ChessBase 17 - samostatný program

ChessBase je osobní samostatná šachová databáze, která se stala standardem na celém světě. ChessBase používá každý, od mistra světa až po amatéra ze sousedství. Je to program pro každého, kdo miluje šachovou hru a chce se o ní dozvědět více. Začněte svůj osobní příběh úspěchu s ChessBase a užijte si hru ještě více. "Vyhledávání podobností" zobrazuje všechny partie s podobnou pěšcovou strukturou, vzory obětí, pozice v koncovce atd.; "Let's check "*: přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": vyhledávání partií podle zahájení, hráčů a turnajů: Jakákoli neanotovaná partie je analyzována téměř bez prodlení ihned po načtení (volitelně). "Asistovaná analýza": při vstupu do partie se při každém kliknutí na figuru vytvoří hodnocení pro všechna její možná cílová pole; "Taktická analýza" anotuje partii, vloží komentář, varianty a diagramy, před silné tahy nebo chyby, do partie nebo celé databáze.
Výrobce: ChessBase

ChessBase 17

Co můžete dělat s ChessBase:

"Vyhledávání podobností" zobrazuje všechny partie s podobnou pěšcovou strukturou, vzory obětí, pozice v koncovce atd.; "Let's check "*: přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": přístup k největší světové databázi hloubkových analýz (více než 200 milionů pozic); "Instant Analysis": vyhledávání partií podle zahájení, hráčů a turnajů: Jakákoli neanotovaná partie je analyzována téměř bez prodlení ihned po načtení (volitelně). "Asistovaná analýza": při vstupu do partie se při každém kliknutí na figuru vytvoří hodnocení pro všechna její možná cílová pole; "Taktická analýza" anotuje partii, vloží komentář, varianty a diagramy, před silné tahy nebo chyby, do partie nebo celé databáze. Upozorní také na kombinace, které byly v partii zahrány nebo vynechány, na pokusy, útoky, iniciativu a samozřejmě na nejnovější poznatky z teorie zahájení; "Cloudová analýza": můžete analyzovat pozice současně s několika paralelně běžícími motory z různých počítačů; "Hloubková analýza": generuje strom analýzy, který se dynamicky mění, protože s časem odpadají slabší varianty; automatické úlohy analýzy korespondenčních partií; "Trénink opakování": Přehrávání partie se skrytou notací a automatickými tréninkovými otázkami s tipy pro každý jednotlivý tah. Rozšířené referenční vyhledávání zahájení ukazuje nárůst/pokles popularity a typické opakující se koncovky; slučování partií za běhu do stromu zahájení; generování dokumentace obsahující všechny dostupné informace o konkrétním hráči z databáze; generování komplexního přehledu zahájení s hlavními a kritickými liniemi, plány a nejdůležitějšími partiemi; publikace partií na internetu jedním kliknutím; vylepšená vyhledávací maska s taktickými motivy a příklady manévrů a rozložení materiálu; zcela nový booster pro vyhledávání vzorů a plánů; tisk partií ve vynikající kvalitě s diagramy a vícesloupci; nové ostré 3D šachovnice díky technologii raytracing; automatická aktualizace lokální referenční databáze s týdenními splátkami partií (jeden rok); přístup do online databáze ChessBase s více než osmi miliony partií*; mobilní přístup s účtem ChessBase*.

Nejvýznamější novinky

ChessBase 17 se zaměřuje na věci, které podle našeho názoru patří k předním oblastem použití programu. Především bylo hodně práce věnováno funkcím, kterých si člověk všimne jen podvědomě, ale které zlepšují uživatelský zážitek: nová 2D šachovnice s ultra vysokým rozlišením; opravdu ostré zobrazení not a seznamů díky podpoře Direct 2D, která funguje ve všech posledních verzích Windows; a v poslední době oblíbený "tmavý režim".

Technická vylepšení

Dále je zde řada technických vylepšení, která program obecně vylepšují, jako například: nový rychlejší formát dat s menším počtem souborů a bez vyhledávacího boosteru - což překonává omezení formátu CBH; a vyladění cest k databázím, které řeší konflikty s adresářem Dokumenty a OneDrive, takže můžete bez problémů spravovat své databáze mimo standardní adresáře Windows.

Interaktivní vyhledávací maska a mnoho dalšího

Inteligentní zadávání pozic má přímý šachový význam. Umístíte několik figur na šachovnici a ihned vidíte, ve kterých partiích referenční databáze se tento fragment pozice vyskytuje. Kliknutím na partii si můžete ušetřit zbytek zadávání. Nová vyhledávací maska je také interaktivnější: zadáte-li vyhledávací kritérium, okamžitě se zobrazí počet partií v databázi, kterým odpovídá. Díky tomu víte, jaký výnos můžete očekávat, ještě než kliknete na tlačítko "OK".interaktivní vyhledávací maska

 Vyhledávání skvostů: Okamžitě najděte velkolepé hry!

Nové okno motoru

Hodně se toho udělalo také v oblasti, která je pro každodenní práci se šachy klíčová: v okně motoru. Většina uživatelů ChessBase pravděpodobně tráví 90 % svého času interaktivní analýzou pozic. Výstupy motorů se za posledních 30 let změnily jen málo: varianty, hodnocení, suché jako prach, hotovo. V ChessBase 17 došlo k zásadnímu přehodnocení. Vizuální hodnocení figur a měření složitosti - znáte z Fritze 18. Zobrazení netriviálních hrozeb nebo svodů je efektní, ale také už známé. Totéž platí o tréninkové možnosti potlačit celý výstup motoru a přijímat pouze jemné tipy jako podnět k vlastnímu přemýšlení. To je určeno především při sledování živých her.

Analýza v přirozeném jazyce

Interpretace varianty motoru v přirozeném jazyce je však převratně nová. Pro mnoho hráčů je často problém představit si, co se vlastně děje, pouze na základě varianty motoru. Vidíte nejlepší tah, hodnocení a to je vše. ChessBase 17 popisuje slovy, co varianta obnáší.

Například: V superostré pozici má složitá varianta podivné hodnocení "0,00". ChessBase 17 by pak přidala "věčný šach" nebo "opakování pozice" a situace by byla jasná. Změny materiálu jsou názorně popsány: "Bílý získává dámu za věž a jezdce"; "Černý ztrácí dva pěšce"; a dokonce "Pozice je zjednodušena na koncovku R+B vs R+N". Nechybí ani vzrušující výroky jako např: "Bílý získává nebezpečného postoupeného pěšce na e6"; nebo "Bílý obětuje střelce"; "Černý má útok"; "Bílý získává převahu na královském křídle"; "Oba králové jsou nejistí"; a "Manévr Nd2-f1-e3-d5" atd.

Taková tvrzení objasňují motivy pozice. Pokud chcete ještě více pochopit, co program těmito nápovědami myslí, stačí najet myší na naznačený tah a pozice se zobrazí na hlavní šachovnici. Kliknutím na tah se do notového zápisu zkopíruje varianta až do tohoto tahu, což pak zjednodušuje komentář.
"Čím barevnější, tím ostřejší" - nebo "Smrt vykřičníku!".

Záleží na tom, zda pozice obsahuje ostře vynucené varianty, nebo několik tahů téměř stejné hodnoty. Dnešní motory tuto informaci neposkytují. ChessBase 17 proto přesměruje malou část hardwarových zdrojů na klon hlavního motoru a nazývá jej "Buddy engine" - to má jen nepatrný dopad na výpočetní výkon hlavního motoru. Buddy nyní prochází varianty a analyzuje pozici po každém tahu. Varianty jsou uloženy tak, abyste si je mohli snadno prohlédnout najetím kurzoru myši na tah. Důležité je, že vynucené tahy jsou opatřeny barevnými obdélníky. Vykřičník, který se v komentářích k partiím používá už 170 let, nevyhovuje výsledkům vyhledávání Buddyho, proto jej nyní používáme pouze pro oběti

Barva obdélníků označuje hodnocení. Tvar ukazuje, z jaké hloubky je forsáž při výpočtu rozpoznána. Triviální taktiky mají vertikálně rozdělené obdélníky. Střední forsáž rozděluje obdélník na dva trojúhelníky zleva nahoru do prava dolů. Hluboký forcing dělí diagonálně zprava doleva. Pokud je horní (nebo levá) část zelená, tah vyhrává. Pokud je například spodní část žlutá, zůstává pozice po horším alternativním tahu zhruba v remízovém poli. Pokud je červená, alternativní tah prohrává. Tento systém se může na první pohled zdát složitý, ale jeho výhodou je, že spousta informací je signalizována jedním symbolem, který šetří místo. Vykřičník už má své dny za sebou. Každopádně jedno je jasné: čím barevnější, tím více forzírování!

Již léta doporučujeme analyzovat se dvěma variantami motorů, aby bylo možné okamžitě rozpoznat alespoň jeden vynucený hlavní tah. To však stojí spoustu dalšího výpočetního času. ChessBase 17 představuje začátek renesance analýzy jedné varianty. Současně jde výpočet mnohem hlouběji. Buddy ukazuje, zda je první tah vynucený, a poskytuje také druhou variantu.

Novinky v ChessBase 17:

 • Nový formát dat: méně souborů, více funkcí, větší pohodlí, větší rychlost.
 • Analýza motoru renovována: Varianty jsou automaticky slovně anotovány, rozpoznávají se vynucená pokračování, " přátelská heuristika" pro větší hloubku vyhledávání!
 • Vyhledávání perel: Okamžité vyhledání velkolepých her! Krásné hry jsou označeny v seznamu databáze.
 • Optimalizované rozhraní programu: 2D šachovnice s vysokým rozlišením, rychlejší grafika.
 • Nová přehlednější vyhledávací maska: zjednodušené vyhledávání materiálu a pozic, okamžitá zpětná vazba o očekávaných výsledcích.
 • Inteligentní zadávání pozic: při nastavování figur se zobrazují hry, ve kterých se tyto pozice vyskytují.
 • Desítky vylepšení detailů pro lepší použitelnost, např. automatické načítání poslední editované partie.
 • Ovládání přes One-Drive: všechny cesty k databázi lze nastavit v dialogu možností.
 • Nově strukturovaný zápis hry: s inteligentním skládáním a symboly.
 • Moderní integrovaný prohlížeč všech textů v databázi.
 • Další přehled: Vizualizace korelací útoků (volitelně).
 • Tmavý režim: ztmavené rozhraní programu.


Srovnání

  Chessbase 17- Premium package Chessbase 17- Mega package Chessbase 17- Starter package Chessbase 17
Live DB Ano Ano Ano Ano
Database Mega 2023 Mega 2023 Big 2023 -
DB-Updates 2023 Ano Ano Ano -
CB Magazin 6x 6x 3x -
Chessbase account 12 měsíců 12 měsíců 6 měsíců 3 měsíce
Corr. database 2022 Ano - - -
Endgame Turbo 5 Ano - - -
Ducates incl. 500 250 - -
Corr. database 2022 Ano - - -

Systémové požadavky

Minimum: Dual-Core, 4 GB RAM, Windows 7, grafická karta DirectX11 s 256 MB RAM, jednotka DVD-ROM, Windows Media Player 9 a přístup k internetu pro aktivaci programu, ChessBase Cloud a aktualizace. Doporučeno: PC Intel Core i7, 2,8 GHz, 16 GB RAM, Windows 10, grafická karta DirectX11 (nebo kompatibilní) s 512 MB RAM nebo více, 512 GB SSD, Windows Media Player, jednotka DVD ROM, Full HD monitor a přístup k internetu aktivovat program, ChessBase Cloud a aktualizace.

ChessBase 17 - samostatný program - ke stažení
ChessBase 17 - samostatný program - ke stažení
Dostupnost: 1 je skladem
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
4 660,00 Kč
ChessBase 17 - samostatný program na DVD
ChessBase 17 - samostatný program na DVD
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
4 660,00 Kč
Specifikace produktů
Datum vydání 2022
Jazyk Anglicky
Jazyk Německy
Jazyk Španělsky
Jazyk Francouzsky
Jazyk Italsky
Úroveň Kdokoliv
Live-DB Ano
Database -
DB-Updates 2023 Ne
CB Magazine -
ChessBase Account 3 měsíce
Corr. Database 2022 Ne
Endgame Turbo 5 Ne
Ducates incl. -
Produktová hesla