Fritz and Chesster online

Klasika mezi dětskými šachovými programy! Výuka strategického myšlení, chytrý trénink mozku, napínavé soutěžní situace, spousta zábavy a pořádná porce šachových znalostí - to vše a mnohem více je součástí tohoto neobvyklého šachového dobrodružství, které již získalo mnoho mezinárodních ocenění. Tato verze obsahuje aktivační kód pro prohlížečovou verzi na adrese chess-for-children.chessbase.com Doba běhu: 3 roky. Lze odemknout až 3 různé herní účty!
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
Výrobce: ChessBase
490,00 Kč
Dostupnost: 3 je skladem

Fritz and Chesster online

Klasika mezi dětskými šachovými programy! Naučit se strategicky myslet, chytrý trénink mozku, napínavé soutěžní situace, spousta zábavy a pořádná porce šachových znalostí – to vše a ještě mnohem víc je součástí tohoto neobvyklého šachového dobrodružství, které již získalo mnoho mezinárodních ocenění. Tato verze obsahuje aktivační kód pro verzi založenou na prohlížeči na adrese chess-for-children.chessbase.com  
Doba provozu: 3 roky. Lze odemknout až 3 různé herní účty!

Zde se můžete podívat na malé video představující Fritz & Chesster Vol.1

Byla jednou jedna malá země, velmi, velmi malá země. A této velmi malé zemi vládl velmi moudrý král. Ve skutečnosti to byl nejmoudřejší král, jaký kdy byl. A říkalo se mu "Bílý král".

 

Fritz a Chesster nevyučuje šachy obvyklým způsobem. Nepředkládá šachovnici a nevysvětluje, jak se jednotlivé figurky pohybují. Místo toho se zaměřuje na děti, které nikdy v životě nehrály šachy, a učí je základní pravidla v prostředí podobném Sezamové ulici. Děti sledují kreslené příběhy a pohádky a pak interaktivně řeší úkoly.

 

Ó vy, ó vy, ó vy!
Poslouchejte všichni mladí hrdinové dobře
Koho šachová hra nutí:
Aspirující mistři hry
Přijďte a napište sem své jméno
Pak prosím klikněte na pečeť
Svět šachů čeká na váš zápal.

   

Každá figurka a každé pravidlo jsou vysvětleny v dílčí hře, kterou můžete hrát proti počítači. Mnohé z nich jsou na hony vzdálené skutečné šachové hře, ale zároveň dávají dětem plně nahlédnout do někdy skličujících pravidel hry.

Vezměme si například první sekvenci. Mladý princ Fritz musí na chvíli zastoupit svého otce, bílého krále. Společně se svou sestřenicí Biankou se Fritz vydává na cestu po jejich království.

   

Na cestě se k nim připojí veselý instruktor Kalaidoskop, který jim poví vše o království. V každé scéně mohou děti klikat na různé prvky, jako jsou pastičky na myši na obrázku výše, a dějí se legrační věci. To malé uživatele podněcuje k prozkoumávání scenérie.

   

Na své cestě po království se trojice setkává se strašlivým Černým králem, který je vyzve na šachovou partii. Fritz však neumí hrát. Naštěstí se mu podaří naučit se hru během dalšího výletu.

   

První lekce přichází, když vidí dva zápasníky sumo bojovat v ringu. Zápasníci jsou příliš tlustí na to, aby se k sobě přiblížili přímo, a tak se vždy drží alespoň jeden čtverec od sebe. Pohybují se po šachovnici a vzájemně se blokují.

   

Pokud to udělají správně, mohou Fritz a Bianca vytlačit soupeře z hrací plochy. Poté se snaží obsadit židle dříve než soupeř a při této snaze jim program vysvětluje, jak mohou využít "opozice" k přelstění soupeře. Na konci této lekce se děti naučí vše, co potřebují vědět o tahu králem, včetně pojmu opozice.

   

Stejně zábavné je i učení tahů věží. Ve hře podobné pacmanovi se děti učí pohybovat věží a vyhýbat se zajetí nepřátelskými pavouky. K udržení jejich pozornosti slouží zvukové efekty a seznamy s vysokým počtem bodů.

   

 

Tahy střelcem se učíte tak, že odrážíte kuličku od obdélníkového pádla a ničíte záchodové mísy (což malým dětem připadá vtipné). Protože se kulička pohybuje po diagonále, učí se ovládat střelce. Pozor, tyto hry mohou také způsobit určité problémy. Velmi často je začnou hrát rodiče a soutěžit se svými potomky. Může dojít k ošklivým scénám, když se ukáže, jako obvykle, že děti jsou lepší.

 

Systém:
PC/Mac počítač nebo tablet nebo iPad nebo smartphone s přístupem na internet a aktuálním prohlížečem (Chrome, Edge, Safari...).

Datum vydání 2021
Jazyk Anglicky
Systém Windows 10 nebo vyšší
Úroveň Kdokoliv