Gambity očima 21. století

V naší nové knize naleznete analýzy čtyř gambitových variant. Nejvíce prostoru je věnováno Evansově gambitu, dále rozebíráme nový postup proti dámskému fianchettu, jednu z variant katalánské varianty dámského gambitu a také zajímavou oběť pěšce v sicilské. S pomocí počítače jsme důkladně rozebrali možnosti obou stran.
Výrobce: Richard Biolek
Dostupnost: 5 je skladem
dodací lhůta : Ihned k odeslání
300,00 Kč

Gambity očima 21. století

V naší nové knize naleznete analýzy čtyř gambitových variant. Nejvíce prostoru je věnováno Evansově gambitu, dále rozebíráme nový postup proti dámskému fianchettu, jednu z variant katalánské varianty dámského gambitu a také zajímavou oběť pěšce v sicilské.
S pomocí počítače jsme důkladně rozebrali možnosti obou stran.
Snažili jsme se o objektivitu, nebylo naším cílem dokázat korektnost (či nekorektnost) dané varianty.

Ačkoliv varianty rozebrány poměrně detailně, nebylo možno věnovat se všem myslitelným odbočkám.
Je třeba si uvědomit, že varianty (zvláště pokud sahají až ke třiceti tahům) v drtivé většině nejsou vynucené. Spíše ilustrují možný vývoj a plány obou stran.
Tři kapitoly jsou doplněny vzorovými partiemi, se kterými je dobré se seznámit.
Kapitola o dámském fianchettu vzorové partie nemá, neboť zde se praxe teprve začíná.

Kniha může pomoci dobře se zorientovat v daných variantách. Přesto se domníváme, že její hlavní přínos není v teorii zahájení, spíše jsme se snažili o zmapování jednoho ze základních konfliktů šachu - je více materiál, nebo iniciativa?
Rozebírané varianty jsou samozřejmě použitelné v praxi a mohou přinést důležité body.
Ale také mohou být dobře využitelné v tréninku schopnosti útoku, anebo naopak obrany.

Kniha je určena minimálně středně pokročilejším hráčům (řekněme od ELA 1 400). V závěrečném shrnutí jsou uvedeny pozice, které jsou vhodné k tréninkovým partiím, případně samostatné analýze.

Věříme, že studium naší knihy vám přinese mnoho zábavy i poučení!
Richard Biolek starší 

Specifikace produktů
Autor Biolek Richard st
Autor Biolek Richard ml
Vazba Paperback
Jazyk Česky
Počet stran 157
Datum vydání 2023
Číslo vydání I. vydání
Formát knihy A5
Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Pěšcovky

Šachové partie se často rozhoduje v samostatném závěru, v koncovce. Každý šachista by měl ovládat základní teoretické pozice této části boje a vizitkou silných hráčů bývá právě dobrá technika hraní koncovek.
299,00 Kč

Útok na malou rošádu - Typické oběti na sloupci h

Útok na krále je nejpřirozenějším strategickým plánem, který můžeme najít v partiích velmistrů, ale také i méně pokročilých hráčů. V této příručce se můžete seznámit s různými oběťmi materiálu na sloupci h. Tyto kombinace jsou typické a často využívané při útoku na rošádové postavení. Zkušenější hráči je tedy nejspíše budou znát, ale mohou si je zopakovat a zároveň procvičit propočet. Nejprve je uvedeno 60 instruktivních příkladů, na které navazuje 256 cvičných pozic. Jejich řešení by mělo přispět k zapamatování si těchto typických obětí a k jejich lepšímu nacházení a využití ve vlastních partiích.
150,00 Kč

Max Euwe amatér na trůně

Max Euwe nikdy nebyl profesionálním šachistou. Přesto usedl na trůn mistra světa. Byl to profesí matematik a své matematické já dokázal přenést na šachovnici takovým způsobem, že porazil dokonce velkého Aljechina. Jeho šachový styl byl krystalicky čistý a jasný, stejně jako jeho život.
200,00 Kč