Umíš koncovky?

Každý kvalifikovaný šachista ví, že pokud chce šachu porozumět a mít dobré výsledky, je nezbytná dobrá orientace v koncovkách. V koncovkách musí hráč řešit podobně obtížné úkoly jako ve střední hře, každá chyba ale už může být fatální. Právě proto Vám předkládáme sbírku 200 koncovek. První polovinu tvoří pěšcovky. Právě zvládnutí pěšcovek je základem k dalším koncovkám a rozhodně nejsou tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Druhou polovinu tvoří věžovky. Věžovky jsou statisticky nejčastějším druhem koncovek, proto jejich osvojení přináší i sladké plody ve vlastních partiích.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
€4,87
Dostupnost: 5 je skladem

Umíš koncovky?

Pěšcové a věžové

Každý kvalifikovaný šachista ví, že pokud chce šachu porozumět a mít dobré výsledky, je nezbytná dobrá orientace v koncovkách. V koncovkách musí hráč řešit podobně obtížné úkoly jako ve střední hře, každá chyba ale už může být fatální.
Samozřejmě hodně pomáhá znalost teoretických pozic a pouček, důležitá ale je jejich úspěšná aplikace. Technika v koncovkách roste úměrně s praxí, ale dá se zlepšit i studiem.

Právě proto Vám předkládáme sbírku 200 koncovek.
První polovinu tvoří pěšcovky. Právě zvládnutí pěšcovek je základem k dalším koncovkám a rozhodně nejsou tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.
Druhou polovinu tvoří věžovky. Věžovky jsou statisticky nejčastějším druhem koncovek, proto jejich osvojení přináší i sladké plody ve vlastních partiích.

Naše nová kniha je určena středně a více pokročilým hráčům, kteří již něco  koncovkách ví (alespoň v rozsahu Základního kursu). Kromě klasických ukázek obsahuje velké množství čerstvých příkladů z poslední doby, které mimo jiné dokazují, že i titulovaní hráči nehrají koncovky bezchybně.
Do knihy jsme zařadili i několik studií, které jsou blízké praktické hře.

Přejeme hodně poučení a zábavy, abyste na otázku v titulu knihy mohli odpovědět kladně.
Autoři 

Autor Biolek Richard st
Autor Biolek Richard ml
Vazba Paperback
Jazyk Česky
Počet stran 91
Datum vydání 2023
Číslo vydání I. vydání
Formát knihy A6

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Pěšcovky

Šachové partie se často rozhoduje v samostatném závěru, v koncovce. Každý šachista by měl ovládat základní teoretické pozice této části boje a vizitkou silných hráčů bývá právě dobrá technika hraní koncovek.
€12,14

Útok na malou rošádu - Typické oběti na sloupci h

Útok na krále je nejpřirozenějším strategickým plánem, který můžeme najít v partiích velmistrů, ale také i méně pokročilých hráčů. V této příručce se můžete seznámit s různými oběťmi materiálu na sloupci h. Tyto kombinace jsou typické a často využívané při útoku na rošádové postavení. Zkušenější hráči je tedy nejspíše budou znát, ale mohou si je zopakovat a zároveň procvičit propočet. Nejprve je uvedeno 60 instruktivních příkladů, na které navazuje 256 cvičných pozic. Jejich řešení by mělo přispět k zapamatování si těchto typických obětí a k jejich lepšímu nacházení a využití ve vlastních partiích.
€6,09

Max Euwe amatér na trůně

Max Euwe nikdy nebyl profesionálním šachistou. Přesto usedl na trůn mistra světa. Byl to profesí matematik a své matematické já dokázal přenést na šachovnici takovým způsobem, že porazil dokonce velkého Aljechina. Jeho šachový styl byl krystalicky čistý a jasný, stejně jako jeho život.
€8,12