CARLSEN vs NEPO

Knížka podrobně popisuje vzájemné souboje, včetně myšlenek samotných hráčů a dalších komentátorů. Nebudou chybět základní informace k zápasu, medailonky a perličky.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
250,00 Kč
Dostupnost: 5 je skladem

šachová kniha: CARLSEN vs NEPO

Knížka podrobně popisuje vzájemné souboje, včetně myšlenek samotných hráčů a dalších komentátorů. Nebudou chybět základní informace k zápasu, medailonky a perličky.

Jsem samozřejmě velmi štastný, nečekal jsem, že to půjde takto. Myslím, že to bylo velmi profesionální vystoupení. Prvních pět partií skončilo remízou, přičemž jsme měl velice málo příležitosti chtít víc. Pak ovšem vše začalo jít přesně mým směrem. to jsem prostě nečekal
(Magnus Carlsen) 

Byla to obrovská zkušenost. Není to jen o šachu, ale o mnoha dalších věcech. Cítil jsem velké napětí, na druhou stranu žádné napětí nemůže ospravedlnit chyby, které bych běžně neudělal ani v bleskové partii. Musím zjistit, proč k tomu došlo. V tuto chvíli to opravdu nevím, jinak už bychto napravil. Ale myslím, že se šachem to nemá nic společného. Teď si musím v první řadě pořádně odpočinout.
(Ian Něpomňaščij)


Obsahuje 11 odehraných partií včetně komentáře z MS 2021

Autor David Kaňovský
Vazba Paperback
Datum vydání 2021
Jazyk Česky
Počet stran 99
Autor David Kaňovský

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Cvičebnice pro pokročilé 3

Držíte v rukou sbítku taktických příkladů pro pokročilé- již 3. díl. Řečeno slovy klasika - "řešení taktických úloh je dením chledem šachisty", proto dobrých příkladů není nikdy dost. Naše cvičebnice má osvědčený formát - na úvod dvacet příkladů na rozehřátí, které ale není radno podceňovat! Dále 10 pozic ze zahájení a 33 koncovek. Následují především pozice ze střední hry, ačkoliv pár koncovek a zahájení ještě najdete. Obtížnost pomalu stoupá, i když záměrně je i ve druhé polovině zařazeno pár jednodušších kousků testujíící především postřeh.
100,00 Kč

Cvičebnice pro pokročilé 2

Kniha je určena hráčům, kteří již základní kombinace řeší bez problémů a mají ambice zdokonalit se v propočtu variant (ELO cca 1600 a výš). Prvních dvacet příkladů je "testovacích" - pokud je zvládnete bez větších obtíží, můžete postupovat dále. Následuje 12 pozic ze zahájení, které dokazují, že již od začátku je třeba hrát naplno. Dalších 36 příkladů prověří Vaši schopnost orientace v koncovkách. JE zde zařazeno i pár studií, které jsou ideálním tréninkem přesného propočtu. Další příklady již nejsou tematicky rozdělené, ale dá se říci, že obtížnost pomalu roste. Na úplný závěr se můžete za odměnu pokochat dvanácti klenoty největšího skladatele šachových úloh celé historie - Samuela Loyda.
100,00 Kč

Cvičebnice pro pokročilé 1

Kniha je určena hráčů s ELO cca 1600 a výš. Vhodným testem je prvních 24 diagramů. Pokud z nich aspoň 20 nevyřešíte, je třeba se vrátit k Základům taktiky (nebo jiné učebnici). Dalších 20 příkladů (25-44) jsou úlohy sirského mistra P. Stammy, který žil a tvořil v 18. století. Jeho úlohy mají společný rys - bílý stojí před matovou hrozbou, kterou může odvrátit jen okamžitým protiútokem. Příklady 45- 72 procvičují kombinční motivy v Sicilské. Že i koncovky jsou plné taktiky vás přesvědčí příklady 73-100.. V diagramech 101-136 se můžete zkusit vyrovnat našim dlouholetým reprezentantům, kterým tímto děkuji za jejich příspěvek.
100,00 Kč