Komodo Dragon 2 - DVD

Šachový program "Dragon 2" - Nový koncept. Programátoři Komodo GM Larry Kaufman a Mark Lefler se nedávno rozhodli začít po vydání Komodo 14 znovu a od nuly. Tento posun od klasického motoru k novému "Drakovi", který stejně jako Fat Fritz 2.0 čerpá sílu z kombinace výkonného motoru s neuronovou sítí, je zcela zásadní. Síť Komodo Dragon 2 byla vycvičena s pomocí nespočtu ultrarychlých her klasického Komodo 14, který byl po dlouhou dobu nejsilnějším šachovým motorem na světě pro hry s krátkou dobou přemýšlení.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: ChessBase
2 720,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

Šachový program Komodo Dragon 2 - DVD

 

 

Neurální porozumění hře + výkonný motor

Komodo Dragon 2 tak nabízí jak vynikající poziční hru - díky neuronové síti -, tak obrovský taktický výkon a výpočetní rychlost díky klasickému motoru Alpha Beta. Je to kombinace, která se vyplácí: ve srovnání s dvojnásobným mistrem světa šachovým programem Komodo 14 tak mohli vývojáři zvýšit herní sílu Komodo Dragon 2 opět o více než 200 ELO bodů! První verze "draka" již v současné době patří mezi tři nejlepší v žebříčku hodnocení CCRL (k dubnu 2021). Funkce vyhledávání však stále z velké části vycházela z nastavení starého motoru Komodo 14. To se u "Draka 2" změnilo: v nové verzi bylo vyhledávání optimalizováno na základě hodnocení uložených v neuronové síti. Bude zajímavé sledovat, zda Dragon ve výsledku dokáže překonat i konkurenci!

Špičkový šachový program a analytický partner

Komodo Dragon 2 se dodává s několika variantami motorů. Standardní verze nabízí maximální herní sílu. Pro analýzu s více variantami se naopak doporučuje verze "MCTS". Tato verze navíc nabízí zajímavou funkci: v analýze si můžete nechat zobrazit tah, který z praktického hlediska nabízí největší šance. Standardní verze naproti tomu vždy očekává od soupeře nejlepší možnou hru, a proto je jednoznačně první volbou, zejména v korespondenčním šachu. Kromě toho lze motor v analýze i ve hře přepínat na varianty "Útok", "Začátečník", "Obrana", "Koncovka". Součástí je aktuální rozhraní programu Fritz 17 a půlroční prémiový účet ChessBase. 

Systémové požadavky
Minimum
: Dual Core, 2 GB RAM, Windows 7 nebo 8.1, DirectX11, grafická karta s 256 MB RAM, DVD-ROM mechanika, Windows Media Player 9 a internetové spojení.
Doporučeno: PC Intel i5 (Quadcore), 4 GB RAM, Windows 10, DirectX11, grafická karta s 512 MB RAM nebo lepší, 100% DirectX10-kompatibilní yvuková karta, Windows Media Player 11, DVD-ROM mechanika a internetové spojení.

Systémové požadavky pro ChessBase účet: internetové spojení a aktualizovaný prohlížeč, např. Chrome, Safari. Běžící na systému Windows, OS X, iOS, Android a Linux.

Úroveň Kdokoliv
Systém Win 7 a vyšší
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Jazyk Francouzsky
Jazyk Italsky
Jazyk Španělsky