Theorie moderního šachu - 4 díl - zavřené hry

Od prvého vydání čtvrtého dílu "Theorie moderního šachu" uplynuly jen tři roky. Přesto však bylo nutno některé oddíly této knihy (Němcovičova indická obrana, Grunfeldova indická obrana a královská indická obrana) od základů přepracovat a v jiných zahájeních provést velmi podstatné změny. Je to dokladem, jak rychle se vyvíjí šachová theorie zvláště na úseku moderních t.zv. zavřených systémů zahájení.....
dodací lhůta : Ihned k odeslání
300,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

Theorie moderního šachu - 4 díl - zavřené hry

Předmluva:
Od prvého vydání čtvrtého dílu "Theorie moderního šachu" uplynuly jen tři roky. Přesto však bylo nutno některé oddíly této knihy (Němcovičova indická obrana, Grunfeldova indická obrana a královská indická obrana) od základů přepracovat a v jiných zahájeních provést velmi podstatné změny. Je to dokladem, jak rychle se vyvíjí šachová theorie zvláště na úseku moderních t.zv. zavřených systémů zahájení.
Většina materiálu, kterým jsem se snažil doplnit a zlepšit i tento díl své knihy, je čerpána ze sovětských turnajů a z mezinárodních vystoupení sovětských representantů. Za poslední léta slavila sovětská šachová škola nové velké triumfy, které dále upevnily neotřesitelné světové prvenství sovětského šachu.

Autor Luděk Pachman
Stav Velmi dobrý
Jazyk Česky
Vazba Pevná
Datum vydání 1953
Vydavatel Orbis, Praha
Obal Chybí
Počet stran 313