Cvičebnice pro pokročilé 1

Kniha je určena hráčů s ELO cca 1600 a výš. Vhodným testem je prvních 24 diagramů. Pokud z nich aspoň 20 nevyřešíte, je třeba se vrátit k Základům taktiky (nebo jiné učebnici). Dalších 20 příkladů (25-44) jsou úlohy sirského mistra P. Stammy, který žil a tvořil v 18. století. Jeho úlohy mají společný rys - bílý stojí před matovou hrozbou, kterou může odvrátit jen okamžitým protiútokem. Příklady 45- 72 procvičují kombinční motivy v Sicilské. Že i koncovky jsou plné taktiky vás přesvědčí příklady 73-100.. V diagramech 101-136 se můžete zkusit vyrovnat našim dlouholetým reprezentantům, kterým tímto děkuji za jejich příspěvek.
dodací lhůta : Ihned k odeslání
Výrobce: Richard Biolek
100,00 Kč
Dostupnost: 1 je skladem

Cvičebnice pro pokročilé 1

Cvičebnice taktických příkladů pro pokročilé, která navazuje na naši knihu Základy taktiky. Prohlubování taktického vidění a zdokonalování propočtu variant je dlouhodobou (dá se říci celoživotní) záležitostí opravdového šachisty.
Kniha je určena hráčů  s ELO cca 1600 a výš. Vhodným testem je prvních 24 diagramů.  Pokud z nich aspoň 20 nevyřešíte, je třeba se vrátit k Základům taktiky (nebo jiné učebnici).
Dalších 20 příkladů (25-44)  jsou úlohy sirského mistra P. Stammy, který žil a tvořil v 18. století. Jeho úlohy mají společný rys - bílý stojí před matovou hrozbou, kterou může odvrátit jen okamžitým protiútokem.
Příklady  45- 72 procvičují kombinční motivy v Sicilské. Že i koncovky jsou plné taktiky vás přesvědčí příklady  73-100..
V diagramech 101-136 se můžete zkusit vyrovnat našim dlouholetým reprezentantům, kterým tímto děkuji za jejich příspěvek.
Následující čtyřicítka pozic již nemá společné téa, ale určitě je velice poučná a zajímavá.. Posledních 1 diagramů je výrazně obtížnějších a jsou určeny spíše k přehrání, i když se je samozřejmě můžete pokusit vyřešit.

 

Rozměr A6

Autor Biolek Richard ml
Autor Biolek Richard st
Vazba Brožovaná
Jazyk Česky
Počet stran 34
Datum vydání 2017
Číslo vydání I. vydání

Zákazníci, kteří koupilii tento produkt, také zakoupili

Šachová zahájení - polootevřené hry

Tato kniha je součástí série knih o zahájení, autor se v ní zaměřil na hry polootevřené. Sicilská, francouzská či Caro-Kann jsou trvalým hostem na turnajových šachovnicích po celém světě, proto věřím, že po prostudování této publikace získají čtenáři lepší přehled jak, proč a kdy rozehrávat jednotlivé varianty. Hlavní ozdobou jsou podrobné komentáře jednoho z našich nejlepších analytiků-velmistra Marka Vokáče.
400,00 Kč