Koncovky - základní kurz

Základní kurz koncovek tvoří postavení, které by měl zvládnout mírně pokročilý šachista až po hráče úrovně KM (ELO 2100). Materiál (448 diagramů rozdělených do třinácti kapitol) je řazen od jednodušších příkladů ke složitějším (ty nejtěžší jsou označeny *). Většina kapitol obsahuje i příklasdy cvičné, na závěr je připoojeno 78 pozic na zopakování a prohloubení daného tématu.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
250,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Koncovky - základní kurz

Pozice s malým počtem figur jsou mezi šachisty spíš neoblíbené. Většina hráčů soustředí svoji pozornost na zahájení a střední hru - tyto části hry zdánlivě nabízejí zajímavější zápletku. To je pravda jen částečně, vždyť např. koncovky A. Rubinsteina či E. Laskera patří k vrcholným dílům šachového umění.

Koncovky jsou také prubířským kamenem chápání strategie šachu - s minimem figur na šachovnici se výrazně projeví, kdo s nimi umí lépe zacházet.

Většina koncovek rovněž obsahuje spoustu taktickým možností, proto jsou i vhodným tréninkovým materiálem k propočtu variant.

Základní kurz koncovek tvoří postavení, které by měl zvládnout mírně pokročilý šachista až po hráče úrovně KM (ELO 2100).

Materiál (448 diagramů rozdělených do třinácti kapitol) je řazen od jednodušších příkladů ke složitějším (ty nejtěžší jsou označeny *). Většina kapitol obsahuje i příklasdy cvičné, na závěr je připoojeno 78 pozic na zopakování a prohloubení daného tématu.

Autor Biolek Richard ml
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 142
Datum vydání 2018

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Umíš koncovky?

Každý kvalifikovaný šachista ví, že pokud chce šachu porozumět a mít dobré výsledky, je nezbytná dobrá orientace v koncovkách. V koncovkách musí hráč řešit podobně obtížné úkoly jako ve střední hře, každá chyba ale už může být fatální. Právě proto Vám předkládáme sbírku 200 koncovek. První polovinu tvoří pěšcovky. Právě zvládnutí pěšcovek je základem k dalším koncovkám a rozhodně nejsou tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Druhou polovinu tvoří věžovky. Věžovky jsou statisticky nejčastějším druhem koncovek, proto jejich osvojení přináší i sladké plody ve vlastních partiích.
150,00 Kč

Pěšcovky

Šachové partie se často rozhoduje v samostatném závěru, v koncovce. Každý šachista by měl ovládat základní teoretické pozice této části boje a vizitkou silných hráčů bývá právě dobrá technika hraní koncovek.
299,00 Kč

Šachy - Základy taktiky

Kniha je rozdělena na dvě části: První se zabývá elementární taktikou - to znamená základními typy kombinačních úderů, jejich motivy a provedením. Diagramy jsou vždy řazeny od těch jednodušších ke složitějším, na konci každé kapitoly jsou pak příklady k procvičení a nechybí ani závěrečné opakování. Tuto část mohou studovat i méně pokročilí šachisté, a pokud tak učiní svědomitě, výkonnostní růst je nemine. Druhá část knihy je určena již zkušenějším hráčům (řekněme s Elem minimálně 1800), obtížnost je výrazně vyšší! Pojednává o propočtu variant a metodách výběru tahů. I zde se řeší kombinační údery, ale hlavním pučením by měl být zisk správných návyků, jakým způsobem varianty počítat. V této části se počítá se schopností samostatné práce, materiál je vždy vysvětlován na jednom ukázkovém příkladu, vše ostatní už řeší čtenář sám, cvičných příkladů je více než 100.
200,00 Kč