XP (Service Pack 3), 7/8, DirectX9, 256 MB graphics card, DVD-ROM drive, Windows Media Player 9 and Internet access for program activation, access to Playchess.com, Let’s Check and program updates. Recommended: PC Intel i7 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 8.1, DirectX10, 512 MB graphics card, 100% DirectX10-compatible sound card, Windows Media Player 11, DVD-ROM drive and Internet access for program activation, access to Playchess.com, Let's Check and program updates. *Syzygy tablebases not included

 *Syzygy tablebases not included
**Access to “Let’s Check” until December 31, 2016

 

Produktová hesla