Cvičebnice pro pokročilé 1

Kniha je určena hráčů s ELO cca 1600 a výš. Vhodným testem je prvních 24 diagramů. Pokud z nich aspoň 20 nevyřešíte, je třeba se vrátit k Základům taktiky (nebo jiné učebnici). Dalších 20 příkladů (25-44) jsou úlohy sirského mistra P. Stammy, který žil a tvořil v 18. století. Jeho úlohy mají společný rys - bílý stojí před matovou hrozbou, kterou může odvrátit jen okamžitým protiútokem. Příklady 45- 72 procvičují kombinční motivy v Sicilské. Že i koncovky jsou plné taktiky vás přesvědčí příklady 73-100.. V diagramech 101-136 se můžete zkusit vyrovnat našim dlouholetým reprezentantům, kterým tímto děkuji za jejich příspěvek.
Výrobce: Richard Biolek
Dostupnost: 10 je skladem
dodací lhůta : Ihned k odeslání
100,00 Kč

Cvičebnice pro pokročilé 1

Cvičebnice taktických příkladů pro pokročilé, která navazuje na naši knihu Základy taktiky. Prohlubování taktického vidění a zdokonalování propočtu variant je dlouhodobou (dá se říci celoživotní) záležitostí opravdového šachisty.
Kniha je určena hráčů  s ELO cca 1600 a výš. Vhodným testem je prvních 24 diagramů.  Pokud z nich aspoň 20 nevyřešíte, je třeba se vrátit k Základům taktiky (nebo jiné učebnici).
Dalších 20 příkladů (25-44)  jsou úlohy sirského mistra P. Stammy, který žil a tvořil v 18. století. Jeho úlohy mají společný rys - bílý stojí před matovou hrozbou, kterou může odvrátit jen okamžitým protiútokem.
Příklady  45- 72 procvičují kombinční motivy v Sicilské. Že i koncovky jsou plné taktiky vás přesvědčí příklady  73-100..
V diagramech 101-136 se můžete zkusit vyrovnat našim dlouholetým reprezentantům, kterým tímto děkuji za jejich příspěvek.
Následující čtyřicítka pozic již nemá společné téa, ale určitě je velice poučná a zajímavá.. Posledních 1 diagramů je výrazně obtížnějších a jsou určeny spíše k přehrání, i když se je samozřejmě můžete pokusit vyřešit.

 

Rozměr A6

Specifikace produktů
Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 34
Datum vydání 2017
Číslo vydání I. vydání
Produktová hesla
Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Cvičebnice pro pokročilé 2

Kniha je určena hráčům, kteří již základní kombinace řeší bez problémů a mají ambice zdokonalit se v propočtu variant (ELO cca 1600 a výš). Prvních dvacet příkladů je "testovacích" - pokud je zvládnete bez větších obtíží, můžete postupovat dále. Následuje 12 pozic ze zahájení, které dokazují, že již od začátku je třeba hrát naplno. Dalších 36 příkladů prověří Vaši schopnost orientace v koncovkách. JE zde zařazeno i pár studií, které jsou ideálním tréninkem přesného propočtu. Další příklady již nejsou tematicky rozdělené, ale dá se říci, že obtížnost pomalu roste. Na úplný závěr se můžete za odměnu pokochat dvanácti klenoty největšího skladatele šachových úloh celé historie - Samuela Loyda.
100,00 Kč

Šachová zahájení - polootevřené hry

Tato kniha je součástí série knih o zahájení, autor se v ní zaměřil na hry polootevřené. Sicilská, francouzská či Caro-Kann jsou trvalým hostem na turnajových šachovnicích po celém světě, proto věřím, že po prostudování této publikace získají čtenáři lepší přehled jak, proč a kdy rozehrávat jednotlivé varianty. Hlavní ozdobou jsou podrobné komentáře jednoho z našich nejlepších analytiků-velmistra Marka Vokáče.
400,00 Kč

Magnus Carlsen - Fabiano Caruana

Kniha má 82 stran na matném křídovém papíru s vazbou V2. Obsahuje všech 15 partií (tj 12 vážných a 3 rapidové) zápasu s cílem partie okomentovat textově s minimem variant, aby bylo pokud možno jasné, co a proč soupeři svými tahy zamýšleli. Aneb i remízy mohou být krásné a bojovné!
150,00 Kč