Legendy českého a slovenského šachu

Kniha pojednává o nejlepších českých a slovenských hráčích historie. Český i slovenský šach má dlouhou historii, která by zasloužila podrobnou publikaci. My jsme se zaměřili na nejvýraznější postavy - ty reprezentanty, kteří nás proslavili po celém světě. Motivem k vzniku knihy byla i smutná skutečnost, že naše současná mládež tyto borce prakticky nezná! Každá z dále uvedených osobností by samozřejmě zasloužila samostatnou publikaci a mnozí ji i mají - viz doporučená literatura. Pokud jsme chtěli všechny představit v jedné knize, museli jsme přistoupit na kompromis - každý z uvedených hráčů a hráček je představen krátkým medailonkem a dvěma partiemi (korespondenční hráči jen jednou).
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
€10,15
Dostupnost: 2 je skladem

Legendy českého a slovenského šachu

Kniha pojednává o nejlepších českých a slovenských hráčích historie. Český i slovenský šach má dlouhou historii, která by zasloužila podrobnou publikaci. My jsme se zaměřili na nejvýraznější postavy - ty reprezentanty, kteří nás proslavili po celém světě. Motivem k vzniku knihy byla i smutná skutečnost, že naše současná mládež tyto borce prakticky nezná!

Každá z dále uvedených osobností by samozřejmě zasloužila samostatnou publikaci a mnozí ji i mají - viz doporučená literatura. Pokud jsme chtěli všechny představit v jedné knize, museli jsme přistoupit na kompromis - každý z uvedených hráčů a hráček je představen krátkým medailonkem a dvěma partiemi (korespondenční hráči jen jednou).

Nechtěli jsme opomenout i naše proslulé skladatele, proto v knize najdete i 102 krásných úloh a studií. Určitě si je můžete zkusit i vyřešit, ale jednoduché to nebude! Je nutné si uvědomit, že každá z šachových partií vzniká v rukou zkušeného mistra několik hodin (někdy i desítky hodin), a proto i jejich řešení vyžaduje trpělivost. Pokud některou úlohu nevyřešíte, netrapte se tím a jen se pokochojte šachovou krásou.

Ještě k výběru hráčů a skladatelů - kritériem byly zejména úspěchy na mezinárodních kolbištích, respektive mezinárodní proslulost. Určitě by knihu bylo možné rozšířit o další jména, proto se všem v naší knize neuvedeným omlouvám a v žádném případě nezpochybňuji  jejich mistrovství. 

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Autor Vokáč Marek
Vazba Paperback
Jazyk Česky
Počet stran 120
Datum vydání 2019
Číslo vydání I. vydání