Kompletní průvodce Obrana proti 1. d4

Nimzova indická je jednou z nejspolehlivějších a nejoblíbenějších obran proti 1 d4, která nabízí černému možnost rozvázat hru na začátku a hrát o výhru bez zbytečného rizika. Mezi zastánce patří prakticky všichni nejlepší světoví hráči, včetně Garryho Kasparova, Vladimira Kramnika, Višiho Ananda a Anatolije Karpova. Dámská indická je jednou z nejspolehlivějších a nejuznávanějších obran černého proti zahájení dámským pěšcem. Je oblíbená mezi velmistry světové úrovně, jako jsou Vladimir Kramnik, Viši Anand, Michael Adams a Judit Polgar, nemluvě o Anatoliji Karpovovi, ..
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Everyman
520,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

Kompletní průvodce Obrana proti 1. d4

A Complete Guide to Defending Against 1 d4

Dvě skvělé knihy z edice Everyman Chess Library, Starting Out: Nimzo Indian od Chrise Warda a Starting Out: od Johna Emmse, spojené v jednom svazku.

Nimzova indická je jednou z nejspolehlivějších a nejoblíbenějších obran proti 1 d4, která nabízí černému možnost rozvázat hru na začátku a hrát o výhru bez zbytečného rizika. Mezi zastánce patří prakticky všichni nejlepší světoví hráči, včetně Garryho Kasparova, Vladimira Kramnika, Višiho Ananda a Anatolije Karpova. V této převratné knize se velmistr Chris Ward vrací k základním principům nimzoindické šachové partie a jejích mnoha variant. V celé této čtivé příručce čtenáři pomáhá množství autorových poznámek, tipů a upozornění, zatímco klíčové strategie, nápady a taktiky pro obě strany jsou přehledně ilustrovány. Tato kniha je ideální pro zlepšující se hráče.

Dámská indická je jednou z nejspolehlivějších a nejuznávanějších obran černého proti zahájení dámským pěšcem. Je oblíbená mezi velmistry světové úrovně, jako jsou Vladimir Kramnik, Viši Anand, Michael Adams a Judit Polgar, nemluvě o Anatoliji Karpovovi, který je věrným příznivcem dámské indické a rozvíjí její teorii již více než tři desetiletí. Namísto klasického obsazování centrálních polí pěšci volí černý hypermoderní přístup a snaží se kontrolovat tuto klíčovou oblast figurami. Tento postup vede k bohatým a rozmanitým pozicím, které zaujmou hráče, kteří mají rádi komplexní hru. V této čtivé příručce se velmistr a odborník na dámskou indickou John Emms vrací k základům a studuje základní principy dámské indické a její četné varianty. V celé knize je množství poznámek, tipů a upozornění, které pomáhají zlepšujícímu se hráči, zatímco klíčové strategie, nápady a taktiky pro obě strany jsou přehledně ilustrovány.

Vazba Paperback
Jazyk Anglicky

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Kompletní průvodce 3 Nc3 proti Francouzské obraně

Ve French Classical nabízí mezinárodní mistr Byron Jacobs nový pohled na klasickou variantu francouzské obrany, která je populární již téměř sto let a je obhajována takovými bojovníky, jako jsou Viktor Korčnoj a Alexandr Morozevič. Podrobně se zabývá všemi důležitými variantami se zvláštním důrazem na ty, které jsou nejvíce v módě. Moderní pohled na velmi módní francouzský Winawer, který zůstává nejostřejší variantou francouzské obrany. Vede k takovým dynamickým pozicím, v nichž má vždy navrch lépe připravený a agresivnější hráč. Přední odborník Neil McDonald srozumitelně a stručně vysvětluje strategii a taktiku tohoto vzrušujícího zahájení.
520,00 Kč