Cvičebnice koncovek

Naše kniha není určena začátečníkům a méně pokročilým hráčům, naopak navazuje na mé předchozí dvě knihy - Základní kurz koncovek a Koncovky II. Bez studia minimálně Základního kurzu (případně obdobné učebnice koncovek) nemá moc smyslu se jí zabývat. Kniha je koncipována jako cvičebnice - diagramy jsou nejprve uvedeny bez variant a komentářů, můžete se pokusit je vyřešit. Pokud Vaše úspěšnost nebude aspoň 50%, je opravdu nezbytný návrat k výše uvedeným učebnicím. V knize jsou uvedeny i hůře řešitelné pozice, které se v daném typu koncovek vyskytují a nebylo by vhodné je vynechat. Tyto diagramy jsou označeny hvězdičkou - samozřejmě se můžete pokusi je vyřešit, ale spíše si je jen přehrajte, zanalyzujte a pokuste se je pochopit.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
250,00 Kč
Dostupnost: 3 je skladem

Cvičebnice koncovek

čtyř-šestikamenáče

Kniha je cvičebnicí koncovek - takových, ve kterých je na šachovnici maximálně 6 kamenů. To znamená, kromě králů maximálně další čtyři. Je fascinující, že i s tak malým počtem kamenů může být boj velice složitý a chybují v něm i nejlepší světoví hráči.

Naše kniha není určena začátečníkům a méně pokročilým hráčům
, naopak navazuje na mé předchozí dvě knihy - Základní kurz koncovek a Koncovky II.
Bez studia minimálně Základního kurzu (případně obdobné učebnice koncovek) nemá moc smyslu se jí zabývat.

Kniha je koncipována jako cvičebnice - diagramy jsou nejprve uvedeny bez variant a komentářů, můžete se pokusit je vyřešit. Pokud Vaše úspěšnost nebude  aspoň 50%, je opravdu nezbytný návrat k výše uvedeným učebnicím. V knize jsou uvedeny i hůře řešitelné pozice, které se v daném typu koncovek vyskytují a nebylo by vhodné je vynechat. Tyto diagramy jsou označeny hvězdičkou - samozřejmě se můžete pokusi je vyřešit, ale spíše si je jen přehrajte, zanalyzujte a pokuste se je pochopit. 

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 143
Datum vydání 2021
Číslo vydání I. vydání