Skandinávská

Základem knih First Steps jsou pečlivě vybrané naučné hry, které přesně ukazují, čeho se obě strany snaží dosáhnout. Je zde dostatek teorie, aby se zlepšující se hráč mohl s otevřením seznámit, aniž by se cítil zahlcen. Pokud se chcete seznámit s novým zahájením, jsou První kroky ideálním začátkem.
dodací lhůta : 3-5 dní
Výrobce: Everyman
€18,14
Dostupnost: 2 je skladem

First Steps: The Scandinavian


Skandinávská obrana (známá také jako centrální protiobrana) nastává, když černý odpoví na bílé 1 e4 pomocí 1 ... d5 a okamžitě kontruje v centru. Bílý vždy pokračuje 2 exd5, kdy černý může volit mezi dvěma systémy, z nichž oba jsou popsány v této knize. Za prvé 2 ... Qxd5, které sice okamžitě získává pěšce zpět, ale vystavuje černou dámu na počátku hry - což je prvek, který komplikuje hru oběma hráčům. Za druhé 2 ... Nf6, které vybízí bílého k riskantnímu pokusu o udržení pěšce d5. Pokud se bílý vydá touto cestou, může se snadno rozvinout složitý taktický boj.

First Steps  je nová úvodní série, která je ideální pro zlepšující se hráče, kteří chtějí jednoduché a přímočaré vysvětlení. First Steps klade důraz na:

  • základní principy
  • základní strategie
  • klíčové triky a pasti

Základem knih First Steps jsou pečlivě vybrané instruktivní partie, které přesně ukazují, čeho se obě strany snaží dosáhnout. Je zde dostatek teorie, aby se zlepšující se hráč mohl s otevřením seznámit, aniž by se cítil zahlcen. Pokud se chcete věnovat novému zahájení, jsou First Steps ideálním začátkem.

Vazba Paperback
Počet stran 240
Autor Cyrus Lakdawala
Datum vydání 2017