ChessBase

Pevná skála s Dámskou Indickou

Indická obrana je dobře známé zahájení pro černé, které je na nejvyšší úrovni populární a rozšířené již více než sto let. Má pověst solidní a v 70. letech ji jako hlavní zbraň proti 1.d4 používalo mnoho silných hráčů, včetně bývalého mistra světa Anatolije Karpova. Zahájení jako Dámská indická se nikdy nevyvrátí a lze je používat po celou šachovou kariéru. Osobně jsem měl s dámskou indickou skvělé výsledky a nadále ji často používám.
Od 922,00 Kč

Ostrá archangelská varianta v Ruy Lopezovi

Skvělí hráči mají v zahájení vždy své vlastní úspěšné varianty. Jednou z nich je Sharpova archangelská varianta, která vzniká po 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.O-O b5 6.Bb3 s následným Bb7 a/nebo Bc5. Je to jedna z nejsilnějších zahajovacích zbraní skvělých hráčů, jako jsou Magnus Carlsen a Fabiano Caruana. Tato varianta je velmi bohatá, protože je možné ji hrát třemi různými způsoby; to znamená, že je pro soupeře mnohem obtížnější se na ni připravit. Autor ukáže modelové partie, aby zdůraznil nápady a linie, které tato variace nabízí. Místo učení tahů nazpaměť vám koncepty a nápady dodají jistotu, že budete moci hrát zahájení proti soupeřům všech úrovní.
Od 915,00 Kč

Zvládněte Sicilský Kalašnikov

Černý ochotně činí dlouhodobé strategické ústupky, ale na oplátku nutí bílého ztrácet drahocenný čas vývojem. Toto všestranné zahájení zaujme milovníky dynamické hry a zároveň nabízí solidní strategický základ. Seznámíte se s klíčovými myšlenkami a rozhodujícími strategickými plány, takže se budete cítit pohodlněji při procházení ostrých linií. Toto zahájení, které v roce 1834 představil jeden z nejlepších hráčů své doby - Charles de La Bourdonnais, obstálo ve zkoušce času a je stále využíváno na nejvyšší úrovni špičkovými hráči. Mezi novodobými hrdiny tohoto zahájení najdete Teimoura Radžabova, Alexeje Širova a v poslední době Parhama Maghsoodlooa a Hikaru Nakamuru,
Od 890,00 Kč

Odkrytí antisiciliánů! Dynamický velmistrovský repertoár proti 1.e4 Vol.3

Kdo to nezažil? Jste připraveni na napínavou partii v otevřené Najdorfově sicilské a najednou váš soupeř položí na šachovnici jednu ze zdánlivě nesčetných vedlejších variant - aby se vyhnul hlavní Najdorfově variantě. Měli byste být frustrovaní? Rozhodně ne! Tento Fritztrainer vám nabízí perfektní doplněk ke každému repertoáru sicilské nebo Najdorfovy a pokrývá všechny menší varianty, které se bílý pokusil vyhnout otevřené sicilské. Pokud již máte oba Fritztrainery pokrývající sicilskou Najdorf po 5... a6, máte k dispozici kompletní a bezproblémový velmistrovský repertoár proti 1. e4!
Od 1 010,00 Kč

Posilněte svou obranu

Každý šachista rád útočí. Každý šachista rád vyvíjí tlak na soupeře. Když se však karta obrátí a my se staneme terčem útoku, můžeme se cítit nepříjemně, úzkostně a nejistě. Přesto můžeme zachránit neuvěřitelné množství obranných pozic, pokud známe techniky a pravidla šachu. Mezinárodní mistr Harald Schneider-Zinner se jako dlouholetý trenér rakouského národního družstva žen a certifikovaný psychologický trenér dělí o své zkušenosti a znalosti s cílem posílit vaši šachovou odolnost. Předvádí řadu metod a obranných nápadů a dává spoustu psychologických rad. Podrobně probírá témata jako "pocit nebezpečí"; "duchové"; "záchranná brzda"; "trend"; "dál a dál"; a mnoho dalších inovativních přístupů. Po prostudování se možná i vy zařadíte mezi šachisty, kteří dokáží klást úžasný odpor i ve špatných pozicích a přivádět útočníka k zoufalství!
Od 880,00 Kč

Repertoár proti odmítnutému dámskému gambitu s 4.Bg5

Odmítnutý dámský gambit (QGD) je velmi oblíbené zahájení pro hráče všech úrovní, od úplných začátečníků až po mistry světa. Toto zahájení, známé tím, že dává solidní pozici, hraje mnoho hráčů černými, nicméně věci nejsou tak jednoduché, jak se zdají být. S důrazem na 4.Bg5, což byla stará hlavní linie hraná na nejvyšší úrovni od zápasu o titul mistra světa ve dvacátých letech minulého století, odhalíme mnoho nových nápadů.
Od 935,00 Kč

Trénink kalkulace - Vylepšete svou hru!

Vyzýváme všechny ambiciózní hráče, kteří se chtějí zdokonalit ve svých výpočetních dovednostech! V knize Calculation Training - Sharpen Your Game! bylo vybráno celkem 73 příkladů, z nichž naprostá většina obsahuje více otázek, a více než 160 otázek různé obtížnosti. Kurz začíná několika relativně jednoduchými taktickými úlohami (max. 1-2 tahy), které obsahují známé taktické motivy probírané v dřívějších videokurzech série Kalkulační trénink. Poté se však úroveň obtížnosti zvyšuje! Krátké forsírované varianty je třeba vypočítat velmi přesně a vyvrátit chyby soupeře. Ve hře ''Spot the Weakness'' pomáhá nejprve určit, na který konkrétní bod je třeba se zaměřit, a teprve poté se věnovat konkrétním tahům. V oddílech ''Obrana'' a ''Hlavolamy'' budete potřebovat trochu více času, abyste dospěli ke správnému závěru, protože ani někteří z nejlepších světových hráčů nedokázali splnit svůj úkol!
Od 880,00 Kč

Věčně zelený Filidor

Obrana Philidor má dlouhou historii. Když se objevila poprvé, v době, kdy teorie (téměř) neexistovala, takticky nadaní hráči často uspěli s brzkým (a pochybným) tahem ...f5 (3...f5). Další podezřelá linie (3...exd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 g6) vzniká, když černý bere na d4 a fianchettuje svého krále-střelce. Antošin (3...exd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Be7 6.Bc4 0-0) je naopak spolehlivější. Navzdory svému pasivnímu vzhledu může vést k živým partiím, zejména pokud bílý dlouho rošáduje. Daleko populárnější Hanhamova varianta (3...Nf6 4.Nc3 Nbd7 5.Bc4 Be7) však zůstává nejsolidnějším rozestavením černého.
Od 1 010,00 Kč

Vylepšete své figurky - vítězný systém, který potřebujete znát

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zlepšit své šachové chápání, je vědět, kam patří vaše figury a jak se přizpůsobit, když se situace na šachovnici změní. Když neexistuje žádná vynucená taktika, je třeba formulovat plán, co dělat. Místo hledání výhry nebo výhody je často snazší určit figuru, která může zlepšit svou pozici a funkci. I vylepšení nejhorší figurky je jednoduchý koncept, který se vyhne nejistotě v hodnocení. A od koho jiného se učit, než od jednoho z nejlepších trenérů na světě? RB Ramesh vyškolil tisíce šachistů včetně těch nejlepších na světě.
Od 1 010,00 Kč

Základy šachového zahájení

Zahájení se může zdát skličující, vždyť co byste si měli přečíst nebo sledovat, když je k dispozici tolik materiálů o zahájení? No, můžete začít s tímto programem, protože vás naučím vše o základech, které se týkají prakticky každého zahájení! Chtěli jste se někdy naučit zahájení, aniž byste se museli učit nazpaměť jednu variantu za druhou? Chcete jen pochopit, proč děláte tahy, které děláte?
Od 750,00 Kč