Koncovky - základní kurz

Základní kurz koncovek tvoří postavení, které by měl zvládnout mírně pokročilý šachista až po hráče úrovně KM (ELO 2100). Materiál (448 diagramů rozdělených do třinácti kapitol) je řazen od jednodušších příkladů ke složitějším (ty nejtěžší jsou označeny *). Většina kapitol obsahuje i příklasdy cvičné, na závěr je připoojeno 78 pozic na zopakování a prohloubení daného tématu.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
€10,15
Dostupnost: 3 je skladem

Koncovky - základní kurz

Pozice s malým počtem figur jsou mezi šachisty spíš neoblíbené. Většina hráčů soustředí svoji pozornost na zahájení a střední hru - tyto části hry zdánlivě nabízejí zajímavější zápletku. To je pravda jen částečně, vždyť např. koncovky A. Rubinsteina či E. Laskera patří k vrcholným dílům šachového umění.

Koncovky jsou také prubířským kamenem chápání strategie šachu - s minimem figur na šachovnici se výrazně projeví, kdo s nimi umí lépe zacházet.

Většina koncovek rovněž obsahuje spoustu taktickým možností, proto jsou i vhodným tréninkovým materiálem k propočtu variant.

Základní kurz koncovek tvoří postavení, které by měl zvládnout mírně pokročilý šachista až po hráče úrovně KM (ELO 2100).

Materiál (448 diagramů rozdělených do třinácti kapitol) je řazen od jednodušších příkladů ke složitějším (ty nejtěžší jsou označeny *). Většina kapitol obsahuje i příklasdy cvičné, na závěr je připoojeno 78 pozic na zopakování a prohloubení daného tématu.

Autor Biolek Richard ml
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 142
Datum vydání 2018