Garry Kasparov on Fischer: My Great Predecessors part 4

V knize "Moji velcí předchůdci" se setkávají dvě největší jména šachové historie. Autor, Garry Kasparov, je světovou jedničkou a podle všeobecného mínění nejlepším hráčem všech dob. Autor knihy, Bobby Fischer, je jediným Američanem, který se stal mistrem světa, a je pravděpodobně největším přirozeným talentem, jaký kdy svět viděl. 4. díl
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
730,00 Kč
Dostupnost: není skladem

Garry Kasparov on Fischer: Moji velcí předchůdci 4. díl

Garry Kasparov on Fischer: My Great Predecessors part 4

V této knize se setkávají dvě největší jména šachové historie. Autor, Garry Kasparov, je světovou jedničkou a podle všeobecného mínění nejlepším hráčem všech dob. Autor knihy, Bobby Fischer, je jediným Američanem, který se stal mistrem světa, a je pravděpodobně největším přirozeným talentem, jaký kdy svět viděl.

V letech 1955-1972 se Fischer víceméně sám postavil síle sovětského šachového impéria a zvítězil. Během této doby dosáhl Fischer ohromujících úspěchů, jaké do té doby nikdo neviděl. Patří k nim vítězství 11:11 v mistrovství USA 1963/64 a vítězství v zápasech (na cestě k mistrovství světa) se skóre 6:0 proti dvěma nejsilnějším hráčům světa, Marku Tajmanovovi a Bentu Larsenovi. Vrcholem Fischerova tažení bylo jeho nezapomenutelné vítězství v zápase v Reykjavíku v roce 1972 proti Borisi Spasskému.

Fischer je téměř stejně známý svým temperamentním chováním mimo šachovnici jako hrou na ní. Na všechny kolem sebe včetně organizátorů turnajů kladl extrémní nároky. Když tyto požadavky nebyly splněny, často odmítal hrát. V zápase se Spasským v roce 1972 musel zasáhnout Henry Kissinger, aby vše urovnal. V roce 1975, kdy měl obhajovat titul proti Anatoliji Karpovovi, se Fischer vůbec nedokázal dohodnout s FIDE (Světovou šachovou federací) na podmínkách a byl z turnaje vyřazen. Poté se šachů víceméně vzdal a hrál pouze jednou, v "odvetném" zápase proti Spasskému v roce 1992.

V této knize, která je nutností pro všechny vážné šachisty, Kasparov důkladně analyzuje Fischerovy největší partie a hodnotí odkaz tohoto velkého amerického génia.

Autor Garri Kasparov
Vazba Paperback
Datum vydání 2020
Počet stran 496