Reti: Move by Move

Tato kniha zkoumá to, co by se dalo označit jako "čisté" otevření Rétiho. Bílý začíná 1 Nf3 a na 1...d5 hodlá reagovat "Rétiho" odpovědí 2 c4. Jednou z hlavních výhod hraní těchto systémů je, že se mnohem více spoléhají na obecné strategické porozumění než na memorování. To však neznamená, že černému nejsou kladeny obtížné problémy k řešení. V moderní éře se o tyto linie zasazovali především Vladimir Kramnik a Lev Aronjan. Oba tito hráči svými složitými systémy často kladli svým elitním soupeřům velmi obtížné problémy.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
550,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

The Réti: Move by Move

Tato šachová kniha zkoumá to, co by se dalo označit jako "čisté" zahájení Rétiho. Bílý začíná 1 Nf3 a na 1...d5 hodlá reagovat "Rétiho" odpovědí 2 c4. Jednou z hlavních výhod hraní těchto systémů je, že se mnohem více spoléhají na obecné strategické porozumění než na memorování. To však neznamená, že černému nejsou kladeny obtížné problémy k řešení. V moderní éře se o tyto linie zasazovali především Vladimir Kramnik a Lev Aronjan. Oba tito hráči svými složitými systémy často kladli svým elitním soupeřům velmi obtížné problémy.

Tato série poskytuje ideální platformu pro studium šachových zahájení. Formát Tah po tahu, který neustále vyzývá čtenáře k zodpovězení zjišťovacích otázek v průběhu celé knihy, výrazně podporuje učení a procvičování důležitých dovedností stejně jako tradiční osvojování znalostí o zahájeních. Pečlivě vybrané otázky a odpovědi jsou navrženy tak, aby vás udržely v aktivním zapojení a umožnily vám sledovat váš pokrok při učení. Jedná se o vynikající způsob, jak se naučit jakékoliv šachové zahájení a zároveň zlepšit své obecné šachové dovednosti a znalosti.

Základní návod a trénink v Rétiho zahájení
Analýza všech klíčových variant
Využívá ideální Q+A přístup ke studiu šachu

Autor

Sam Collins je mezinárodní mistr se dvěma velmistrovskými normami a bývalý mistr Irska a Japonska. Reprezentoval Irsko na sedmi olympiádách a v roce 2002 získal v Bledu individuální zlatou medaili. Má bohaté zkušenosti s výukou a psaním a je autorem mnoha knih, DVD a článků o šachu v časopisech.

 

Autor Sam Collins
Vazba Paperback
Datum vydání 2020
Počet stran 287