Trénink Taktiky

Je těžké podcenit význam taktických schopností pro celkovou šachovou zdatnost. Důležité jsou samozřejmě i další prvky, jako je znalost zahájení a pochopení strategie. Je však nepochybné, že 99 % partií je vyhráno nebo prohráno proto, že jeden z hráčů buď přehlédne, nebo přehlédne nějakou taktiku. Zamyslete se nad svými vlastními partiemi a představte si, o kolik byste byli silnější, kdybyste nikdy nepřehlédli nějakou taktickou myšlenku. Dobrou zprávou je, že vaše taktické schopnosti nejsou nějakou geneticky získanou nezměnitelnou vlastností. Taktické schopnosti lze vždy vylepšit pilným tréninkem. Taktické náměty se opakují. Stejná uspořádání figur se objevují znovu a znovu a neustálé studium jemných interakcí mezi silami nevyhnutelně povede k větší ostrosti ve skutečné hře.
Výrobce: Everyman
Dostupnost: 2 je skladem
dodací lhůta : Ihned k odeslání
760,00 Kč

šachová kniha: Trénink Taktiky

Tactical Training

Je těžké podcenit význam taktických schopností pro celkovou šachovou zdatnost. Důležité jsou samozřejmě i další prvky, jako je znalost zahájení a pochopení strategie. Je však nepochybné, že 99 % partií je vyhráno nebo prohráno proto, že jeden z hráčů buď přehlédne, nebo přehlédne nějakou taktiku. Zamyslete se nad svými vlastními partiemi a představte si, o kolik byste byli silnější, kdybyste nikdy nepřehlédli nějakou taktickou myšlenku.

Dobrou zprávou je, že vaše taktické schopnosti nejsou nějakou geneticky získanou nezměnitelnou vlastností. Taktické schopnosti lze vždy vylepšit pilným tréninkem. Taktické náměty se opakují. Stejná uspořádání figur se objevují znovu a znovu a neustálé studium jemných interakcí mezi silami nevyhnutelně povede k větší ostrosti ve skutečné hře.

Zkušený šachový trenér a plodný autor Cyrus Lakdawala v knize Taktický trénink provádí čtenáře mnoha taktickými tématy. Mezi témata patří např:

Šachové vzory.
32 hlavních kombinačních koncepcí.
Četné pozice seřazené podle obtížnosti.


Závěrečná kapitola se věnuje online zápasu z roku 2020 mezi Magnusem Carlsenem a Hikaru Nakamurou, v současnosti dvěma nejlépe hodnocenými hráči v bleskovém šachu, tedy ve formě šachu, kde převažuje taktika.

Specifikace produktů
Autor Cyrus Lakdawala
Vazba Paperback
Datum vydání 2021
Počet stran 494
Produktová hesla