Time Management v Šachu

Všichni jsme se v šachovém životě setkali se zlem v podobě časových potíží. Čas běží, panika stoupá a my děláme tahy, o kterých bychom ani neuvažovali, kdybychom měli na hodinách více času. Od vítězství až po prohru - veškeré naše úsilí přijde vniveč, protože jsme nedokázali efektivněji hospodařit s časem. A co je horší - tuto chybu opakujeme stále dokola.
Výrobce: ChessBase

Time Management v Šachu

Time Management in Chess

Všichni jsme se v šachovém životě setkali se zlem v podobě časových potíží. Čas běží, panika stoupá a my děláme tahy, o kterých bychom ani neuvažovali, kdybychom měli na hodinách více času.
Od vítězství až po prohru - veškeré naše úsilí přijde vniveč, protože jsme nedokázali efektivněji hospodařit s časem. A co je horší - tuto chybu opakujeme stále dokola.

Problémy s časem jsou jedním z nejčastějších zlozvyků šachistů. Člověk se sice nevyhne trávení času nad složitými pozicemi, ale ty nejsou jediným problémem. Existují i další faktory, jako je nedostatečná příprava zahájení, perfekcionismus, chybějící sebedůvěra atd. V tomto videokurzu bych vám rád pomohl se zvládáním time managementu během partie. Jak se mu vyhnout a jak reagovat, když nemáte jinou možnost. Tento kurz jsem rozdělil do dvou částí. V první části se zaměřuji na metody a techniky, které vám pomohou vyhnout se časovým potížím, jako například: přísný repertoár zahájení, rozumné využívání šachové intuice, rozpoznávání kritických momentů, rozhodování mezi několika možnými tahy, profylaktické myšlení a jak se vyhnout perfekcionismu v šachu. Ve druhé části se zaměříme na momenty v časových nesnázích. Jak hráči různé síly a zkušeností řeší své problémy na šachovnici, ale také proč mnozí z nich (vč. silných velmistrů) selhali. Zabývám se tématy jako: hledání šancí v horší pozici a hledání nejlepších cest z ní; jak a proč udržet emoce pod kontrolou; komplikované a složité pozice; proč být opatrný při změnách pěšcové struktury v časové tísni; a kdy a zda převádět pozice do (pěšcové) koncovky.

Délka videa: 7 h 20 minut
Interaktivní školení včetně zpětné vazby z videa
Extra: PDF s osvědčenými postupy

 

 

Autor Regina Theissl-Pokorna
Datum vydání 2023
Systém Windows 10 nebo vyšší
Jazyk Anglicky
Úroveň Kdokoliv
Systém Mac OS X (only download)
Time Management v Šachu ke stažení
Time Management v Šachu ke stažení
přeprava zdarma
dodací lhůta : Do 1 dne po zaplacení
870,00 Kč
Time Management v Šachu na DVD
Time Management v Šachu na DVD
dodací lhůta : Skladem u dodavatele - do 7 dní
870,00 Kč