Koncovky a studie Vasilije Smyslova

Hlavním úkolem při studiu zahájeníje totiž pochopení smyslu jednotlivých zahájeních, jejich konnkrétních strategických cílů a obsahové náročnosti, a také seznámení se s možnými plány další hry ve chvíli, kdy je dokončen vývin figur a teoretická fáze zahájení prakticky končí. Zahájení je nutno studovat jako logický celek, tedy nejen přesné pořadí úvodních tahů, ale také tvorbu trategických plánů běžných pro dané zahájení a v neposlední řadě i seznámení s typy koncovekm které v daném zahájení mohou nejčastěji vzniknout.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
150,00 Kč
Dostupnost: 5 je skladem

Koncovky a studie Vasilije Smyslova

Vasilij Smyslov 7.mistr světa se narodil 24.března 1921 v Moskvě. V jeho rodině byly šachy oblíbenou hrou (tatínek byl hráčem 1.výkonostní třídy a porazil v simultánce i Aljechina), a tak není divu, že i mladý Vasja se brzy naučil tahat figurkami a jeho hra se postupně zlepšovala, ačkoliv až do čtnácti let hrál v podstatě jen doma. Smyslov měl již od mládí vysokou techniku hry, kdy dokázal (podobně jako Magnus Carlsen) takřka v jakékoliv pozici najít správný a účinný plán hry. Uměl i tvrdě zaútočit ale nejbližší mu byly klidnější pozice, zdánlivě jednoduché až nudné. Kvalita jeho hry v koncovkách byla na nejvyšší úrovni.

Právě koncovky jsou ze Smyslovovy tvorby nejpoučnější a nejlépe využitelné v tréninku. Proto jsme se právě výběr koncovek a studií, které Smyslov skládal především v posledních letech života, rozhodli vydat k 100. výročí narození tohoto velikána.

Kniha obsahuje 100 příkladů, 56 komentovaných + 44 na procvičení. Je určena všem zájemcům, kteří chtějí zlepšit svou techniku koncovek.

Rozměr A6

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 89
Datum vydání 2021
Číslo vydání I. vydání

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Cvičebnice pro pokročilé 3

Držíte v rukou sbítku taktických příkladů pro pokročilé- již 3. díl. Řečeno slovy klasika - "řešení taktických úloh je dením chledem šachisty", proto dobrých příkladů není nikdy dost. Naše cvičebnice má osvědčený formát - na úvod dvacet příkladů na rozehřátí, které ale není radno podceňovat! Dále 10 pozic ze zahájení a 33 koncovek. Následují především pozice ze střední hry, ačkoliv pár koncovek a zahájení ještě najdete. Obtížnost pomalu stoupá, i když záměrně je i ve druhé polovině zařazeno pár jednodušších kousků testujíící především postřeh.
100,00 Kč

Cvičebnice pro pokročilé 2

Kniha je určena hráčům, kteří již základní kombinace řeší bez problémů a mají ambice zdokonalit se v propočtu variant (ELO cca 1600 a výš). Prvních dvacet příkladů je "testovacích" - pokud je zvládnete bez větších obtíží, můžete postupovat dále. Následuje 12 pozic ze zahájení, které dokazují, že již od začátku je třeba hrát naplno. Dalších 36 příkladů prověří Vaši schopnost orientace v koncovkách. JE zde zařazeno i pár studií, které jsou ideálním tréninkem přesného propočtu. Další příklady již nejsou tematicky rozdělené, ale dá se říci, že obtížnost pomalu roste. Na úplný závěr se můžete za odměnu pokochat dvanácti klenoty největšího skladatele šachových úloh celé historie - Samuela Loyda.
100,00 Kč

Šachy - Základy taktiky

Kniha je rozdělena na dvě části: První se zabývá elementární taktikou - to znamená základními typy kombinačních úderů, jejich motivy a provedením. Diagramy jsou vždy řazeny od těch jednodušších ke složitějším, na konci každé kapitoly jsou pak příklady k procvičení a nechybí ani závěrečné opakování. Tuto část mohou studovat i méně pokročilí šachisté, a pokud tak učiní svědomitě, výkonnostní růst je nemine. Druhá část knihy je určena již zkušenějším hráčům (řekněme s Elem minimálně 1800), obtížnost je výrazně vyšší! Pojednává o propočtu variant a metodách výběru tahů. I zde se řeší kombinační údery, ale hlavním pučením by měl být zisk správných návyků, jakým způsobem varianty počítat. V této části se počítá se schopností samostatné práce, materiál je vždy vysvětlován na jednom ukázkovém příkladu, vše ostatní už řeší čtenář sám, cvičných příkladů je více než 100.
200,00 Kč