Robert Fischer a Boris Spasskij

Držíte v rukou druhou knihu z edice Velikáni světového šachu. Tentokrát jsme se zaměřili na tvorbu legendárního amerického velmistra Roberta Fischera, jehož přínos světovému šachu je tak obrovský, že se někdy zapomíná na jeho velkého soupeře Borise Spasského. Abychom tuto "nespravedlnost" trochu napravili, zařadili jsme i jeho do této publikace.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
€10,15
Dostupnost: 2 je skladem

Robert Fischer a Boris Spasskij

Velikáni světového šachu.
Držíte v rukou druhou knihu z edice Velikáni světového šachu. Tentokrát jsme se zaměřili na tvorbu legendárního amerického velmistra Roberta Fischera, jehož přínos světovému šachu je tak obrovský, že se někdy zapomíná na jeho velkého soupeře Borise Spasského. Abychom tuto "nespravedlnost" trochu napravili, zařadili jsme i jeho do této publikace.

Oba borci dosáhli řady úspěchů, stali se mistry světa a sehráli velké množství nádherných partií. Právě tyto partie, které patří do zlatého fondu světového šachu a jsou zdrojem mnoha zajímavých myšlenek, jsme se pokusili znovu rozebrat a okomentovat. Kniha tak může poskytnout poučení ze všech fází šachového partie. Každý, kdo chce v šachu něčeho dokázat, by se s odkazem těchto velikánů měl seznámit. 

Autor Biolek Richard st
Autor Biolek Richard ml
Vazba Paperback
Jazyk Česky
Číslo vydání I. vydání
Datum vydání 2015
Počet stran 117

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Pěšcovky

Šachové partie se často rozhoduje v samostatném závěru, v koncovce. Každý šachista by měl ovládat základní teoretické pozice této části boje a vizitkou silných hráčů bývá právě dobrá technika hraní koncovek.
€12,14

Útok na malou rošádu - Typické oběti na sloupci h

Útok na krále je nejpřirozenějším strategickým plánem, který můžeme najít v partiích velmistrů, ale také i méně pokročilých hráčů. V této příručce se můžete seznámit s různými oběťmi materiálu na sloupci h. Tyto kombinace jsou typické a často využívané při útoku na rošádové postavení. Zkušenější hráči je tedy nejspíše budou znát, ale mohou si je zopakovat a zároveň procvičit propočet. Nejprve je uvedeno 60 instruktivních příkladů, na které navazuje 256 cvičných pozic. Jejich řešení by mělo přispět k zapamatování si těchto typických obětí a k jejich lepšímu nacházení a využití ve vlastních partiích.
€6,09

Max Euwe amatér na trůně

Max Euwe nikdy nebyl profesionálním šachistou. Přesto usedl na trůn mistra světa. Byl to profesí matematik a své matematické já dokázal přenést na šachovnici takovým způsobem, že porazil dokonce velkého Aljechina. Jeho šachový styl byl krystalicky čistý a jasný, stejně jako jeho život.
€8,12