Koncovky a studie Vasilije Smyslova

Hlavním úkolem při studiu zahájeníje totiž pochopení smyslu jednotlivých zahájeních, jejich konnkrétních strategických cílů a obsahové náročnosti, a také seznámení se s možnými plány další hry ve chvíli, kdy je dokončen vývin figur a teoretická fáze zahájení prakticky končí. Zahájení je nutno studovat jako logický celek, tedy nejen přesné pořadí úvodních tahů, ale také tvorbu trategických plánů běžných pro dané zahájení a v neposlední řadě i seznámení s typy koncovekm které v daném zahájení mohou nejčastěji vzniknout.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
150,00 Kč
Dostupnost: 2 je skladem

Koncovky a studie Vasilije Smyslova

Vasilij Smyslov 7.mistr světa se narodil 24.března 1921 v Moskvě. V jeho rodině byly šachy oblíbenou hrou (tatínek byl hráčem 1.výkonostní třídy a porazil v simultánce i Aljechina), a tak není divu, že i mladý Vasja se brzy naučil tahat figurkami a jeho hra se postupně zlepšovala, ačkoliv až do čtnácti let hrál v podstatě jen doma. Smyslov měl již od mládí vysokou techniku hry, kdy dokázal (podobně jako Magnus Carlsen) takřka v jakékoliv pozici najít správný a účinný plán hry. Uměl i tvrdě zaútočit ale nejbližší mu byly klidnější pozice, zdánlivě jednoduché až nudné. Kvalita jeho hry v koncovkách byla na nejvyšší úrovni.

Právě koncovky jsou ze Smyslovovy tvorby nejpoučnější a nejlépe využitelné v tréninku. Proto jsme se právě výběr koncovek a studií, které Smyslov skládal především v posledních letech života, rozhodli vydat k 100. výročí narození tohoto velikána.

Kniha obsahuje 100 příkladů, 56 komentovaných + 44 na procvičení. Je určena všem zájemcům, kteří chtějí zlepšit svou techniku koncovek.

Rozměr A6

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 89
Datum vydání 2021
Číslo vydání I. vydání