Francouzská: varianta Winawer

Winawer je mezi hráči francouzské obrany velmi oblíbený. Těší se dobré pověsti a dosahuje pozic bohatých na možnosti pro oba hráče. Nabízí černému možnost vstoupit do ostrých, dynamických linií, jako je například notoricky známá variace s otráveným pěšcem, stejně jako do linií, které mají spíše strategický charakter. V této knize vás mistr FIDE Steve Giddins zve, abyste se společně s ním věnovali studiu francouzského zahájení, které hraje již více než 25 let, a jeho mnoha variantám.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
520,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

šachová kniha: Francouzská - varianta Winawer

The French Winawer: Move by Move

Tato série poskytuje ideální platformu pro studium šachových zahájení. Formát "Tah za tahem", který čtenáře neustále vybízí k zodpovídání zjišťovacích otázek, výrazně podporuje učení a procvičování důležitých dovedností stejně jako tradiční osvojování znalostí o zahájeních. Pečlivě vybrané otázky a odpovědi jsou navrženy tak, aby vás udržely v aktivním zapojení a umožnily vám sledovat váš pokrok při učení. Jedná se o vynikající způsob, jak se naučit jakékoliv šachové zahájení a zároveň zlepšit své obecné šachové dovednosti a znalosti.

Winawer je mezi hráči francouzské obrany velmi oblíbený. Těší se solidní pověsti a dosahuje pozic bohatých na možnosti pro oba hráče. Nabízí černému možnost vstoupit do ostrých, dynamických linií, jako je například notoricky známá variace s otráveným pěšcem, stejně jako do linií, které mají spíše strategický charakter. V této knize vás mistr FIDE Steve Giddins zve, abyste se společně s ním věnovali studiu francouzského zahájení, které hraje již více než 25 let, a jeho mnoha variantám. Zkoumá poučné partie, věnuje se nejdůležitějším liniím a poskytuje odpovědi na všechny klíčové otázky.

  • Základní návod a trénink ve francouzském Winaweru
  • Důležité myšlenky vstřebané soustavnou praxí
  • Využívá ideální přístup ke studiu šachu

Ve Winawerově Francouzské okamžitě černým střelec napadne jezdce na Nc3, čímž vytvoří další tlak na e4. To často vede k výměně střelce, čímž vzniká nerovnováha zdvojených pěšců bílého proti výhodě dvou střelců.

 

Autor Steve Giddins
Vazba Paperback
Jazyk Anglicky
Datum vydání 2013
Počet stran 288