Cvičebnice pro pokročilé 2

Kniha je určena hráčům, kteří již základní kombinace řeší bez problémů a mají ambice zdokonalit se v propočtu variant (ELO cca 1600 a výš). Prvních dvacet příkladů je "testovacích" - pokud je zvládnete bez větších obtíží, můžete postupovat dále. Následuje 12 pozic ze zahájení, které dokazují, že již od začátku je třeba hrát naplno. Dalších 36 příkladů prověří Vaši schopnost orientace v koncovkách. JE zde zařazeno i pár studií, které jsou ideálním tréninkem přesného propočtu. Další příklady již nejsou tematicky rozdělené, ale dá se říci, že obtížnost pomalu roste. Na úplný závěr se můžete za odměnu pokochat dvanácti klenoty největšího skladatele šachových úloh celé historie - Samuela Loyda.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
€4,06
Dostupnost: 2 je skladem

Cvičebnice pro pokročilé 2

Kniha je určena hráčům, kteří již základní kombinace řeší bez problémů a mají ambice zdokonalit se v propočtu variant (ELO cca 1600 a výš).

Prvních dvacet příkladů je  "testovacích" - pokud je zvládnete bez větších obtíží, můžete postupovat dále. Následuje 12 pozic ze zahájení, které dokazují, že již od začátku je třeba hrát naplno.
Dalších 36 příkladů prověří Vaši schopnost orientace v koncovkách. JE zde zařazeno i pár studií, které jsou ideálním tréninkem přesného propočtu. Další  příklady již nejsou tematicky rozdělené, ale dá se říci, že obtížnost pomalu roste. Na úplný závěr se můžete za odměnu pokochat dvanácti klenoty největšího skladatele šachových úloh celé historie - Samuela Loyda.

Řešení jsou zkontrolována šachovým programem, samozřejmě nemusí být jedinou cestou k cíli. Pokud se ale vaše řešení od navrhovaného bude výrazně lišit, je třeba ho prověřit. Ještě k délce řešení - někde stačí uvést krátkou variantu (2-3 tahy, výjimečně jeden), naopak někdy je třeba uvést delší variantu i s případnými rozvětveními. Není nutné dávat si časový limit, ale zkušenější hráči (cca 1800 ELO) by měli jeden příklad stihnout průměrně za 10 minut!

Rozměr A6

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 33
Datum vydání 2018
Číslo vydání I. vydání